Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok valakiről,...

Mit gondolnátok valakiről, aki a 3. évben abbahagyja az egyetemet, mert úgy érzi, nem tud megírni egy szakdolgozatot? És még csak ötlete sincs miről írjon

Figyelt kérdés
2020. jún. 24. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak bepánikolt. Nálunk volt olyan középiskolában, aki az érettségitől úgy megrémült, hogy eltűnt, és másik megyében találták meg. NEmár, hogy bekerül, csinálja a dolgát, és OTTHAGYJA, egy "sz.s szakdolgozat" miatt. Ha rólad van szó, eszedbe se jusson, igenis tessék küzdeni a végső célig, legyen meg a diplomád, mert meg fogod bánni ha otthagyod.
2020. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Hogy szedje már össze magát!

Nálunk annó voltak megadva címek, amikből ki lehetett indulni.

Ha nem is lesz csillagos ötös, ha már odáig eljutott, csak ki tud préselni magából egy elfogadható írást.

2020. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak pánik. Üljön le és kezdje el, meg fogja látni az illető, hogy a leghülyébbek is összehozzák. Ha idáig el tudott jutni, ha teljesíteni tudta a tárgyakat, akkor 100%-ig biztos lehet benne, hogy alkalmas egy szakdolgozat megírására. És ne féljen segítséget kérni valakitől, ha elakad.
2020. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolnám, hogy egy diszfunkcionális családban nőtt fel, ahol sosem fejeznek be semmit, mert én egy ilyenben nőttem fel és komolyan megküzdöttem a szakdolgozattal. Ahová én jártam, ott adtak meg témákat, válassz valami nem túl bonyolultat, nyugodtan lehet lopni más szakdolgozatából, csak a forrást kell megjelölni, különben plagizálásnak minősül. Sok sikert!
2020. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés rólam szól :D

Soha nem voltak mentális problémáim korábban, azóta sincsenek, de az egyetem évei alatt annyira durván szorongtam, hogy a poklok poklát jártam meg. Éjszakánként felébredtem, volt olyan oktatóm, aki olyan minősíthetetlenül lekezelő stílusban tudott a hallgatóival beszélni, hogy reggelente, mielőtt bementem volna az óráira, hánytam az idegtől. Esténként meg a fürdőkádban sírtam. És nagyon jól tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen. Volt olyan fiatal férfi szaktársam, akit egyszer órán ríkatott meg.

Harmadik évre már borítékolható volt 1-2 szemeszter csúszás, akkor mondtam azt, hogy az egészségem ennél többet ér, én ezt nem csinálom tovább, nem lesz diplomám, majd lesz ami lesz. Azóta egy olyan munkakörben dolgozom, ahol szintén elég nagy rajtad a nyomás (személyes ügyfélszolgálat. Gonosz nénik üvöltöznek velem minden nap :D ), de egyáltalán nem érzem magam annyira nyomorult, buta kis szarnak, mint az egyetemen.

Ha lenne levelező, vagy kihalna végre az a pár vén fallosz, akkor lehet, hogy visszamennék elvégezni a maradékot.

2020. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyi szakdolgozatot lektoráltam, korrektúráztam szerkesztettem, formáutam már, a kutatási részben való segítségről (kutatási terb, kerdőív készítés, statisztikai elemzések, stb-stb) nem is beszélve :D.

Ne aggódj, nem vagy egyedül, de nem kell félni. Sajnos a tapasztalatom, hogy a témavezetők nem sokat segítenek, tisztelet a kivételnek.

2020. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!