Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor jogos az ha valaki a...

Mikor jogos az ha valaki a saját halálát kívánja?

Figyelt kérdés
Arra vonatkozna a kérdés hogy milyen életkörülmények, élethelyzetek kialakulása esetén érthető meg az ha valaki véget akar vetni az életének és meg akar halni? Létezhet olyan amikor az ember jogosan és teljesen érthető okokból kifolyólag a saját halálát kívánja?

2021. febr. 5. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az embernek joga van ahhoz, hogy eldöntse, mikor és milyen formában akar végetvetni az életének. Egy halálos diagnózis felállítása után én is megtenném.
2021. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem jogi kérdés
2021. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Halálos kimenetelű betegség.

Erős korlátoltság, testi fogyatékosság.

Vagy csak egyszerűen elege van abból az embernek, ami huzamosabb ideje körül veszi, - nem lát kiutat a tartós ideje fennálló, őt folyamatosan negatívan érintő hatások erdejéből.

Én például mindent elértem már, amit célomul tűztem ki, érdemben már semmit nem tudok hozzátenni a világhoz - úgy összességében, - ezért gyakorlatilag értelmét vesztette a létem. Sokszor megfordul a fejemben, hogy miért is kellene nekem holnap reggel felébrednem, - mert nem igen van már ilyen az életemben.

Fizetem vég nélkül a számlákat.

Bárhová megyek és bármit is teszek, mindenhol tartja valaki a haszonért reszkető kicsi markát és sehol nem tudok önmagam lenni.

Számomra nem élet, hogy másoknak feleljek meg állandóan és elegem van abból, amit "életnek" hívtok itt sokan, elegem van a folyamatos sarcolásból a szélhámosokból, a vég nélküli fosfolyamból ("reklám"), elegem van a kapcsolatok felszínességéből, az érdekvezéreltségből és úgy, ahogy van, unom már nagyon ezt az egészet.

2021. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Mikor a biztos veget nem varja ki. Nem a mindenki szamara eljovo halalt, hanem betegseg, eletveszely eseten.

Minden mas esetben kivulallokent nem mondhatok semmit, mert ez a legsulyosabb dontes.

2021. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fsms ***** válasza:
92%

igen, bár mit értesz azon, hogy jogosan megérne egy misét. Az élethelyzet valóban okozhat ilyet.


súlyos érzelmi, fizikai trauma (pl. közeli rokon, gyerek elvesztése, nemi erőszak, etc.)

Menakülés valamilyen borzasztó dolog elől, zsarolás, zaklatás, megalázás, szégyen etc..

2021. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 5. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudja ellátni saját magát, mondjuk baleset éri és mindenben segítségre szorul. Furdetni kell, pelenkázni. Ilyen és hasonló esetekben már lehetne engedélyezni az eutanáziát. Ha tudjuk hogy sose jön helyre.
2021. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2021. febr. 5. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen van. Itt vagyok én, lásd az esetemet. Egy átlagos ember vagyok, minden nap bemegyek dolgozni. Vidám szeretnék lenni, erre belevisznek a hülyeségbe, ordibálnak egymással és engem is elővettek. Nagyon sokat dolgozok és mit adott a jó isten, vagy az ördög kaptam egy írásbeli figyelmeztetőt ... kiállt néhány normális kolléga mellettem (8-an kaptunk, nem nevezem meg miért), hogy mire fel nekem az írásbeli, amikor soha nem volt rám panasz és egy kis dolgot követtem el, más meg ittasan jött melózni és úgy küldtük haza. Igen, hamarosan megölöm magam, hiába beszélt velem pszichológus, nem tud semmi és senki segíteni rajtam. Váltani szeretnék munkahelyet, de tudom, hogy ugyan ez lesz, mert a másik helyen is ugyan ilyen szarokkal kellett dolgoznom. Komoly elhatározás kell és én készenállok, kb 1 éve tervezem és most már tudom is, hogy mivel követem el és, hogy. Tudod nem vagyok depressziós, mindent normálisan csinálok és mégis büntettek egy olyan dologért, amiért nem kellett volna (mellesleg a büntetés óta megpróbál felengesztelni a főnököm, de nem sikerül neki, mert nem fogom megbocsátani azt, hogy a munkámat egy írásbelivel jutalmazta). Úgyhogy nem csak az írásbeli tehet a halálomról. Írtam egy naplót, abban minden nap szerepel és szinte minden nap volt valami, hiába alkalmazkodtam mindig valami történt. Ráadásul ez a hisztéria 1 éve tart és nem láttam rengeteg barátot, akikkel szórakozni jártunk a helyi konditerembe megbeszélve a nap fáradalmait. Most az is bezárt lassan egy éve és túrázni se lehet, mert azt is megszűntették ... így nem lehet élni, minden megváltozott.
2021. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az biztos hogy nem könnyű a helyzet de úgy néz ki hamarosan megszűnnek a korlátozó intézkedések. Már megkezdődött az oltás, több helyről érkezik vakcina az országba, szóval ne most add fel.

Amúgy meg sosem szabad feladni, hidd el sosem tudhatod mikor történik Veled olyan dolog ami teljesen megváltoztathatja az életedet és értelmet adhat neki. Én megismerkedtem itt egy lányt, teljesen egymásba szerettünk, bár nem lehetünk együtt mert a szüleivel él és eltiltották tőlem de tudom hogy legalább úgy szeret ahogy én őt, így amint lehet megkeres, ezt követően pedig együtt maradunk. Te sem tudhatod melyik nap történik Veled hasonló. Mivel nálam is teljesen spontán jött, évekig ismerkedtem itt, mire megtaláltam ezt a személyt, ráadásul egy olyan kérdésnél írtam rá aminek egyáltalán nem az volt a célja hogy megismerkedjek vele, hanem az hogy segítsek Neki egy elég komoly problémában. Ne add fel mert nem tudhatod hogy mitől fosztod meg magadat.

2021. febr. 17. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!