Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Holnap megyek felvételizni...

Holnap megyek felvételizni egy új munka helyre - mit mondjak miért hagytam ott az előzőeket?

Figyelt kérdés

A beküldött önéletrajzomban is több mint 10 munkahelyet írtam. Összességében pedig szerintem 20-nál is több van - de ez nem fog kiderülni - mert nem adom majd le a rózsaszín kiskönyvet.

Mégis ilyenkor mindig kérdezgetik hogy 30+ évesen miért volt ennyi - miért volt sok ahol csak hónapokat dolgoztam - és miért váltottam egyikről a másikra.

Van már pár jó kifogásom pl hogy a másik helyen jobban fizettek - ismerősök hívtak át a másik munka helyre - válság miatt rúgtak ki - túl nehéz feladatokat bíztak rám stb.

Miket lehet még mondani?

Írnátok még pár tippet :)



2021. jan. 10. 07:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm # 9. Ez így jól hangzik ;)
2021. jan. 10. 08:03
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Csókosnak kellett a hely.

Esetleg: megszűnt a cég-de ennek utánanézhetnek akár a neten is.

2021. jan. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
Úgy értem, az egyik kisfőnök öccsének kellett a hely, stb.
2021. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam gyógyfürdőben, hajléktalanszállón, utazási irodában, mint utazásszervező, fogászaton, mint betegszervező (olaszokkal), most már 6 éve dolgozom projektasszisztensként egy cégnél, de ha most jelentkeznék nem tudom, akárhova is, akkor biztos, hogy nem sorolnék fel mindent... ha megkérdeznék, hogy mit csináltam az önéletrajzom lyukainak időszakaiban, akkor azt felelném, hogy olyan munkákat láttam el (MELLÉKES - SENKINEK SEMMI KÖZE HOZZÁ - MEGJEGYZÉS: nyilván azért, mert valamiből meg kell élni, no meg, mert majd úgy 25-30 év múlva kellenek majd a munkában töltött évek ahhoz, hogy nyugdíjba vonulhass, és 65-66, stb. évesen, mindenféle egészségügyi gonddal a nyakadon nem akarsz majd dolgozni, mert kisebb bajod is nagyobb lesz annál MEGJEGYZÉS VÉGE), amiknek nincs köze az érintett, konkrét, szóban forgó munkakörhöz. Ha nagyon firtatnák, akkor szóban gyorsan felsorolnám röviden, hogy - mondjuk rám ez konkrétan most nem igaz, de mondok párat: voltam taxis, pizzafutár, bébiszitter, stb. stb. stb.


Ilyen csókos, kisfőnök, stb. ilyen kollokviális szavakat, amiket a haverodnak mondanál egy sör mellett a kocsmában (ami most a COVID-19 miatt nem üzemel) ilyeneket meg pláne kerülnék...

2021. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

14-es szerintem jót mond.

Amúgy én (pedig sokkal kevesebb helyem volt, mégis rákérdezett a nő), "a váltások okára", azt mondtam, hogy családi okok, költözés, stb.

De amúgy tényleg igaz, hogy köze nem sok.

2021. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
mik voltak a valós okok?
2021. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen - igazatok van - nagyon jókat mondtatok.

Én is kb ilyesmiket mondok akkor hogy

családi okok

feketén kőművesként dolgoztam

nem volt előrelépési lehetőségem

megszűnt az a munkakör amiben dolgoztam

a másik hely jobban fizetett

máshová költöztem, stb.


(A valós okok az voltak hogy vagy a drogfüggőségem végett nem tudtam bemenni fizetés után, vagy azért mert alkoholfüggő is vagyok - és hosszabb távon észre vették.)

2021. jan. 10. 10:31
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Isten mentsen meg mindenkit egy ilyen pályázótól...

Egyébként felesleges kamuzni szerintem. Úgyis kiderül, hogy link vagy. Csak időt spórolsz mindenkinek. Mondd azt, hogy kerested a helyed a munka világában, mit is szeretnél csinálni. (Persze ha nem mind a 9 állás ugyanúgy biorobot volt gyártósor mellett)

2021. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát amúgy az összes munkahelyem biorobot volt a gyártósor mellett. Nem véletlenül menekülök az életem elől :)


Minden esetre mindenkinek köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak. Remélem felvesznek - mert napok óta erre készülök - de majd aztán kiderül..

2021. jan. 10. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!