Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Holnap megyek felvételizni...

Holnap megyek felvételizni egy új munka helyre - mit mondjak miért hagytam ott az előzőeket?

Figyelt kérdés

A beküldött önéletrajzomban is több mint 10 munkahelyet írtam. Összességében pedig szerintem 20-nál is több van - de ez nem fog kiderülni - mert nem adom majd le a rózsaszín kiskönyvet.

Mégis ilyenkor mindig kérdezgetik hogy 30+ évesen miért volt ennyi - miért volt sok ahol csak hónapokat dolgoztam - és miért váltottam egyikről a másikra.

Van már pár jó kifogásom pl hogy a másik helyen jobban fizettek - ismerősök hívtak át a másik munka helyre - válság miatt rúgtak ki - túl nehéz feladatokat bíztak rám stb.

Miket lehet még mondani?

Írnátok még pár tippet :)



2021. jan. 10. 07:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Minek írsz 10 db munkalyet az önéletrajzodba
2021. jan. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
2021. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

szakmai háttér

A szakmai múltunk helyes részletezése nagyon fontos. Csak releváns munkatapasztalatokat tüntessünk fel. Például egy logisztikai állás megpályázásánál senkit nem fog érdekelni, hogy 15 évesen eladók voltunk a helyi ABC-ben. Viszont nagyon fontos, hogy írjunk egy-egy mondatot a cégről, a profiljáról, hogy milyen szerepet tölt be a piacon. Ez nagyban megkönnyíti a személyzeti vezető dolgát, hisz nem ismerhet fejből minden vállalatot.

Mindképpen írjuk meg, mi milyen sikereket értünk el az adott munkahelyen, mik fűződnek a nevünkhöz, milyen projektben vettünk részt, voltak-e elismeréseink, kitüntetéseink. A sikerekhez illik feltüntetni az egykori felettes, vezető elérhetőségét, akiken keresztül tudnak minket ellenőrizni.

Az önéletrajz végén foglaljuk össze rövid és hosszú távú céljainkat és azt, ezen elképzelések hogyan illeszkednek az adott céghez, álláshoz amit megpályáztunk.



Az én önéletrajzom 1 oldal

Lényegretörő pedig nekem is volt 6 munkahelyem mégse soroltam fel mindet csak azt ami előnyt adott azon a munkahelyen ahová jelentkeztem



Mindenképp írd újra az önéletrajzodat és figyelj arra hova és milyen pozícióra jelentkezel

2021. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 ThodEE GoD ***** válasza:
100%

Ezek jó kifogások?

"- ismerősök hívtak át a másik munka helyre"

"- túl nehéz feladatokat bíztak rám"


Felvételinél ha nálam ilyen karbantartó jelentkezne a sor végére tenném az önéletrajzát.

2021. jan. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el miért hagytad ott vagy rúgtak ki. Nekem is sok munkahelyem volt, de már jó régen egy helyen dolgozom. Azt gondolom, hogyha ezután még kell valahova felvételiznem, akkor ahhoz már nem kell cv vagy nem olyan, de hogy nem irok bele minden munkahelyet az tuti:)
2021. jan. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
A fontosabb munkahelyeket kellett volna csak beleirni, ahol tobb idot toltottel. Minek beleirni, hogy 2 honapig faleveleket gereblyeztel a Bözsi néninél???
2021. jan. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nekem olyan okok kellenének hogy miért váltottam munkahelyet.

Mert azt nem mondhatom hogy pl drogfüggő voltam, és nem mentem be dolgozni.

Azért írtam be 10 munkahelyet hogy kb minden évre tudtak valamit írni. Így úgy tűnik mintha csak váltogattam volna a mukahelyeket

2021. jan. 10. 07:57
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem érted felesleges 10 írni
2021. jan. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Váltani szerettél volna, nem volt előrelépési lehetőség és te fejlődni szerettél volna, úgy érezted komolyabb munkák elvégzésére vagy hivatott.
2021. jan. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jó. Értem. Akkor legközelebb kevesebbet írok. De már elküldtem amiben egyébként 9 van. Erre hívtak be. Mostmár ehhez kell tartanom magam..
2021. jan. 10. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!