Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak igénytelen embernek...

Csak igénytelen embernek érdemes könyvet rendelnie a netről?

Figyelt kérdés

Mi sokszor rendeltünk már a netről könyvet innen-onnan (könyvtündér, alexandra, bookline, book24, kossuth kiadó, moebius stb.), de szinte mindig rossz állapotban kaptuk azokat meg. Leütött sarkok, gyűrött, szakadt borítók...

A "legjobb" amikor egy 2 kötetes művet rendeltünk, de csak az egyiket küldték el (könyvesboltban is egyben, összecelofánozva árulják). Telefonáltunk, persze cserélik. És mit küldtek ide? Két olyan könyvet, amit mintha a kutya szájából húztak volna elő.

Persze olvasni így is lehet...



2021. jan. 18. 13:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
98%

Nekem minden online rendelésem rendben érkezett. És én aztán sokat rendelek, csak tavaly 276 könyvvel gyarapodtam. Mind a netről.

Lehet hogy igénytelen vagyok, de én még antikváriumokból is szoktam, mert nem vagyok sznob, ha valami könyvre szükségem van akkor engem az sem zavar ha használt. Kifejezetten jó érzés "megmenteni" a könyveket, mert érték.

Amikor újonnan rendeltem akkor mindig minden rendben volt (és már kb 10-12 éve rendelek ilyen nagy mennyiségeket) amikor meg használtan, akkor természetesen látszottak a köteteken a használat kisebb-nagyobb jelei, de mindig megfelelt az állapotleírásnak.

Nekem soha nem a külsőségek voltak a fontosak, nem csinálok az olvasmányaimból instaposztokat, a lényeg a beltartalom. Az élmény amit a történet hozzám ad. Ha a te szemedben emiatt igénytelen vagyok, akkor aláírom, igénytelen vagyok.

2021. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
98%

Anyum hetente 10 könyvet rendel, főleg libriből és antikváriumokból. Soha érted SOHA egyetlen egy szakadás vagy behajtás nem volt még rajtuk:D


amúgy sem igénytelenség, én pl. nem polc díszítésre veszek könyveket hanem olvasásra éppen ezért boltokban is simán megveszem a kicsit szakadt könyveket, mert a funkcióikat betöltöltik.

16/l

2021. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%

Engem is baromira zavar. A könyves boltban is ha kell 10 könyvet csekkolok le, mert mindegyiken van valami hiba. Van amelyiknek a borítója van valamennyire megsérülve, néhány helyen megkopva vagy épp felkarcolódva, vagy valahol a ragasztás gagyi, esetleg az oldal sarkai kicsit megvannak gyűrödve, vagy befogta valami. Lehet hogy ezt sokan nem veszik észre, de én igen. És keresem is a hibát. :D

Akit ez nem zavar lelke, rajta, de attól még nem kell hülyének nézni a kérdezőt. Egy Alexandrában egyszer egy könyvet vettem le, aminek a lapjai felül már megvoltak sárgulva. Igaz régi kiadásó könyv volt, egy ideje már áldogálhatott valahol egy raktárban, áruházban mire odakerült.

2021. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

"Akit ez nem zavar lelke, rajta, de attól még nem kell hülyének nézni a kérdezőt."


Engem is zavar, a kérdező azért hülye, mert nem hiszi el, hogy van, akivel ilyen nem fordul elő.


Libri-ből, bookline-ról rengeteget rendeltem régen, és egyszer küldtek csak kissé megviselt könyvet, de az fel volt mellette tüntetve, hogy használt, tankönyv volt, úgyhogy nem érdekelt.


Aztán átszoktam a bookdepository-ra, és külföldről sem küldtek még hibás könyvet.


És én aztán könyvnáci vagyok. Hiába drágább, ha lehet, a keményfedeles verziót veszem meg, mert gyűlölöm, ha úgy van kötve a könyv, hogy ahhoz, hogy rendesen kinyisd, meg kell hajlítani a gerincét. Magazint is úgy adok kölcsön bárkinek, hogy közben sasszemmel figyelem, hogy be ne hajtsa.


Egyébként meg: kindle. Ott nem sérül a könyv.

2021. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Metionin ***** válasza:
90%
Én még sohasem jártam így, pedig 10 éve rendszeresen rendelek. Semmi gyűrés, benyomódott sarok, sem megtört borító. Hibával rendelkező könyvet csak antikváriumból vettem már, tudatosan, hiszen ott voltam és láttam hogy használt.
2021. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%

"Akit ez nem zavar lelke, rajta, de attól még nem kell hülyének nézni a kérdezőt."

Már bocs, de onnan indulunk, hogy a kérdező néz igénytelennek minket.

Egyébként csatlakozom azokhoz, akik számos alkalommal rendeltek már netről könyvet, és sosem tapasztaltak hibát, sérülést, tökéletlenséget.

2021. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%

Engem csak az zavar hogy leigénytelenez másokat.

Én pont úgy gondolom, hogy aki ennyire felszínes meg perfekcionista hogy még egy könyben is a külsőségek az elsődlegesek neki, az nem igazán a könyvek szeretete és az olvasás szeretete miatt vesz könyvet, csak azért hogy műveltebbnek és intelligensebbbek tűnjön mint amilyen.

Aki tényleg imád olvasni és falja a jobbnál jobb történeteket, azt pont nem érdekli ha van rajta egy kis gyűrődés vagy nyomódás, mert a felszín alá lát és csak az olvasási élmény számít neki. Mert nem is azért veszi hogy szép lakásdísz legyen amivel felvághat, hanem csakis magának, a saját szórakozására,a saját időtöltésére, a saját hobbija megélésére.

2021. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
96%

Évek óta rendelek több helyről könyvet, az általad említett helyekről is és sosem volt ilyen problémám.

De ha ennyire zavar vegyél ebookot :DDDDDDD

2021. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!