Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "A nők manapság férfiak...

"A nők manapság férfiak akarnak lenni. " Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Azok, akik ezzel dobálóznak, meg is fogalmazták magukban, mit szeretnének ezzel mondani, vagy csak felkapott mondás lett?

Illetve ha valaki nem is ért egyet vele, esetleg kiderítette már, mire gondolnak vele mások?



2019. ápr. 14. 17:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Általában a karriercentrikus, törtető nőket szokták ezzel a jelzővel illetni.
2019. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Akik állítják hogy pont ugyanazt meg tudják csinálni mint a ffiak. Pl mennek autószerelőnek, bányába, hadseregbe katonának....

Egészségükre, én nem versenyzek!

2019. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elszomorító, köszi a választ! Jöhetnek még, minél pontosabb a definíció, annál jobb. :)
2019. ápr. 14. 17:29
 4/26 anonim ***** válasza:
Ilyesmi, amit az első írt. Illetve a férfiak nőiesednek. Itt arra gondolok, hogy pl arra mennek hogy jól nézzenek ki, gyúrnak, haj, szakáll gondos ápolása...stb. Ez régen a nők jellemzője volt, hogy külsővel hódítanak, míg egy férfi az erejével, munkaképességével.
2019. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kettes, én nem kifejezetten ilyen kontextusokban olvastam ezeket, de lehet, hogy így van.
2019. ápr. 14. 17:30
 6/26 Miss Endzsi ***** válasza:
25%
Szélsőségesek mindig lesznek, nem kell felvenni őket. Ez is egy ilyen. Csak nagyon kevés nő akar "férfi" lenni, és versengeni velük. Túltolják a feminizmust, már ha ezt lehet még annak nevezni, valami új szót kéne kitalálni rá, ami ráillik.
2019. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Azt, hogy a férfiak által megszabodd "tradicionális női erényeket" elhagyják, és önálló emberekként viselkednek.

A női erények természetesen: visszafogottság, szubmisszivitás, a külső megjelenéssel való foglalkozás, finomság, behódolás, gondoskodás, ugyanakkor önállótlanság, a férfitól való függés stb stb...

Akik ezt a szlogent mondogatják, általában nem arra értik, hogy több a női autószerelő, hanem hogy bármilyen foglalkozása is legyen a nőknek, alapvetően kevésbé illenek rá ezek a tulajdonságok. Magyarán nem akarnak femininek lenni a szó azon értelmében, hogy nem a férfiak oldalbordájaként tekintenek magukra.

Legalább is én így vettem észre...

2019. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 nemaRendőrség ***** válasza:
42%

Több ezer évig meg volt a szerepe a nőnek és a férfinak is a családban. A férfi elsődleges feladata az volt hogy védelmezze, illetve eltartsa a családot, a nő elsődleges feladata hogy szüljön és fenntartsa a családot.


Tökéletesen működött ez a modell, összességében egyenrangú felek voltak mindketten (persze volt ahol a férfi volt ahol a nő szava volt a végső).


Manapság mi van:

Minden második nőnek 1,2 diplomája van, elsődleges célja a karrier, majd 40 évesen szül egy gyereket oszt jó van.

Kikerül a férfi a világba, még párt is sikerül találnia, de már rég benne van a korban hogy hol a fazsban van a gyerek, már rég el tudom tartani a családot, de 20 év és meghalok, unokát látni esélytelen stb stb.

Ezt mi előre látjuk, mikor a 20 éves barátnőnk arról beszél hogy a karrier az első. Nekem kb szerencsém van, mert asszonypajti jó nevelést kapott, családcentrikus és gyerekkorától tudja hogy akar gyerekeket.

Legjobb barátom pedig azon gondolkodik, hogy abbahagyjon-e egy többéves párkapcsolatot, mert a barátnőjének a tanulás (majd pedig a munka lesz, jelenleg végzős a barátnője)az első.

Kerek perec kijelentette, hogy ne is akarjon egy darabig. Haverom sem olyan öreg (~25 éves), de azért jó látni a dolgokat, hogy igen, 30 éves koromra itt az első gyerek, nem pedig azt hogy aha, 30 éves koromig ne is számítsak gyerekre, talán 10 év múlva ha szerencsém van és még nem száradt ki az asszony petéje. Mert ugye a nőknek drasztikusan romlik a petesejt minősége évről évre 33-35 éves kor után.

Pl az autizmus kockázata 35 év felett minden évben megduplázódik stb.


Illetve a gyereknek sem jó. Engem 36 évesen szült az édesanyám(mint második gyereket), tesóm babáit még látta, enyémet már nem fogja. Benne van a korban,és az egészségi állapotban hogy pár éven/hónapon belül ennyi volt.

Nekem gyerekként halt meg az összes nagyszülőm, igen komoly hatása volt életemre a hiányuk

2019. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Tehát azt jelenti, hogy a nők is önálló, érző lények, saját akarattal és célokkal?

(A 7-essel egyetértek egyébként, én is valahogy így látom, csak nem tudtam megfogalmazni)

2019. ápr. 14. 18:21
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Számomra azt jelenti, mikor egy nő visszaélve azzal, hogy egy férfi nem bánthatja, a végtelenségig feszíti a húrt és minden olyan tevékenységet elkövet, amivel ki lehet provokálni (más lehetőség hiányában), hogy egy férfi kiálljon magáért kicsit keményebben. Addig megjátszák magukat, úgy próbálnak viselkedni mintha olyan nagy félni valója kéne legyen tőle az embernek, de ha ez alapján kezelik őket, akkor egyből jönnel azzal, hogy ők nők...
2019. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!