Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nmennyire fontos a penz es...

Nmennyire fontos a penz es boldogga tesz titeket?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Régen azt gondoltam, h ostoba szöveg, amivel a szegényebbek dobálóznak. De engem tényleg nem boldogít.
2021. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Tisztességes munkával, magamnak termelve, fobtos a megèlhetès ès a boldogulás szempontjából, de nem helyettesìti az emberi èrtèkeket.
2021. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
*fontos
2021. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok. Akartam venni valamit, amitől jobban érzem majd magam. Drágát, egyedit.

Vettem egy szép automata karórát 650 ezerért. Gyerekkori álom... És mikor már rajtam volt semmi kellemes érzet nem töltött el. Csak van és kész.

Jobban boldogit, ha pl eltörik a volt csajom lába :'D

2021. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy boldogít. Aki azt mondja nem, az sosem volt még szegény igazán, vagy épp gazdag.

Van szerető családom, jó munkám, barátaim. Boldog vagyok. Mégis, ha nem kéne azon gondolkodni, hogy megvehetem e a drágább cipőt, a drágább kaját, az xy előfizetést, hogy mikor tudok kigyűjteni egy kertes házra, mikor lesz elég pénzem az önerőre, akkor sokkal, SOKKAL boldogabb is lehetnék. Most is boldog vagyok, de a mindennapi élet súlyát szivesen ledobnám a vállamról.

2021. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz tesz boldoggá, hanem az amit veszel rajta. És a hiányától leszel boldogtalan.


Nyilván olyan szempontból nehéz választ adni, hogy átlag magyar fizetésnél még a magas összeg sem jelent gazdagságot. Még akkor is le kell mondanod dolgokról.


Viszont így, hogy van pénzem a mindennapi éltere, sokkal egyszerűbb mint azt számolni, hogy jövök ki hó végén. Nem szórom két kézzel, de azért költök is hülyeségekre is, meg úgy mindenre amire épp akarok és mellette marad is.


Közben meg megnézem, hogy egy saját ingatlan szinte elérhetetlen még akkor is, ha parizeren meg vajas kenyéren élnék, akkor rögtön boldogtalanná tud tenni a pénz hiánya. Vagy csak látom a 10-20 milliós autókat, és tudom, hogy nekem ilyen nem lesz.


De ha már ingatlan...egy szaros 1-1,5 szobás panel 20 milliótól indul, egy valamire való méretű 30 egy családi ház ami élhető az meg 50+

2021. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy olyan szempontból "nem boldogít" a pénz, hogy amíg csóró fiatal, gyerek, egyetemista voltam, sokkal jobban vágytam tárgyi dolgokra.


Egy jó számítógép, egy erős telefon, egy jó óra. Aztán lett pénzem és azóta ezek csak tárgyak. Megvettem, használom napi szinten, de már nem vágyként élem meg mint régen, csak eszközök amik az egyéb élményekhez adnak segítséget.

2021. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosem erdekelt, nem hajszoltam. Szerintem pont azert lett. Boldogit. Ha tudod ertelmesen hasznalni. Kevesen tudjak.
2021. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem fontos, nem érdekel. Nem tesz boldoggá. Nem a pénz a boldog élet kulcsa.
2021. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor boldogít ha tudom is használni.
2021. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!