Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igaz lehet?

Szerintetek ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

Az én üdvözletem neked,


Az én nevem George. Néhány éve elküldtem neked ezt a levelet, de nem tudom biztosan, hogy megkapta-e, kapcsolatba léptem Önnel az én késő kliensemmel kapcsolatban. László, az országod nemzetisége, aki ugyanazt a vezetéknevet osztja meg önnel, aki szívrohamban halt meg 6.800.000,00 hatmillió nyolcszázezer euró. egy bankban itt. Rögtön elhunyt, és nem volt gyermeke, aki úgy tűnt, hogy te vagy a rokona.


A bank kapcsolatba lépett velem, és elmondta, hogy elkobozzák a számláját és a pénzét, ha nem mutatom be rokonának. Kapcsolatba léptem veled, mert tökéletesen kezelheted ezt a tranzakciót, és beilleszhetsz a legközelebbi rokonaid közé, együtt dolgozhatunk, hogy ezt a pénzt megkapjuk, és osszuk meg 50/50.


A teljes neved ..........

A privát telefonod ...

Életed: ...........

Az Ön elérhetősége: ........

Az Ön e-mailje ......


2021. febr. 5. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud rólad semmi információt, honnan tudja, hogy te lehetsz a legközelebbi rokona? Ez nem jutott eszedbe?
2021. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit takar az "Életed"? XD
2021. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy google fordítóval lefordított levél, amit millió embernek elküldenek, különbözö nyelveken, különbözö nevekre és mindig akar pár annyira ostoba ember, aki megadja a saját adatait.

Pénzt ugyan nem kap semmit sem, de cserébe az adataival böven visszaélnek, a nevére, számlájára rendelnek mások, amit utána neki kell kifizetnie.


2-es: az "Életed" a lakhelyed akar lenni, rosszul fordítva angolról.

2021. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"László, az országod nemzetisége, aki ugyanazt a vezetéknevet osztja meg önnel, aki szívrohamban halt meg"


"Rögtön elhunyt, és nem volt gyermeke, aki úgy tűnt, hogy te vagy a rokona."


"Kapcsolatba léptem veled, mert tökéletesen kezelheted ezt a tranzakciót, és beilleszhetsz a legközelebbi rokonaid közé, együtt dolgozhatunk, hogy ezt a pénzt megkapjuk, és osszuk meg 50/50."



Na ezt is Google fordítóval fordították. XD


Hány éves vagy, hogy felmerült benned, hogy igaz? 13?

2021. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4

13 vagy 73.

2021. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért kamu, hogy tanulj belőle:


1. Helyesírás. Szósorrend. Szóhasználat.

2. "Az én nevem George." Ez a kezdés baráti levélnél van, nem pedig hivatalos levélnél.

3. "László, az országod nemzetisége, aki ugyanazt a vezetéknevet osztja meg önnel, aki szívrohamban halt meg 6.800.000,00 hatmillió nyolcszázezer euró. egy bankban itt. Rögtön elhunyt, és nem volt gyermeke, aki úgy tűnt, hogy te vagy a rokona." És mi volt a vezetékneve? Kovács? Vagy az én ritka vezetéknevemmel pl a szomszéd faluban 3 család is van, de egyik se rokona a másik 2-nek...

4. "A bank kapcsolatba lépett velem, és elmondta, hogy elkobozzák a számláját és a pénzét, ha nem mutatom be rokonának." Mit keres egy 3. fél (Goroge) ebben a történetben? Egy bank egyedül is tud intézkedni, nem kell fogni a kezét, mint az ovisoknak...

5. "beilleszhetsz a legközelebbi rokonaid közé, együtt dolgozhatunk, hogy ezt a pénzt megkapjuk, és osszuk meg 50/50" Miért kéne 50%-ot adni egy közvetítőnek?

6. Ha név alapján vagy az elhúnyt rokona, és e-mailben kaptad ezt, akkor miért kér nevet és e-mail címet?

2021. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyi mindennel be próbálkoznak hogy ez már hihetetlen...

Ez kamu , hamis az egesz ...

2021. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
azért fordították googleval mert nem tudnak magyarul. Amúgy mit veszíthetek ha leírom nekik ezeket az adatokat?
2021. febr. 5. 17:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az adataid veszítheted el.
2021. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Már késő, kiderült, hogy én vagyok a rokon. Holnapra várom az összeget a számlámra.
2021. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!