Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg buta ötlet lenne ha...

Tényleg buta ötlet lenne ha elköltöznék egy teljesen ismeretlen helyre teljesen egyedül úgy, hogy mentális problémáim vannak?

Figyelt kérdés

Kiskorom óra pánikbeteg vagyok, nagyjából már tudom kezelni a rohamokat, de vannak nehezebb periódusaim..

A családommal a kapcsolatom szörnyű, csak kritizálnak és lehúznak, a mentális betegségemet tudomásul sem veszik, szerintük csak "hülye" vagyok.

Elkezdtem tavaly egy felsőfokú szakképzést, de abba kellett hagynom más egészségügyi problémák miatt (nem mentális, belgyógyászati problémám volt és elég sokáig tartott kikezelni, így már nem tudtam a vizsgákat teljesíteni..). Azóta itthon vagyok hazaköltöztem, munkát sajnos nem nagyon találtam, csak időszakosat, 1-2 hétig ilyen call-centeres munkákat többnyire.


Kb 2 hónapja már folyamatosan csak a veszekedés megy a szüleimmel minden nap, ha a távolabbi rokonokkal találkozom akkor tőlük is megkapom hogy semmirekellő vagyok stb.

Sokszor gondolkozom azon, hogy elköltözök egy teljesen más helyre, más országba hogy újra tudjam kezdeni tiszta lappal, ne hátráltasson senki a sértegetéseivel és a beszólásaival és hogy találjak valami munkát és ne arról szóljanak a napjaim, hogy felkelek, gépezek és aztán lefekszem (jó, kis túlzással..).


Viszont nem tudom mennyire lenne okos (vagy éppen nem túl okos) ha ilyen állapotban mennék.. Tudom, nyilván amúgy sem lenne könnyű, de vajon mennyire hátráltatná a dolgokat az, hogy pánikbeteg vagyok?

(nyelveket egyébként beszélek, német közép és angol felsőfok megvan, ez nem lenne probléma)


2013. máj. 5. 19:19
 1/6 acelsziv ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a pánikbetegséged a rengeteg leértékeléstől van, amit kapsz nap mint nap.

Szerintem, próbáld meg. Indulj ki abból, hogy erős vagy és bátor, amiért meg mersz tenni egy ilyen komoly lépést.

2013. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia szerintem nem hülyeség, amikor megreked az ember élete nagyon sokat tud segíteni hogy kap egy tiszta lapot, új embereket ismer meg és elszakad attól ami lehúzza a napjait. Azt azért érdemes mérlegelni hogy a "betegséged" milyen szinten van képes vagy-e szocializálni, új ismerősöket szerezni. A másik hogy ne feltétlenül olyan helyre indulj ahol senkit nem ismersz mert egyrészt munka szempontjából is nehezebb lesz illetve néhanapján jól jön egy ismerős arc.
2013. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is mennék a helyedben! A családod mérgezi az életedet, simán lehet, hogy segítene a környezetváltás.

Sok sikert! :)

2013. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dani900 ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel, valószínűleg van benne valami, hogy a pánikbetegségedet, ha nem is okozza, de nagy mértékben elősegíti az otthoni környezet, szóval egyszer élsz, bátorság, én adnék egy esélyt a dolognak.
2013. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, ha el is költözöl és új lapot kezdesz, a régit zárd le. MIndenképp mondd el azoknak akikkel harcban állsz, hogy mit csinálsz és miért csinálod azt, amit. Viszont légy határozott, hogy ne próbáljanak lebeszélni.
2013. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sokszor gondolkozom azon, hogy elköltözök egy teljesen más helyre, más országba hogy újra tudjam "


Ja. ja. Elköltözhetsz egy lakatlan szigetre is. Igaz, ott senki sem fog bántani, de segíteni sem.

2013. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!