Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül megváltoztatni...

Mennyibe kerül megváltoztatni a két keresztnevem?

Figyelt kérdés

A vezetéknevem maradna, csak a két keresztnevemet szeretném lecserélni. 16 éves vagyok, mindkét szülőm megengedi.

Hol kell ezt bejelenteni, mennyibe kerül? Az irataimat (útlevél, diák, személyi, stb) hova kell vinni, és mennyi idő, amíg újat adnak?

Illetve ha olyan nevet szeretnék magamnak, ami nincs a 2021-es női nevek listáján, hol kérelmezem ezt, és mennyi idő/mennyire valószínű, hogy elfogadják?



Esetleg van itt valaki, aki megváltoztatta a keresztnevét? Mások hogy viszonyuktak hozzá? Én attól félek, hogy senki nem hívna az új nevemen, és nagyon bántana:/ Főleg itt a tesómra, nagyszülőkre gondolok. A mamáék tuti nem tudnának az új nevemen hívni, még a mostanit is összekeverik a sok unokatesóm nevével.



Köszi mindenkinek:l



2021. jan. 15. 11:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyedben hagynám, túl nagy macera. Amikor valaki megházasodik, akkor is egy kész katasztrófa mindenhol átiratni mindent. Másrészt, ha nincs a választott név az utónévkönyvben, azt külön kérvényeztetni kell, lehet nem is fogadják el.

Mondjuk ha Farkas Manónak hívnának, akkor megérteném az igyekezeted, mert az tényleg gáz (bocsi Manók), viszont ha Farkas Anna Szabina vagy teljesen ok. Most lázadó korszakodat éled, majd elmúlik.

2021. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Szarbina
2021. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is, igen, át kell gondolni hónapokig-évekig. DE nem igaz, hogy minden esetben hülyeség és egyszerűen ne csináld... Esetleg kezdd el használni a kérelem beadásra előtt, csak hogy kipróbáld, tényleg tetszik-e.

Egyáltalán nem nagy macera, ez életem legegyszerűbb okmányirodai köre volt. Igazából jobban jársz, ha még azelőtt intézed, mielőtt nyelvvizsgázol, érettségizel, mert ezeken nem írják át majd a nevedet. Ha mégis utána sikerül, akkor majd csatolni kell a névváltoztatási okiratot ezekhez.


Abba az okmányirodába kell menni, amelyiknek a kerületében születtél. Keress rá Google-ben arra a településre vagy kerületre, ahol születtél és arra, hogy "névváltoztatás". Minden naprakész infót meg fogsz találni.


Úgy látom, továbbra is 10 ezer ftba kerül az első. A második már 50 ezer (és csak min. 5 év elteltével lehet), de ha házasság miatt változtatsz nevet, az nem ebbe a kategóriába esik majd.

Én 2016-ban csináltattam meg, kb 1.5 hónap volt, mire megjött a levél, hogy elfogadták. Azzal mehettem is az okmányirodába, ahol sok minden ingyen volt, az útlevél és jogsi pedig fizetős (bár ezekre nemtom, mennyire van szükséged most azonnal). Az új iratok kb 1 hét alatt meglesznek. A kérelem leadásától kezdve addig, amíg meg nem jönnek az új iratok, addig a régi okmányaidat használod. Semmi bajod nem lesz ezzel.


Ha olyan nevet választasz, ami szerepel a nevek listáján, akkor szinte 100%, hogy elfogadják a kérelmedet. Ha mindenképp ezt az új nevet akarod, akkor nem tudom, talán 50-50%? Döntsd el, megéri-e megkockáztatni 10 ezret. Arra figyelj, hogy ha külföldi a név, akkor fonetikusan kell írnod. Pl. Janice -> Dzsenisz. Tammy -> Temi.


Az az ismerőseiden múlik, hogy mennyire fogadják el. 16 év még viszonylag fiatal, meg tudják szokni, ha akarják. Lesznek, akik ellenkeznek majd, de a sarkadra kell állnod és elmagyarázni a renitenseknek, hogy miért fontos ez neked. Hajrá!

2021. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó voltam:


Még annyi, h aki szerint macera egy házassági névváltoztatás, az valószínűleg felnőtt, dolgozó ember. Úgy tényleg macera, ha van már 1000 iratod (bankszámla, bankkártya, munkaszerződés, életbiztosítás, jelzáloghitel, ne adj' isten gyerekek iratai stb. stb.) és szabadnapokat kell kivenned azért, hogy ezekért egyesével rohangálj. Egy fiatal tanulónak teljesen más a helyzet és ezért mondom, hogy nem macera.

2021. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi a keresztneved? Csak kíváncsi vagyok. Én házasságkötéskor változtattam családnevet de már nem is emlékszem mennyi volt. Talán 10000 Ft körül. De ja, elég macerás. Mindent át kell iratnod. A bizonyítványaidtól kezdve mindent. Kérdés megéri-e. Maximum már új ismeretségek kötésekor már úgy mutatkozol be, de akik a régi neveden ismernek, nem nagyon fognak fognak már másképpen hívni. Meg a család is hát nem tudom, hogy fogja megszokni. Nem beszélve arról, hogyha egyszer megházasodsz és mondjuk felveszed a férjed nevét akkor teljesen más lesz már a neved mint amivel születtél. Azt nem tudom ilyenkor a születési nevet átírják-e. Egyszer valaki erről panaszkodott, hogy inkább visszairatta az eredeti nevét, mert mivel már teljesen más lett az egész neve, kínos helyzetekbe került.
2021. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#15ös, a bizonyítványokat utólag nem írják át. Milyen is lenne már, ha embereknek nem a leánykori neve lenne az érettségijükön, csak mert később megházasodtak xD a bizonyítványok olyan iratok, amiket egyszer állítanak ki; amikor megszerzed őket, az akkori neved szerint.

Egy 16-18 évesnek következő helyeken írják át a nevét névváltoztatás után: személyigazolvány, jogosítvány, útlevél, lakcímkártya, TAJ kártya, adókártya, diákigazolvány. Csak kártyák, amiket 1, max 2 félórás okmányirodás körrel el lehet intézni.

2021. jan. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt írtam, hogy a házasságkötés után átírják a bizonyítványokat, tisztába vagyok vele, hogy nem, viszont ha csak szimplán nevet változtat valaki más okból akkor én úgy hallottam azt is át kell iratni. De nem tudom pontosan. De egyébként teljesen mindegy úgyis csak a szívás lesz belőle ha még nem is írják át. El lehet vihorászgatni itt ezen, de mikor majd az emberek kapdossák a fejüket, hogy most mi van az tuti nem fog majd tetszeni az illetőnek. Mindenki vergődik itt egy művésznévvel, de aki nem úgy ismerte annak mondhatja, hogy szólítsatok Hamupipőkének vagy Kloénak vagy Ajzsának vagy mit tudom én. Tudom nem számít más véleménye de az ilyeneket akik valami hú de nagyon nagy különlegességre cserélik a megszokott nevüket röhejesnek szokták tartani.
2021. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Meg még annyit, hogy a macerát nem feltétlen az adminisztrációra kell érteni, lehet, hogy néhány körrel le lehet rendezni, de utána majd mindig magyarázkodni ha olyan dokumentumot kell majd bemutatni amin a születési név szerepel, hogy miért más. Lehet ez most nem tűnik nagy problémának de akkor is csak plussz nyűg. De végülis ha megéri valakinek akkor tegye. Az ő dolga.
2021. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15# Házasságkötéskor meg van szabva, milyen lehetőségek vannak, amire megváltoztathatod a nevedet, és csak azok közül választhatsz. ha a születési nevet változtatnád meg, például mondjuk van két keresztneved, de te a férjezett nevedben már csak egyet szeretnél használni (mondjuk mert különben túl hosszú lenne, ami azért elég jó indok), akkor azt teljesen külön körben kell elintézni. magyarán, vagy először megváltoztatod a születési neved és elhagyod belőle az egyik keresztnevet, és utána majd házasságkötéskor felveszed a házas nevet, vagy fordítva, először házas név két keresztnévvel, és utána meg majd külön kérvényezve az egyik keresztnév elhagyása.
2021. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!