Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik lehetőséget választanát...

Melyik lehetőséget választanátok az alábbiakból?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább filozófiai természetű mint tudományos, ezért tettem ebbe a kategóriába.


Tegyük fel, hogy nincs eleve elrendelés és, hogy a jövőnk minden apró döntésünk során változik. Az életünk folyamatos elágazások sorozata.


Egy szerkezet által mégis lehetőségünk nyílik a jövőbe tekinteni. Egy eszköz, ami pontosan megmutatja jövőnk egy szeletét, például életünk utolsó óráját. Ha belenézünk az visszavonhatatlan és megmásíthatatlan, onnantól nincs szabad akarat, bármit is teszünk, a jövőbeli haláleset megtörténik, ott és amikor az elágazások egybefutnak.


A kérdésem az, hogy használnátok -e a szerkezetet a fentiek tudatában? Felülkerekedne a kíváncsiságotok vagy rábíznátok az életet a sors véletlenszerű alakulására?



2020. dec. 28. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Kíváncsi vagyok a jövőmre, így használnám.
Rábízom a véletlenekre, nem használnám.
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Már nem azert de en ugy vettem észre nem valtozik semmi nincs jövő.

En akarhova megyek ugyanaz törtenik csak a háttér más meg a részletek

2020. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es ez nagyon zagyva.
2020. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl szerelem szakitás.

Igy ertettem

2020. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsiságból elmentem egy jósnőhöz.

Szerintem van amin nem tudunk változtatni, még akkor sem,ha előre tudjuk.

2020. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A jövőbeli haláleset így is, úgy is megtörténik. Már ha természetes halálról van szó. Maximum a halál körülményein lehetne változtatni, de azzal sem biztos, hogy jobban járna bárki.


Így én azt mondom, simán belenéznék.

Bizonyos szempontból lehetetlen nem eleve elrendelés szerint élni, hiszen nem befolyásoljuk hová születünk, milyen a családunk, milyen a genetikánk, milyen élmények érnek gyerekkorban.

De tételezzük fel, hogy mindenről mi döntünk. Én akkor is megnézném, kíváncsi vagyok rá.

2020. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!