Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes egy ilyen világba...

Érdemes egy ilyen világba gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék gyereket, de már sokszor gondolkodtam rajta, hogy érdemes egy ilyen világba gyereket szülni. Ahogy jósolják ha így halad a világ és nem változtatunk az életmódunkon és a hozzáállásunkon nem sok idő kell és a bolygó nehezen élhető lesz az emberek számára és ilyen bizonytalan helyre szüljek gyereket? Ti nem gondolokodtok ilyesmiken? A másik, amiért nem szeretnék ide gyereket az az emberi kegyetlenség, annyira gonosz a világ, olyan mintha kezdene kihalni az emberiség. Nagyon szeretnék gyereket, de egy kicsit önzőségnek tartom ezt a leendő gyerekemmel szemben. Ti mit gondoltok erről? Csak én látom ilyen negatívnak a jövőt? Vagy ti is hasonlóan éreztek? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2021. jan. 29. 19:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Én szeretnék. Kérdés hogy majd a jövendőbelim is szeretne-e 😬 mégiscsak ő szüli meg 😬
2021. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Nincs értelme, az tuti.
2021. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon adom a 10-es válaszát.
2021. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, és te mit teszel a bolygóért a picsogáson kívül? Környezettudatosan élsz? Textilszatyrokat használsz, busszal jársz kocsi helyett, használtan veszed a dolgokat?


Vagy te is csak óbégatsz, de arra vársz, hogy mások változtassák meg a világot?


Mellesleg, milyen gonosz világról beszélsz? A negatív dolgok ellenére egy embernek sosem volt ekkora méltósága, szabadsága, lehetőségei. 1000 éve a többségnek annyit sem ért az élete, mint a, lepkefing. Rabszolga volt, útonállók ölték meg, a földesúr tett rajta erőszakot, sa többi, hát ehhez képest aranyéletünk van, tele jóságggal.

2021. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10%

" A negatív dolgok ellenére egy embernek sosem volt ekkora szabadsága,"


Jah, a Covid miatt ez pont így van...

2021. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
32 évesen ne rontsd el az életed, mondanám, de mivel férfi vagy, így csak annyi bajod lehet az egészből, hogy ha nem tetszik, fizetsz havi 30 ezer lelépési pénzt. Ebbe a cirkuszba ami most van, anyagi helyzettől függetlenül nem vállalnék gyereket.
2021. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, 16-os próbálkozok környezettudatosan élni: turiba vásárolok (ez amúgysem áldozat, nagyon szeretek turizni), busszal közlekedek vagy biciklivel, tusolok(nem fürdök), és megpróbálok minnél kevesebb szemetet termelni. De most nem ez volt a kérdésem :)
2021. jan. 29. 20:44
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Sokan nem terveznek, mondjuk egészen más okokbol.
2021. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Egy adószám, amit addig sajtolnak, amíg képes adózni, aztán mehet a levesbe. -Elég csak a "nyugdíjrendszerre, tb-re gondolni, - ha akarod, ha nem, szedik, de a nyilvánvaló cél az, hogy lehetőleg semmit ne kapj érte cserébe.
2021. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Mindenkinek a maga döntése ez,de magam részéről köszönöm Nem.A nyugdíj rendszer meg Tb jogos hivatkozás erre.
2021. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!