Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy a...

Mit kéne tennem, hogy a lányom abbahagyja a fülsértést?

Figyelt kérdés
Nem tud kottát olvasni, se semmilyen hangszeren játszani. Kiskorában érdekelte a hegedű, cselló, zongora, hárfa, de nem volt pénz egyikre se. Nemrég rendelt egy (állítólag) bambusz fuvolát. Mindez onnan jött, hogy beleszerelmesedett kb két hónapja a kínai sorozatokba, ahol megint csak beleszerelmesedett a fuvolába, a hangjába. Amióta megérkezett a hangszer, és napok után sikerült rájönnie, hogyan tud akármilyen hangot kiadni belőle, azóta a szabadidejében nagyrészt azzal szórakozik. Itthonról dolgozok, és ugyan a munkában nem zavar, de úgy általánosan igen. Fülsértő!!! Gondolja, vagy sikerül hallás alapján megtanulnia évek folyamán valamennyire fuvolázni, vagy nem. Utóbbira teszem a voksom, én viszont nem akarom még évekig ezt a lármát hallgatni. Mivel távoktatás van és hetente kemény 3 tanórája van, plusz heti egy online óra a magántanárral, sok a szabadideje. Most is éppen "gyakorol". Az apja legyint, hagyjam rá, de ő nem is hallja soha játszani, mert este 8 után már nem csinálja.
2021. jan. 18. 11:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%

Hogy beszélhet így egy szülő a gyerekéről?!Ahelyett, hogy örvendeznél, hogy érdekli valamilyen hangszer, értelmes tevékenységgel tölti az idejét, ahelyett, hogy támogatnád, kiszerkeszted a nagy nyilvánosság előtt, hogy

téged ez mennyire zavar?

Maximálisan támogatnod kellene. Meg kellene beszélned vele, hogy a nap melyik szakában gyakoroljon. Azért "fülsértő", mert még a kezdetén tart, nem ismeri még a megfelelő fogásokat, fúvás technikát, légzéstechnikát, testtartást, stb., amit majd tanártól tanulhat meg.


Én szégyenkeznék a helyedben egy ilyen kirohanás miatt. Hát ki támogatná a lányodat, ha nem te?! Értelmes hobbija van, nem a kábítószer és egyéb idiótaságok érdeklik, hanem a zene, a hangszer.

.

"Kiskorában érdekelte a hegedű, cselló, zongora, hárfa, de nem volt pénz egyikre se"

Ez pedig süket duma. Az iskolában ingyen tanulhatta volna, ha beíratod zeneibe.


Milyen anya vagy te?!

2021. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2021. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Vegyé’ neki valami csilli villi smartphonet, meg tabletet, hogy azon lógjon mint minden normális mai zombigyerek.
2021. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerezz neki egy tanárt...
2021. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Ti nem tudjátok milyen egy ilyennel együtt élni. Nekem a testvérem ilyen. Csak az énekel meg ordit egész nap. Egy telefont nem lehet elintézni a házban. Nagyon meg utáltam az olyan embereket akik semmibe veszik a másikat. Nekem miatta kell elköltöznöm hamarosan. Amíg ilyennel nem laktatok együtt ne ítélkezzetek.
2021. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Jó tudom a kérdező helyzete annyiban más hogy a gyereke. De azért nem olyan kicsi gyerek ha most nem tanulja meg hogy figyelembe kell venni másokat is akkor olyan lesz mint a testvérem. Ilyennel együtt lakni senkinek nem kívánom. De tényleg
2021. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Szóval egy szó mint száz szerintem senkinek nincs joga a másik életét így megkeseriteni. Agyon ütni meg ugye nem lehet...
2021. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérd meg, hogy hagyja abba. Valószínűleg nem tudja, hogy zavar. Könnyen beszél az, akinek nem kell ilyesmit hallgatnia egész nap. Szerencsére nekem sem kell. Esetleg vegyél füldugót, vagy jó hangszigetelésű (hallójárati) fülhallgatót, amin hallgatsz valamit.
2021. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
#8 vagyok. Nem írtad, hogy került a házhoz a hangszer. Hozzájárultál? Nem sejtetted, mivel jár ez?
2021. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A kezdetek nehezek, mert még nem jött rá a megfelelő technikára, és azért fülsértő. Ezen az időszakon túl kell lenni, ha nem csinálná, és próbálkozna folyamatosan, soha nem tanulná meg.

Esetleg alkudjatok meg olyanban, hogy napi hány óra fér neked bele, és napi hány órát szeretne foglalkozni ő vele. És akkor megbeszélitek, hogy akkor napi 1-1,5 óra belefér (ez most csak példa), azt kibírod, utána meg ő is befejezi aznapra.

Ha nagyon nem jönne rá, hogyan kell szépen megszólaltatni, és tényleg érdeklődik, és szeretne játszani a hangszeren, érdemes felkeresni egy zenetanárt, aki ha mást nem is az alapokat megtanítja, utána már ő is tud haladni a saját útján. Ez a kezdeti időszak (bármilyen hangszernél) ilyen. Mindenki így kezdi.

2021. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!