Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne dolgozni és elköltözni vagy csak rontana a helyzeten?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de ugye már tavasz óta távoktatásban tanulunk és emiatt én is hazaköltöztem a szüleimhez. Eleinte ezzel nem is volt semmi gond, de mostanra már felemészt ez a helyzet és úgy érzem szépen lassan tönkremegyek. Minden napom egyforma, nem érnek ingerek, egy átlag napon szinte a szobámat sem hagyom el, haszontalannak érzem magam, már nem tudok mit kezdeni magammal itthon és emellett rengeteget idegeskedek, stresszelek, sírok. Egész nap egyedül vagyok itthon, mivel a szüleim csak este érnek haza. A barátaimmal maximum online tudom tartani a kapcsolatot (bár ez sem egyszerű), de már ezt sem szeretem, mert az egyetem miatt is eleve a gép előtt ülök egész nap és már elegem van belőle. Ugyanez a helyzet a mindenféle online eseménnyel, tanfolyammal stb., pedig jelenleg nem sok más lehetőség van a kapcsolattartásra, közösségi életre. Vidéki településen élünk, ahol nincsen semmi (mármint nyilván most mindenhol zárva van szinte minden, de itt nincsen még egy park sem vagy bármi, amit jelenleg is lehetne élvezni, kihaltak az utcák, sehol semmi). Elkezdtem pszichológushoz járni (ezt is online...), de igazából azt érzem egyedül az segítene, ha végre véget érne ez az egész. Azon gondolkozom, hogy visszaköltözöm az egyetem városába és akkor legalább velem egykorúakkal laknék együtt, eljárhatnék sétálni, elvitelre vehetnék ezt-azt, legalább lenne körülöttem némi mozgás. Viszont ehhez az kell, hogy dolgozzak (mert a szüleimtől nem várnám, hogy fizessék és így nekem kellene megkeresnem a pénzt az albérletre, a koliba pedig nem költözhetek vissza) csak félek, hogy esetleg nem bírnám vagy még rosszabb hatással lenne rám. Ez a félévem is borzalmas lett (soha életemben nem buktam még semmiből, csak négyesem és ötösöm volt, erre most szinte minden tárgyamból megbuktam) és félek, hogy a következő sem menne jobban, ha mellette még dolgoznom is kellene. Ugyanakkor lehet, hogy pont jobban menne, mert jót tenne a környezetváltozás stb. Szerintetek?
2021. jan. 20. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem abszolút felpezsdítene és erővel töltene fel egy ilyen váltás. ilyen idős koromban már én sem viseltem jól, ha huzamosabb ideig a szülői házban kellett lenni, elszigetelve a megszokott fiatal életemtől (különösen a téli vizsgaidőszakban volt nyomottságra és szétfolyásra hajlamosító helyzet).

most pedig minden nagyon frissíti az embert, ami kimozdítja a bezárkózásból (sokhavi home office után néhány napon most újra bejárok dolgozni, és annak ellenére is sokkal több az energiám ezeken a napokon, hogy 1 óránál is több idő bejutni)

2021. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
de persze te tudod, mi telik az anyagi lehetőségeidből és az energiádból. ha túl kemény félévem van, akkor nem vágnék bele.
2021. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!