Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett divat elhagyni a...

Miért lett divat elhagyni a ragozást?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több helyen látom, hogy nem ragozzák az adott főnevet, csak odavágják. Egyszer-egyszer még azt mondom, baleset, de itt az oldalon is és néhány ismerősöm által is rendszeresen használt "stílus" ez. Honnan jön ez és miért jó?


Olyanokra gondolok, hogy:


Persze szerződés írunk

Remélem megyünk Győr s lesz valami

Mondta számoljam ki és mutassam a kamera


2021. jan. 25. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt felénk sose hallottam még.
2021. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is csak mostanában figyeltem fel rá és nem akarom elhinni, hogy ennyire gyakori :D
2021. jan. 25. 21:17
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy vettem észre hogy ez inkább "tájszólás"

Lehet azt veszik át, ha beszélnek olyan emberekkel

2021. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Én még sose hallottam/láttam így használni, szóval szerencsére annyira biztos nem lett divatos.
2021. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom mert gyorsabb és a lényeget meg lehet belőle érteni.
2021. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ezt én se még, de kicseszett gáz.

A szegénységben élő írás- és olvasástudatlan emberek beszéltek, beszélnek így. (Csaphó Csabi, Matisz nagypapa, stb.)

2021. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Az a szomorú, hogy aztán az ilyen szerencsétlen hülyékből sztárokat csinálnak és egy rakás pénzt kapnak ezért, csak mert súlyosan analfabéták.

2021. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdenek beérni az "oktatási reformok"! -Nem véletlenül szapulja széles réteg az oktatási rendszert, - benne a tanárokkal, - mert mindenféle hülyeséggel cseszegetik a közoktatásban a tanulókat, miközben helyesen írást, olvasást, alapvető számítási műveleteket nem tudva kerülnek ki az iskolákból. Még ez is emészthető lenne egy meglehetősen alacsony szinten, de az már mindennek a teteje, hogy lassan már az iskolákat is a szülők pénzén rendezik be, - "a krétát is a gyerekekkel vitetik be", annyira igénytelen az egész. Tudok olyan általános iskoláról, ahol "köszönik, nagyon jól érzik magukat" az ágyi poloskák. Erről tud az iskola is ÉS az ég adta világon semmit nem tesznek ez ellen az iskolában. A gyerekek pedig nem csak a betegségeket exportálják-importálják, hanem az ilyen, életet mozgalmassá tévő körülményeket is. Amikor én jártam iskolába, menetrend szerint beáldoztak egy-egy tanórát olyan apróságokba, mint fejtetű vizsgálat, fogászati szűrés, oltások beadása. Akik 1989 óta bekerültek az közoktatást irányító szektorba, azok egyszerűen elfelejtették, hogy honnan jöttek, - hírből sem hallottak ilyen furcsaságokról. Remélem, ezek ismeretében nincs több kérdésed neked sem!
2021. jan. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Én ezeket szoktam látni, és rendesen kiborítanak:


"Gyors megcsinálom a házit."

"Légyszi küldd át privát ezt a linket/ írj privát."

2021. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
90%
Én is csak a "gyors" és "privát" szavakat látom mindig így használva.
2021. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!