Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem olyan ember vagyok,...

Úgy érzem olyan ember vagyok, aki tudja mit kellene tenni, de egy hajszálat nem tesz keresztbe, ha mások nem lennének, a híd alatt lennék, akkor se tennék semmit szerintem, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Fiatalságom már elmúlt, és ilyen maradtam, berögzült. Sosem vártak el tőlem semmit, és sosem kaptam dícséretet, arra neveltek, hogy szerény legyek, másokat helyezzek előtérbe önmagam helyett, és tiltották hogy önbizalmam legyen. Ilyen lettem, tengetem az időt értelmetlenül, tudom mit kellene tennem, de utálok tenni bármit.

2021. febr. 6. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem is arra tanítottak a szüleim, hogy csendben kell lenni és figyelni az okosabbakra. Sok kárt okozott ez az életemben. Próbálok változtatni ezen, de nehéz megküzdeni a berögződésekkel.
2021. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit tegyek?
2021. febr. 6. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és #1, ezt agyilag nem lehet megoldani, hiába ismeritek fel az összefüggéseket. Csak a pszichoterápia segít egy jó terapeutával, aki tudja, hogy mit keressen és úgy tud kérdezni, felvetni dolgokat, hogy lassan a napvilágra kerül a szüleitek minden "gaztette" ;) - csak viccelek, nyilván nem tudatosan követték el ezeket, de képes megpecsételni az ember sorsát, ha nem dolgozza fel egy profi vezető segítségével. Nem az agyalás, gondolkodás útján jön a megoldás így, hanem a terapeuta segít hozzáférni az elásott érzelmekhez, s azok újra átélése által halványulnak el és nem rángatnak többé dróton, ahogy most teszik. Minden más csak erőlködés és tüneti kezelés.

Tehát pszichoterápia. Még akkor is megéri belevágni, ha úgy érzed, fél lábbal a sírban vagy.

2021. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!