Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elképzelhető szerintetek egy...

Elképzelhető szerintetek egy ilyen jövő? És ha igen mit választanátok?

Figyelt kérdés

Tehát.

A világ kettészakad nagyvárosi és vidéki területekre. És ezeket szögesdrótos többméteres hatarfal választja el, amin katonák vannak.


A független országok csak a vidéki területeken maradnak meg, a nagyvárosi területek plusz körülöttük egy kis mezőgazdaságra használt sáv pedig egy föderális országgá alakulna.


A nagyvárosokban az élet így nézne ki: mindenki be van chippelve, ezen van a pénze, a személyi adatai, a jogsija, minden ilyen adata. Ezen kívül más fizetőeszköz nem létezne ill be lenne tiltva, és használatát halállal büntetnék. Egy párt lenne ami nyíltan a multik és tulajdonosaik érdekét szolgálná, és ezen párt vezetői is abból a rétegből kerülnének ki. Be kéne tiltva minden vallás, politikai irányzat ami nem a párt ideológiáját nyomja. Egy tv adó lenne csak propaganda műsorokkal.

Lennének un. Egészségügyi védelmi törvények amik szerint csak munka és vásárlás miatt lehetne elhagyni otthonunkat de csak multik lennének minden kisvállalkozás be lenne zárva és szigorúan tilos lenne alapítani, valamint minden embernek a többitől 1.5 méterre kéne állnia, és tilos lenne bármilyen gyülekezés, utazás.

Az utcákon mindenhol megfigyelő kamerák lennének amik minden néznek és mesterséges intelligencia pontozná az embereket viselkedés szerint, valamint ez az MI figyelné az internetes tevékenységet is és azt is pontozná.

Ha bizonyos pontszám alá kerülne az egyén akkor büntetéként kikapcsolják a chipet. Nem lenne magántulajdon, minden az államé és így a multiké lenne. Az iskolákban kizárólag propagandát tanitanának. A városok minden szükséges élelmet a városok körüli "zöld sávok" - ban termelnének meg. Minden ember pontosan ugyanúgy kinéző 30 emeletes panelokban lakna. Ezekből a városokból természetesen tilos lenne elmenni ezért lenne a kerítés.

Rendőrállam lenne és az utcákon mindenfelé lennének rendőrök ill. katonák állig felfegyverezve.


2. A vidéken megmaradnának a független országok.

Mindenki falvakban vagy az erdőkben lakna kis kertes házakban vagy lakásokban. Nem lennének hyperfejlettek de használnánk elekromossagot és internetet, autókat meg mindenféle ma átlagosnak számító dolgokat. Lennének a hegyekben kijelölt területek amik az antarktiszhoz hasonlóan deklaraltan nem lennének senkié és az önjelölt Robinson crusoe-k költözhetnének oda. Az itteniek csak készpénzt használnának ill. törekednének hogy minél kevésbé függjenek az államtól és a bankoktol, szinte minden magán lenne de a multik erősen be lennének szabályozva. A bankok is erősen be lennének szabályozva hogy ne tudjanak vég nélkül pofátlanul nyerészkedni. Az állam arra törekedne hogy az emberek minél szabadabban élhessenek, cserébe nem vigyázna a polgárokra, nem védené őket mindenáron pl nem lenne kötelező a biztonságiöv használat, hanem aki meghal meghal, vagy pl szabad lenne a fegyvertartás teljesen (nyilván pszichológiai határok között) de ennek minden kövezkezményével.

És itt megmaradna a többpártrendszer és a választások de a fontosabb kérdésekben az állampolgárok közvetlenül, népszavazással döntenének.



És a két rész semmilyen kapcsolatban nem állna egymással kB mintha nem is venne tudomást a másik létezéséről.



2021. jan. 22. 17:57
A kérdező szavazást indított:
A városi életet választanám.
A vidéki életet választanám.
18 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:

Amúgy javítsatok ki ha tévedek de szerintem a világ rohamléptekkel halad az első pontban leirtak felé.

Ezért a kérdés mert mivan ha a világ egy része ebből "kiszakad" és külön világot épít magának.

2021. jan. 22. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Lopott idő?
2021. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Huhh, mit szívsz?:D
2021. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem. Csak az összeesküvés hívők elmrléleteit vagdostam össze így alakítottam ki az egyes pontot. A kettest meg ennek egyfajta antitéziseként.
2021. jan. 22. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez jóval betegebb az én elképzelésemnél.

Vannak bizonyos elemek a leírásodban,amit esetleg el tudnék képzelni,de ez elég beteg,bocs.

2021. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Jó az elképzelés. Én még azt is el tudnám képzelni hogy a városban az iszlám vallás lenne a fő s csak akkor lenne szabad menj a keresztény templomba ( a keresztény papoknak is csak akkor lenne szabad működniük) ha átkeresztelkedsz muszlinnak s évente többször mész mecsetbe, másként rendszerellenes lennél s koncentrációs tábor. Egész jó az eljébzelésed te kérdező s én inkább a városban élnék ahol vigyáznak rám meg chippelnek mert akkor biztonságban érezném magam hogy nem írok vagy mondok hülyeséget. Meg jó a bagymúltis dolog is mert ott elvegyülnék jobban. Ha kiutálnának az egyik szalagról, átkerülnék a másikba, de egy szar kusvállalkozásba ha kiutálnak csak ki tudsz kerülni az utcára. Jó lenne az a világ de azért elég ha 4 emeletes az a panel mert ha elromlik a lift s az emeleten laksz, hogy mész fel. Nagyon jó elképzelés, kérdező s jobb a városi világ mert ott megvédenek.
2021. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És csak ilyen zenét lehetne hallgatni:


https://www.youtube.com/watch?v=KqWYlb7_t7U

2021. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaja. Csak olyan zene lenne megengedhető a városokban ami élteti a rezsimet.



Azért nem az iszlám Al írtam mert nem így gondoltam ki a dolgot hanem mindenki vagy ateista lenne vagy pedig egy olyan új vallasban hinne ami megfelelő a rezsimnek.

2021. jan. 22. 18:36
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Iszlámot kizártnak tartom, tuti,ez 1000%.
2021. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!