Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért reklámoznak szinte...

Miért reklámoznak szinte mindent „tökéletes” nőkkel, mikor az átlag nőknek azt mondják, hogy fogadják el magukat, úgy szépek, ahogy vannak? Hogy legyen így önbizalmuk?

Figyelt kérdés
Oké, értem, hogy jó reklám, figyelemfelkeltő, de akkor is.

2021. jan. 26. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

senkit sem a mások önbizalma érdekel, hanem a pénz.

aki reklámoz, az egy álomképet ad el, tökéletes testű álomemberekkel.

aki meg azt nyomatja, hogy a nők önbizalmát erősíteni kell, az coachként, pszichológusként, bloggerként stb. hajtja a pénzt.

2021. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
A marketing gyakorlatilag törvényesített becsapás, a haszon érdekében bármit...
2021. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén szólva, a tököm kivan már a nők önbizalmától.

Nem csak szép nőkkel reklámoznak mindent, hanem tökéletes férfiakkal is. Amíg a nőkkel kapcsolatban megy megy a body positive és hogy akár dagadt is lehetsz, addig a férfiaknál ilyenről szó sincs. Egy nő gyakorlatilag akármilyen, el kell fogadni és kész, szóval bárhonnét lehet önbizalmat szerezni.

Arról ne is beszéljünk, hogy tinderen vagy bárhol fél perc alatt lehet rajongókat gyűjteni nőként.


Ne haragudj, ha ez nem elég az önbizalmadhoz, akkor mégis mi kell még? A világ csak rólad szóljon vagy mi?

2021. jan. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt csak kérdeztem, engem nem érdekel már az önbizalom. Csak régen még ez "zavart", és most eszembe jutott, hogy vannak sokan, akiknek ez is rányomja a súlyt az önelfogadásra.


Igen, van, ahol tökéletes férfiakkal reklámoznak, és biztos nem esik jól pár férfinak, mert hát lehet, neki is ilyen gondjai vannak.

És nem csak a nőknek kell elfogadnia magát, hanem a férfiaknak is. Azaz, ha teheti, hisz ha pl. lustaságból elhízott, azt nem kéne.


Csak azt kérdeztem, miért kell bombázókkal (mindkét nem) reklámozni mindent, mikor nem az az átlag. Mások csorgatják rájuk a nyálukat, miközben azt mondják a kevés önbizalommal renedelkező embernek, hogy fogadja el magát.


Nem fogom direkt pucéran mutogatni magam platformokon, csakhogy kapjak pár szexista bókot, az egó-boostnak jó csak, de építkezni nem lehet belőle hosszútávon. Meg én már elvesztettem minden önbizalmamat egy ideje, és nem azért írtam, hogy kisegítő válaszokat kapjak. Csak érdekelt.

2021. jan. 27. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem szerintem átlagos önbizalmam van, de több volt barátomnak olyan elvárasai lettek volna, hogy ilyen reklámnő testem legyen, függetlenül attól, hogy ők hogy néztek ki, tehát az én önbizalmamtól függetlenül us elért engem ez a reklámnő-mánia.
2021. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tévedés, az önbizalmadra csak és kizárólag akkor van hatással a média, ha amúgy sem állt szilárd lábakon. Ha gyerekkorodban nem épült ki megfelelő önértékelésed, akkor leszel ezekre fogékony. És erre nem az a megoldás, hogy a külvilágból ne jöjjön ilyen üzenet, hanem az, hogy ne legyél rá fogékony, ne ítéld meg magadat általuk, ne fordítsd azokat önmagad ellen. És ezt önismereti munkával tudod csak elérni, egy profi pszichoterapeuta vezetésével. Mert egyébként ebben sajnos még csak igazad sincs. Egy csomó divatcég modelljei egyáltalán nem címlaplányok/fiúk. Nézd végig alaposan pl. a H&M vagy a ZARA webshopját, totál átlagos, néha kifejezetten visszatetsző emberek mutatják be a ruhákat. Te ennek ellenére mégis a nálad szebbeket veszed észre. Ez már az agyad szubjektív szűrője, amin egyedül te tudsz változtatni. Ha akarsz.
2021. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van
2021. jan. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!