Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül megváltoztatni...

Mennyibe kerül megváltoztatni a két keresztnevem?

Figyelt kérdés

A vezetéknevem maradna, csak a két keresztnevemet szeretném lecserélni. 16 éves vagyok, mindkét szülőm megengedi.

Hol kell ezt bejelenteni, mennyibe kerül? Az irataimat (útlevél, diák, személyi, stb) hova kell vinni, és mennyi idő, amíg újat adnak?

Illetve ha olyan nevet szeretnék magamnak, ami nincs a 2021-es női nevek listáján, hol kérelmezem ezt, és mennyi idő/mennyire valószínű, hogy elfogadják?



Esetleg van itt valaki, aki megváltoztatta a keresztnevét? Mások hogy viszonyuktak hozzá? Én attól félek, hogy senki nem hívna az új nevemen, és nagyon bántana:/ Főleg itt a tesómra, nagyszülőkre gondolok. A mamáék tuti nem tudnának az új nevemen hívni, még a mostanit is összekeverik a sok unokatesóm nevével.



Köszi mindenkinek:l



2021. jan. 15. 11:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez netto baromság.

Igen van egy közel 40 éves nő ismerős aki megváltoztatta

Senki nem ugy hivja, erre ő mindig felkapja a vizet. Volt akivel megszakította a kapcsolatot is emiatt. Feleskeges és nevetséges

2021. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kedves első: nem felesleges. Nekem nem tetszik a jelenlegi nevem, minden második embert így hívnak. Ráadásul nem is én választottam, nem tehetek róla, hogy így hívnak. 40 év után elhiszem, hogy nehéz valakit egy másik néven szólítani, viszont minden normális ember alkalmazkodik (vagy legalábbis megpróbál) a másikhoz.
2021. jan. 15. 11:16
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

pedig érdemes átgondolnod az 1-et.. nem fogod tudni, nem normálisnak nézni azokat, akik a régi nevedet gondolják, mikor az újat mondják, hogy jók legyenek nálad. Mert szinte mindeni ki így lesz, nem bántásból, hanem mert úgy szeretnek, a "minden második ember nevén" Tehát pl:

-Hallottad, hogy Eugénia elköltözött?

- Ki? ja, a Mária, igen.

(Én pl felvettem egy nevet (vez.név elé, és az a művésznevem. Az okmányaimban nincs. 0 Ft és 0 idő intézkedés. Működik. De ha ez nem megy, bemész a -gondolom a kormányablakoknál valahol- a hivatalba és megmondják, mennyi.)

2021. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A te korodban sokaknak nem tetszik a nevük és inkább szeretnék, ha máshogy hívnák őket. Én sem rajongtam éppen a keresztnevemért, mostanra viszont már semmire nem cserélném le. Szóval azért gondolkodj el ezen, pláne, ha valami olyan "extra" nevet akarsz választani magadnak, ami még az anyakönyvezhető nevek listáján sincs - pedig azon azért van jónéhány elég extrém név már manapság. Lehet, hogy a nagy kitűnni vágyásban meg egyéni név akarásban a végén csak nevetségessé teszed magad.


Egyébként:

"Születési név megváltoztatása


Ügy típusa: Anyakönyvi ügyek


Ügy fajtája:


Születési név megváltoztatása


Eljárás típusa:


Államigazgatási hatósági ügy


Hatáskörrel rendelkező szerv megnevezése:


Anyakönyvi ügyekért felelős miniszter


Ténylegesen eljáró szerv megnevezése (hatáskör átruházás esetén):


Budapest Főváros Kormányhivatal


Állampolgársági és Anyakönyvi Főosztály Névváltoztatási és Anyakönyvi Osztály Budapest


Illetékességi területe:


országos


A kérelmező személyesen, lakóhelyétől függetlenül, bármely polgármesteri hivatal anyakönyvvezetője előtt nyújthat be kérelmet.


Külföldön élő magyar állampolgár esetében, bármely hivatásos konzuli tisztviselő előtt nyújthat be kérelmet.


Ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok:


A kérelemhez mellékelni kell a kérelmező, valamint azon személyek anyakönyvi kivonatát, akiknek anyakönyvi bejegyzését a névváltoztatás érinti (születési és házassági anyakönyvi kivonat).


Amennyiben élő személy családi nevének viselését kérik, az érintett személy hozzájárulása, elhalt személy családi nevének viselése esetén a halotti anyakönyvi kivonat szükséges.


Nagykorú kérelmező esetén:


Személyazonosításra, magyar állampolgárság igazolására alkalmas okmányok: személyazonosító igazolvány, vezetői engedély vagy útlevél, és lakcímet és személyi azonosítót igazoló hatósági igazolvány.


Kiskorú kérelmező esetén:


A szülői felügyeletet gyakorló szülők együttes személyes megjelenése szükséges személyazonosításra alkalmas okmánnyal. Amennyiben a kiskorú a 14. életévet betöltötte, személyes megjelenése szükséges, személyazonosításra alkalmas okmánnyal.


Cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt álló személy kérelmét a gondnok terjesztheti elő.


Cselekvőképességet korlátozó gondnokság alatt álló személy - amennyiben a korlátozás a névváltoztatás jogát is érinti - csak gondnokának hozzájárulásával kérheti születési nevének megváltoztatását.


Eljárási illetékek (igazgatási szolgáltatási díjak) meghatározása:


Névváltoztatási kérelem illetéke: 10.000 Ft (illetékbélyegben kell leróni)


Ismételt névváltoztatási kérelem illetéke 50.000.- Ft (illetékbélyegben kell leróni)


Alapvető eljárási szabályok (kérelem benyújtásának módja, helye, ideje):


A magyar állampolgár születési családi és utónevének megváltoztatását – kérelmére – az anyakönyvi szerv (Budapest Főváros Kormányhivatala) engedélyezheti. A szülő családi nevének megváltoztatása a szülők erre irányuló kérelmére kiterjed a szülő családi nevét viselő kiskorú gyermek családi nevére is.


A születési név az, amely az érintettet a születési anyakönyvi bejegyzés alapján megillet. A születési név családi és utónévből áll. Születési családi név egy vagy kéttagú lehet. A kéttagú családi nevet kötőjel köti össze. Anyakönyvezni egy vagy két születési utónevet lehet.


Születési családi, vagy születési utónév megváltoztatását az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter engedélyezheti."


ill. "Amennyiben az ügyfél által kért utónév nem szerepel a magyar utónévkönyvben, először be kell szerezni (anyakönyvvezető szerzi be az ügyfél kérelmére) az MTA Nyelvtudományi Intézetének engedélyét."


"Csak különös méltánylást érdemlő okból engedélyezhető újabb névváltoztatás az előző névváltoztatás hatályba lépésétől számított 5 éven belül.


Az érintettek az új születési nevet a névváltoztatást engedélyező határozat meghozatalát követő 16. naptól jogosultak és kötelesek viselni, az okmányok cseréjéről haladéktalanul gondoskodniuk kell. A megváltozott adatokat tartalmazó anyakönyvi kivonat kiállítása kérelmezhető bármely települési önkormányzat anyakönyvvezetőjénél személyesen vagy postai úton, a kiállítása illetékmentes."


A legkézenfekvőbb megoldás mondjuk egy becenév lenne a te esetedben szerintem. Nekem például volt olyan osztálytársam, akit Julának hívtunk (Júlia), meg Endzsinek (Anikó). A két keresztnevedből valamelyikre csak eszedbe jut valami olyan becézett forma, ami tetszene és nem annyira mindennapos, nem? Vagy kreálhatnál magadnak akár a két nevedből - vagy másból, ami jellemző rád - valami egyedi becenevet, és akkor bemutatkozáskor egyszerűen megkéred, hogy ezen a becenéven szólítsanak.

2021. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A mostani nevem egyáltalán nem illik a vezetéknevemhez (anyukám is belátta), ráadásul a monogramom konkrétan "f@sz".
2021. jan. 15. 11:41
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

A monogramod pont senkit nem foglalkoztat

Egyébként igen nem te választottad ahogy más sem

Plusz 2 keresztneved van. Nem hiszem el hogy egyik se jo, becézve se

2021. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

add fel, itt mindenki egy kupac bunkó, mert nagyon fáj nekik megtanulni egy ember nevét... változtasd csak meg. jobban fogod magad érezni tőle. primitív szrokkal meg nem kell törődni.

amúgy pár éve egy tízes volt, a személyit meg a lakcímet asszem automatikus cserélik, meg ha van útleveled jogsid annak a cseréje kerül valamennyibe. (10.000 és talán 4000?) a diákodról fogalmam sincs, azom egy ideje nem volt.

2021. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
5 és mi lenne, ha csak az egyik keresztneved használnád? általában egyet szoktak használni, még akkor is ha az okmányokban kettő van.
2021. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
7# Az egyetlen, aki bunkóként viselkedik itt, az te vagy. Különben miből veszed, hogy az itt válaszolóknak "fáj megtanulni egy ember nevét"? Mert miért is fájna egy vadidegen ember nevét megtanulnom, attól függetlenül, hogy születésekor Piroskának hívták, most meg Polixénának? :D Itt pont nem a kérdező névváltoztatásában érintett emberek válaszolnak, magyarán nekünk édesmindegy, megváltoztatja-e vagy sem, és ha igen, mire, csak próbáljuk leírni, hogy azért ezt alaposan gondolja át, mert azért nem kis horderejű döntés.
2021. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
7-es, köszönöm.
2021. jan. 15. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!