Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alakult ki, és durvult...

Miért alakult ki, és durvult el manapság ennyire a feminizmus?

Figyelt kérdés

Nőként én nem értem a dolgot. Sok esetben már nem az van, hogy a nők egyenjogúnak gondolják magukat, hanem egyértelműen jobbnak a férfiaknál.

Ez itt a GYK-n is megfigyelhető. Például valaki kiírta kérdésben hogy "Megcsalt a feleségem, mit tegyek ekkor?", amire a válaszok 50%-ka az volt, hogy beszéljétek meg, ismerd meg az ő nézőpontját, valószínűleg nem nyújtottál eleget a kapcsolatban. 40%-ka azt írta, hogy ennek a kapcsolatban vége, váljatok el szépen. A maradék 10 meg szidta a nőt, hogy hogy volt erre képes. Ugyan ez a kérdés a másik oldalról megközelítve: "Megcsalt a férjem, mit tegyek ekkor?". Erre meg a válaszok 90%-ka az, hogy válj el tőle, undorító disznó. És csak a mardék 10% írja azt, hogy lehet te is hibáztál, mielőtt bármit csinálsz ismerd meg az ő nézőpontját.

Ez csak 1 példa. Miért alakult ki ez a túltolt feminizmus? Először arra gondoltam, hogy a női elnyomás ilyen drasztikusan jött a felszínre, de ez nem lehet igaz jobban belegondolva, mert akik még éltek mondjuk 70 évvel ezelőtt, és megtapasztalták azt, hogy akkor milyen volt az élet nőként, az nem hiszem hogy most tiltakozna ez ellen. Aki meg mondjuk 40 éve született, az meg sosem tapasztalta meg hogy milyen a női elnyomás. Szóval én nem értem, hogy miért van ez....



2021. jan. 12. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ennek semmi köze a feminizmushoz.
2021. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor mihez van köze?
2021. jan. 12. 14:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A saját nemével mindenki elfogultabb, ehhez a feminizmusnak semmi köze.


Sőt, a saját helyzetével is elfogultabb mindenki. Ha most gyerekmentesként elkezdem a gyerekeseket szidni, ők összeállnak ellenem, ha az öregekbe kötök bele, ők fognak egységet alkotni.

2021. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert valtozik a vilag, evezredek ota igy megy. Hol a nok hol a ferfiak kerekednek felul. Olyan sose lesz, hogy egal! Vagyis egyhamar nem.


Most epp az van, hogy a ferfiak nagyon kezdenek elferfiatlanodni, csak dolgoznak es ennyi.

A nok viszont szinten dolgoznak, de melette haztartas vezetnek, gyerekeket nevelnek (netan + anyost, apost, nagyszulot gondoznak), mellette legyenek szepek, kivanatosak non-stop aljanak keszen a ferfinak aki ledolgozza a cirka 8 orajat es utana tesped a TV elott.

Szerinted akkor miert hangsulyos a feminizmus?!

Kb nincs szuksege ma a nonek a ferfire. Vagyis lenne, de nincs valasztek.

Ugyanis elvetve talalni csak igazi ferfit, tarsat es nem anyamasszony-katonaja lusta disznot, aki meg veri is a mellet arra, hogy "ö dolgozik, ö a ferfi".

A nok ma belerokkanak az eletbe... A ferfiak meg nyafognak.

senkinek sem jo ez igazabol, de ez van.

2021. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

A divathoz van köze! Mert ez a társadalmi elvárás! Folyamatosan hergelik a nőket, mindenhonnan zúdul rájuk, hogy versenyezniük kell az élet minden területén a férfiakkal. Elhitetik velük, hogy a szülés, vagy a háztartás vezetése az szégyen.

Ha arról menne a propaganda, hogy milyen menő háziasszonynak lenni, és,hogy a nőnek nem kell csinálnia semmit,a férfinak kell eltartani a nőt, akkor az összes nő azt követelné. Ez puszta tömegpszichózis a nők felé!

2021. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"Miért alakult ki, és durvult el manapság ennyire a feminizmus?"

Mindegyik mozgalom eldurvul, az emberek miatt. Nem racionális okok vezérlik a tömeget, max. az elején. Felhergelve folytatják a menetüket, s elfelejtik, hogy is kezdődött, de a dühöt nem tudják kontrollálni.

2021. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5

Pl?

2021. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

"Elhitetik velük, hogy a szülés, vagy a háztartás vezetése az szégyen."


A többségnek mégis van gyereke. Tehát akkor vagy nem divat, vagy nincs tömegpszichózis.

2021. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Az 5-ös vagyok!


Ha elolvasod a 4-es választ, láthatod is az élő példát arra amit írtam!

Ő tipikus példája az agymosásnak. Pufogtatja a semmitmondó kliséit, a 8 óra munkáról, meg az anyámasszony katonája férfiakról. Tipikus az orra hegyéig sem látó "modernizált" nő. Minden férfi semmirekellő, és minden nő áldozat!

Neki csak azt sulykolják az agyába, hogy nincs szükség férfiakra. Azt nem mesélik el neki, hogy a körülötte lévő falak, meg a tető a feje fölött hogyan keletkezett! Neki természetes,hogy odasétál a konnektorhoz, bedugja a hajvasalóját, és az működik, mert "valahogy" odakerült a devla a konnektorba! Vagy, hogy ráül a wc-re, belesz@rik, lehúzza, és a sz@r eltűnik! Az a lényeg, hogy nincs szükség férfiakra!

De annyi realitásérzéke azért maradt neki is, hogy belátja ,hogy ez a helyzet senkinek sem jó ,se nőnek, se férfinek!


De vele ellentétben, én férfi létemre be merem vallani, hogy szükségem van nőre! És nem azért, hogy "álljon készen" nekem mire "ledolgoztam a 8 órámat", hanem mert imádom őket, és nélkülük szar hely lenne a világ!


De legyünk észnél egy kicsit, és lássuk be, hogy a körülöttünk lévő világ 80(de inkább90)%-át még mindig férfiak építik! Legyen szó akár épületekről, úthálózat, járdák, infrastruktúra! Szóval óvatosan az ilyen "nincs szükség férfiakra kijelentésekkel!

2021. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

9-es, te mit dolgozol?


Attól, hogy valakinek nincs szüksége társra, nem jelenti azt, hogy nincs szüksége a társadalomra. Ég és föld.


Gondolom, vagyis remélem, te sem erőszakolnál rá egyetlen emberre sem kapcsolatot, ha az nem akar, csak azért, mert le tudja húzni a szart.

2021. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!