Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számít jobb életnek? A...

Mi számít jobb életnek? A törvényt kerülgetni, magas életszínvonal mellett, vagy egy gyárban dolgozni annyiért amennyit egy bevállalósabb ember percek alatt keres?

Figyelt kérdés

A világon több milliárd ember él, mégis ennek a 90%-a munkából él, a maradék 10%-ba tartoznak a Heroin, kokain mezőkért felelős szervezetek, annak tagjai mint egy család, illetve ide sorolható minden olyan tevékenység amivel negyed annyi idő alatt a sokszorosát keresik bármilyen legális munkánál.


Nekem sokszor eszembe jut hogy miért nem Dél-Amerikába születtem, vagy oda ahol a bátrabbak, vihetik valamire.

Szerintem nem csak én érzem úgy, hogy mezei munkával, alkalmazottként ugyanúgy meg van kötve a kezem a világban, mint akárkinek.

Ha valamit akarsz, az nem 1 héten belül válik valóra, hanem évek múlva.


2018. okt. 3. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne állítsd szembe a kettőt. Tisztességesen is meg lehet gazdagodni, igaz, ehhez sok önképzés, kitartás és bátorság szükséges. És egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. Mint ahogy az sem, hogy egy dél-amerikai "karrieredben" nem kapnának el a második adag hernyóval.


Szóval a maradék 10%-ban van nagyon sok becsületes ember is, aki kemény munkával épített fel valamit, ami már nélküle is működik.

2018. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Egy valami nem jut eszedbe: még pedig az, hogy a számla mindig be lesz nyújtva minden embernek, és akkor, amikor abszolút nem számítasz rá. És ki ki megtermi addigi cselekedeteinek gyümölcsét.És nem biztos, hogy a most robotólónak lesz rossz dolga, szemben veled.
2018. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább küzdök valamiért becsületes munkával évekig, mint hogy 1 hét alatt megszerezzem, de cserébe aljas alak legyek. Egy nap mind meghalunk és akkor már nem fog számítani, hogy mennyire voltunk gazdagok. Szegényebben, de tiszta lelkiismerettel fogok eltávozni.
2018. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Biztos megéri az élet úgyis hogy az emberek itthon már a nyugdíjat sem érik el? Lerobbannak, és a kemény évtizedek munkájának gyümölcsét ott hagyja az egészségügyben stb.

Akiket el fogdosnak kommandósok 50-60+os gengszterek, azokon abszolút nem látszik az élet gyötrelme.

2018. okt. 3. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
"Élj egy napot farkasként, mint egy életet birkaként"
2018. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Beállítottságtól és pénzkereseti módszertől függ.

Én jelenleg gyárban vagyok, de sokszor gondolok egy jobb életre és fogok is tenni érte, ez azonban nem azt jelenti, hogy képes lennék ugyanarra mint mások.

Pl.:

A környékünkön rengeteg az uzsorás, minimum 3 házuk van az ilyeneknek, legújabb autókkal mászkálnak és azt vesznek meg amit és akit akarnak. Ez külsőleg szépnek tűnik, de én a személyiségem miatt nem tudnám ezt végigvinni, ha bele is kezdenék ilyesmibe és esetleg "sikeres" lennék, esténként lefejelném a tükörképem és nagy eséllyel drogfüggővé válnék, mivel azt a morális értékrendet kódolták belém, hogy az ilyeneket irtani kell. De persze van akinek nem okoz ez gondot, így számára jobb az az élet mint a gyári meló, számomra pedig nem lenne az. Neked mi lenne a jobb? Nem nagy ügy bekerülni alja közegbe ha annyira vágysz rá.

2018. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Azért itthon keresni kell ezt a közeget, nem úgy van mint Sinaloa-ban hogy az iskolás korúakat fogadnak be a bandák, a kormány elleni harcokhoz, és magánhadsereg kiépítéséhez.

Ezt lehet igényesen is űzni, de úgyis hogy mindenféle csavargóval kell üzletelni fillérekért, abból meg nem lesz legújabb kocsi, 2-3 ingatlan.

2018. okt. 4. 00:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Inkább a 2. eset a jobb. Az elsőnél a rövid élet biztosított, ha benne vagy már a körforgásban, és nem egy Van Damme az adott illető, hanem egy kb. Mr. Bean.

Az alvilágnak nincs romantikája...

2018. okt. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

1. A drogozás avagy drogterjesztés, nem a hosszú élet titka.

2. Ami törvénytelen az egyik országban, az egy másikban pl. teljesen törvényes.

3. A több milliárd ember azért dolgozik, mert nem tudott jobbat kitalálni helyette.


Igen sok olyan törvényes lehetőség létezik, hogy "munka nélkül is" lehet legális jövedelmed.


Mottóm: Az élet túl rövid ahhoz, hogy munkával töltsük!

2018. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!