Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből lett nagyon magas...

Miből lett nagyon magas életszínvonalad, jó autód, házad?

Figyelt kérdés
Történetek érdekelnének, hogy kinek hogy sikerült összehoznia, megvalósítania. Politizálást, fröcsögést és a vádaskodást kerüljük el ha lehet.

2021. jan. 12. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hatalmas klisé lesz: tanultam.
2021. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy fut be. Ha elvégzel egy jó egyetemet, vagy kitanulsz egy jó szakmát, akkor jómódban fogsz élni. Persze ehhez nagyon sokat kell tanulni és utána dolgozni. Ha rám hallgatsz, ne online vállalkozással akarj befutni, nem valószínű, hogy összejön. Akik azt mondják, az a meggazdagodás kulcsa, csak rajtad akarnak keresni
2021. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy, hogy a munkahelyemen idővel feljebb és feljebb léptem, ami magasabb fizetéssel is jár mindig.

Sokakon látom, hogy azonnal akarnak jobb pozíciót, több fizetést. Azonnal akarnak házat, autót. De ez nem így működik. Ha nem vagy nagyon szerencsés, vagy nagyon kiemelkedő valamiben.

Szóval idő kell hozzá, és persze közben dolgozni és bizonyítani. És ez éveket jelent.

2021. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kitanultam egy jó szakmát, a férjem is abban dolgozik, így a kettőnk fizetése átlagon felüli.
2021. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulással, lassanként felfelé lépkedéssel. Az életszínvonal alacsonyan tartásával, a különbséget befektettük, így egyre könnyebb. Kocsit nem cseréltünk, mert minek, ha jó a régi egyelőre. Igazából nem másoknak akarunk megfelelni, hanem magunknak és ha van már annyi pénzed amiből bármikor meg tudnád venni, akkor rájössz, hogy nem is kell annyira. Legalábbis egyelőre nem. Ha minden jól alakul, akkor jövőre kp-ra meg lesz a saját vágyott ingatlanra való is. Plusz a befektetéseink. Mi először nem magunkra, hanem a jövőnkre gondoltunk, a saját költéseket hagytuk a végére. Meghúztuk magunkat a panelban, de mindig tudtuk, hogy ez átmeneti.
2021. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jártam egyetemre, de anyagi okokból nem tudtam befejezni, bár időközben eléggé kiábrándultam a szakból és valszeg úgyse helyezkedtem volna el benne. Így maradt a klasszikus szamárlétra, lenn kezdtem sima adminisztrációban, de sok extrát beleraktam, jól helyezkedtem, később céges költségen kitanultam egy jó szakmát, elcsíptem cégen belül egy pozíciót külföldön. Azóta felmondtam és országot váltottam, de azóta is külföldön kamatoztatom a tudásom, szellemi munkakörben. Kb 6-7 év komolyabb teperés kellett, utána már lassíthattam.
2021. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulok folyamatosan (munka mellett) és így lépek feljebb. A férjem jó szakember, rengeteg munkatapasztalattal, elismerik a szakmában, rengeteg helyről kap megkeresést. Ennek ellenére, hogy feljebb tudjon lépni mégjobban, megcsinálja az egyetemet is, csak a papír miatt.


Én folyamatosan képzem magam, az angol után most nekilátok olaszul tanulni, leteszem a nyelvvizsgát. Én is folyamatosan haladok előre.


Egyébként szó szerint a szarból álltunk fel, takarítói munka mellett kezdtem el a sulit csinálni, most meg home office-ban dolgozom 3x annyiért.


Tényleg a tanulás a legfontosabb.

2021. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk magas életszínvonalnak?

Autónk van, házunk van, jól élünk, de az életszínvonalunkat sosem igazítottuk a bevételeinkhez, így mindig is "mértékletes" életszínvonalon éltünk. Pl. nem új az autónk és nem is lesz, nem építkeztünk saját igények alapján, hanem kész házat vettünk, stb. A megtakarításaink egyre csak halmozódnak, de kívülről teljesen átlagosnak titulálnál minket.

Mindketten tanultunk és tanulunk folyamatosan munka mellett is, megyünk, beleássuk magunkat, helyezkedünk, stb. Átlagon felüli keresettel rendelkezünk mindketten. Az első lakás árát még nehéz volt összelapátolni, azóta már minden könnyebb.

2021. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Megragadtam egy lehetőséget,még nincs meg a kastélyom,de meg lesz :)

Egyszerűen nem voltam hitetlen olyan dolgokkal szemben,amit az összes ember otthagyna egyből,és mellesleg a lehetőség szintén mindenkinek tálcán van fekínálva:)

2021. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!