Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet egy olyan ember...

Hogy lehet egy olyan ember társaságában higgadtan élni aki állandóan mindent jobban tud mint a többiek (szerinte) és állandóan kioktat mindenkit mindennel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó, sajnos kénytelen vagyok még 2 évig itthon élni mert haza kellett költöznöm.

Akármibe belekezdek ő ott terem mellettem és mindig van valami hozzà fűzni valója amit muszáj megosztani, hogy mit hogy lenne érdemesebb megcsinálni. Ha máskor is a saját fejed után mész és nem az ő tanácsát fogadod meg akkor is ott terem melletted és elmondja mégegyszer.

Éltem már együtt volt barátommal is ketten egy lakásban, érdekes módon akkor is mindig mindent meg tudtam oldani segítség nélkül.

Sajnos ő pláne az az ember akire rá sem lehet szólni, mert ha mondod neki, hogy majd te egyedül megoldod akkor megsértődik..

Hogyan lehet egy ilyen embert legjobban kezelni?

20N



2019. jan. 29. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el kezelni úgy anyukád véleményét, mintha egy intrikus nagyi mondaná. Kedvesen meghallgatod, de nem igazán foglalkozol vele, főleg nem veszed a lelkedre. Meg az se érdekeljen, hogyha leveszi, hogy a véleményével nem foglalkozol.
2019. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El kell költözni, lehetőleg jó messzire. Megváltozni biztos nem fog, rövid távon lehet "kezelni", hosszú távon nem megoldás.

Ha nem tudod még megoldani, akkor csak aludni járj haza.

2019. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A szülőkben van egyfajta irányítási, tanácsadási ösztön amit nem lehet kiölni viszont meglehet változtatni. Itt a te kezedben van a megoldás. Bizonyítsd be neki hogy képes vagy egyedül is de az ő közreműködésével is megfelelően elvégezni a feladatokat. A tudálékosság nem egy kellemes tulajdonság ez igaz, viszont azt tudnod kell hogy mindaz amit ő tud, azt akarja csak átadni az utódjának hogy az amit nagyon hosszú idő alatt megtapasztalt és megtudott, azzal a sok információval megkönnyítse a te életedet.
2019. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!