Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberrablások vannak?

Emberrablások vannak?

Figyelt kérdés

Mennyire gyakori az emberrablás/szervkereskedés Magyarországon?

Például fiataloknak diákmunka hírdetés, leszolítás az utcán, elcsalják egy félre eső "irodába" ilyennel is szoktak?


2021. jan. 14. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
nINCSENEK.
2021. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Van ilyen, bár szerintem nem gyakori.
2021. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
TÚL SOK krimit olvasol, kérdező... :)
2021. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Persze hogy vannak.Csecsemő,gyermek,tinédzser,felnőtt,minden játszik,mindegy hogy milyen nemű az illető,de szerintem elsősorban azért a nőneműekre lehetséges,hogy nagyobb a kereslet,és a kisgyerekekre.
2021. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen van ilyet, de nem olyan gyakori, főleg Magyarországon.
2021. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve a munkám miatt foglalkoztam a kérdéssel.


Emberkereskedelem van, de ne úgy képzeld el, hogy az utcán a fejedre húzzák a zsákot =) Inkább úgy, hogy jellemzően szegény, rossz körülmények között élő és/vagy függőségekkel küzdő fiatalokat (főleg lányokat, de fiúkról is hallani), csábítanak ki külföldre jó munkák ajánlatával. Aztán amikor kinn vannak, akkor különböző eszközökkel sakkban tartják őket, rossz körülmények között dolgoztatják őket (ez lehet prostitúció is, de más munka is).


Átlag fiatalokkal nem foglalkoznak, nem érné meg, nekik első dolguk lenne megszökni, vagy a rendőrségre menni. Felismerik, kik azok, akik könnyen felveszik az áldozatszerepet, megfélemlíthetőek, sakkban tarthatók. Ahogy írtam, főleg nagyon rossz körülmények között élő, nem túl intelligens fiatalokra vadásznak.


A lényeg, hogy a folyamat eleje önkéntes, kölcsönös beleegyezésen alapul, és szép lassan csúszik át valami mássá, az érintettek sokáig fel se fogják, hogy már nem ők irányítanak.


Sajnos gyakoribb, mint az ember gondolná.


Szervkereskedelemmel kapcsolatban sajnos nem tudok nyilatkozni.

2021. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
6: etnikumi környezetben szokás ez.... Lsd. Amszterdamban a "Nyíregyháza utca2.
2021. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Az erdekes meg,amikor meg lehetett bulizni szorakozohelyen,reggel 4-5 kozott a belvarosban az utcan teljes oltozet otthagyva az utcan. Cipo nadrag,felso...

Voltak magatehetetlenul lereszegedett alvo fiatalok az utcan. Szerintem inkabb ok celpontok.


Ha felsz,vegyel vef okosorat: vki figyelje applikacion az utvonalat,ahova mesz es hallgassa le a teljes beszelgetest. A pontos cimet mond be hangosan emelet ajtoszam is,h a aegitod le tudja irni.

Ha barhova mesz baratokkal,akkor is hasznald nyugodtan az ilyen orat.


Egy fiatal fiu (20 eves kb) a barataival ment mi a margit szigetre par eve es a sracnak nyoma veszett az ejszaka utan. Ott tunt el a tobbiektol lemaradva. Igenis van emberrablas. Foleg,ha tudjak a vercsoportod,stb adataid es elore penzert lebeszeltek vkivel az eladasodat.

2021. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok:Van egy film ami elég jól ábrázolja az ilyen eseteket,lehet hogy igaz történet,de nem tudom biztosra.Ha gondolod nézd meg. [link]
2021. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert fiatal vagyok, és úgy tűnik van egy munkalehetőség, de valahogy fura az egész, nyilván nem valószínű hogy ilyen lenne a háttérben, de nagyon sok a kérdés, eddig egyetlen egy telefonszám van meg kapcsolatnak, próbáltam utánanézni facebookon a személynek, esetleg annak a helynek amit mondott, de mint ha nem is létezne
2021. jan. 14. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!