Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes egy ilyen világba...

Érdemes egy ilyen világba gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék gyereket, de már sokszor gondolkodtam rajta, hogy érdemes egy ilyen világba gyereket szülni. Ahogy jósolják ha így halad a világ és nem változtatunk az életmódunkon és a hozzáállásunkon nem sok idő kell és a bolygó nehezen élhető lesz az emberek számára és ilyen bizonytalan helyre szüljek gyereket? Ti nem gondolokodtok ilyesmiken? A másik, amiért nem szeretnék ide gyereket az az emberi kegyetlenség, annyira gonosz a világ, olyan mintha kezdene kihalni az emberiség. Nagyon szeretnék gyereket, de egy kicsit önzőségnek tartom ezt a leendő gyerekemmel szemben. Ti mit gondoltok erről? Csak én látom ilyen negatívnak a jövőt? Vagy ti is hasonlóan éreztek? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2021. jan. 29. 19:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Most változtatnak mindenkit bio robottá. Ha szülsz, a rendszert támogatod
2021. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel szerintem nagyon sokan így vannak, köztük én is...Nem vagy egyedül.
2021. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 hollófernyiges ***** válasza:
61%
Mondj egy világot, ahová átlagemberként vállalnál gyereket.
2021. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Hát ha ilyeneket mondanál a gyerekednek a világról..jobb is igy.
2021. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Inkább lenne gyerekem ebben a világban, mint 100 évvel ezelőtt, vagy még régebben...
2021. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy nem akarnék gyereket. A sok rosszindulatú, gonosz, szemétláda ember közé. Csak állandóan bántanák, nem lenne boldog. Nem kell újabb rabszolga erre a világra, így is van rengeteg. A pszichopata aljadék emberek érvényesülnek az életben. Elég nekem végigszenvedni ezt az életet, nem kell, hogy egy ártatlan életet megnyomorítsak. Szerintem önzőség gyereket vállalni ebbe a világba, ahol természeti katasztrófák, háborúk, vírusok vannak (mint a Covid), teljes kilátástalanság és létbizonytalanság. A bizonytalanba nem érdemes gyereket szülni. Recseg-ropog az egész világ. Ja és nem lenne türelmem egy gyereket felnevelni, már a szüleim is nehezen neveltek fel engem, sok bosszúságot okoztam nekik, na a gyerekem ugyanezt csinálná meg velem kb. A suliban piszkálnák őt, kiközösítenék, bajba kerülne, megverhetik, megerőszakolhatják. Szóval kösz, de nem.. Kihagyom.
2021. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

Most kegyetlen? Milyen volt 100 vagy 200 évvel ezelőtt?


Ne is legyen gyereked.

2021. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
10%

#6 Ez nagy szélsőséges hozzáállás.

Máshonnan kell megközelíteni. Van rá anyagi keret, illetve megvan-e a megfelelő anyuka?


Mert mostanában az uristen mentsen meg ezektől az alkartetkós, pózer, életképtelen leányzóktol...

2021. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

Egy gyerek a legjobbat hozza ki az emberből. Én imádom őket, ennek ellenére nekem sem lesz, pontosan azért, amiket írtál.


Kicsit szomorú. Én már most megbántam, hogy nem fogok szülni.

2021. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

"Most kegyetlen? Milyen volt 100 vagy 200 évvel ezelőtt?"


100 vagy 200 évvel ezelőtt nem igazán volt egy nőnek döntési és mérlegelési joga bármiben is. Megdugták, utána szült. Megint megdugták és megint szült. Marika a cselédlány, ha visszautasította az uraságot, már került is az utcára. Fogamzásgátlás mint olyan, nem létezett vagy bűn volt. Hidd el, ha Marika választhatott volna, akkor nem szült volna. Szóval ez egy elég ostoba példa volt.

2021. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!