Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakori/mobil függők! Digitáli...

Gyakori/mobil függők! Digitális detoxhoz van kedvetek?

Figyelt kérdés

Akik hozzám hasonlóan indokolatlanul sok időt töltenek telefon nyomkodással, velem tartanának egy hét detoxra?

Nem az a cél, hogy indokolatlanul bekorlátozzuk magunkat és eltegyük a telót a szekrénybe. Az a cél, hogy azt a netto 3-4, vagy több órát, amit indokolatlanul töltünk vele, azt kötelezően másra (hasznosabbra)fordítsuk.

Pl. ha eszünkbe jut valami, amire nem tudjuk a választ, mennyibe kerül stb., azt ér megnézni. Ennek kapcsán neten ragadni és még egy óra múlva is böngészni hót más témában - nem ér.

Filmezni, sorozatozni, youtubeozni akkor ér, mikor amúgy is tv-znénk, pl esténként.

Megnézni valamiből egymás után x részt ahelyett, hogy tennénk a dolgunk "na még ezt ez egyet megnézem, aztán már tényleg nekiállok a tanulásnak/melónak/takarításnak"-nem ér.

Persze, akinek munkához, tanuláshoz kell a teló, az megint csak ér arra az időre.

Arra gondoltam, kijelölhetnénk egy napi fél órás idősávot mikor gyakorira is ér feljönni, beszámolni ki hogy halad, hogy érzi magát, mit csinált telefonozás helyett, de tényleg csak abban a fél órában.

Ki tart velem holnaptól?



2021. jan. 17. 12:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Zenét hallgatni ér, természetesen:)

Mindenesetre én holnaptól megpróbálok egy hetet kihúzni.

Minden este valamikor 8-9 között felnézek ide és írok pár sort, amolyan online naplót 😀

Ha van kedvetek, csatlakozzatok és írjatok majd ide Ti is.

2021. jan. 17. 15:05
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
3,5ös válaszoló vagyok: ok,várom a tiedet,én is írok majd.
2021. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, rápróbálnék én is.


Nekem jelenleg semmi dolgom (átmenetileg), viszont a hobbimhoz kapcsolódóan lenne egy kisebb-nagyobb tanulási lehetőségem. Szóval dolgom felől, nézhetnék 0-24-ben sorozatot, de azzal nem mennék semmire. A hobbimmal meg komolyabban akarok foglalkozni.


Meg nem ártana egy kicsit mozognom is. 😅

2021. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na sikerült? :) nekemnis kéne
2021. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálok detoxot h eszembe sincs venni okostelefont.

Kérdezőnek miért van shzüksége rá ha van laptopja?:))

2021. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!