Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is ,,proli" dolog...

Szerintetek is ,,proli" dolog a duda nem szabályoknak megfelelő(tehát nem baleset megelőzése céljából való) használata? Vagy csak én volnék túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok pl: hogy a jóember egy harsány dudaszóval köszönti az utcán az ismerősét. Nekem is van pár ilyen ismerősöm, és falra tudnék mászni ettől. Kissé zajérzékeny vagyok, simán szívinfarktus kerülget, ha gyalogosan közlekedve valaki hirtelen dudál egyet. Főleg, ha hátulról jön, nem is látom ki az és én a járdán gyaloglom ergo egyáltalán nem vagyok neki útban vagy ilyesmi. Hirtelen elképzelni nem tudom mi az istennek dudál vajon. Üdvözlés helyett inkább az átkozódás az ami beugrik ilyenkor, egy ,,bszd teherbe anyádat" mormolok el magamban a ,,helló" helyett.

Egyéni megítélésem szerint az üdvözlés ezen formája kultúremberhez méltatlan proli szokás. De persze lehet én vagyok túl érzékeny, nem tudom... Csak engem zavar az ilyesmi?


Forgalmi szituációkban való használat az alapvetően más, ott sok esetben tényleg életek foroghatnak kockán pl:ha valaki körülnézés nélkül behajt valahova vagy vált sávot.

2 éve vezetek, de még egyszer nem nyomtam rá a dudára. Lekopogom nem is igazán volt olyan húzós szituációm amikor indokoltnak véltem volna a használatát, és annál türelmesebb vagyok, hogy egy lassan, de alapvetően szabályosan közlekedő járműre rádudáljak.



2021. febr. 8. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

1. Nem proli szokás.

2. Nem csak veszélyhelyzetben lehet dudálni.

2021. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
"szívinfarktus kerülget" Na-na! Ne ess tulzásba. De az biztos, hogy aki élvezkedésböl, lustaságbol használja az nagyon bunko, lesz.rja az embertársait. Bár az sem különb aki olyan hangosan hallgat "zenét", hogy zeng a környék töle, bögeti a motort, stb.
2021. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Az a proli aki a lakodalmas menetnek nyomja eszetlenül a dudát. Ezt valahogy sosem értettem meg.
2021. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Tök felesleges egy dolog.
2021. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Nem tudom, proli dolog-e, de barom szokás mindenképp és nem is hasznos.


Mármint amikor próbálok egy forgalmas útról balra fordulni és a mögöttem lévő nyomja a dudát mint a fába szorult féreg: igen, tény, hogy kicsit jogos, hogy türelmetlenkedik, de kvára nem segít a helyzeten a duda, szóval kusslegyen???? :)

2021. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A dudával való köszönés, meg mindenféle vélt hülyeségek miatti frusztráció levezetés valóban proli, bunkó dolog. Vagy hívhatjuk akárminek, de nem normális.
2021. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Tegnapi eset.

Megyek egy megbeszélt helyre, már messziről látom, hogy a barátom áll a sarkon, tekergeti a fejét, nézi hogy hol vagyok, mert rohadt nagy a délutáni csúcsforgalom. Megnyomom a kürtöt, amikor látom, hogy észrevesz, akkor mutatok a parkoló másik végére, hogy menjünk oda, talán lesz szabad hely. Kb. a másodperc töredékéig szólt a kürt, senki nem zavart, értette a kézmozdulatot, így a forgalom feltartása/zavarása nélkül le tudtam parkolni.

Ugyan ez a helyzet, egy kívülálló szemszögéből:

Jön a paraszt a kocsijával, és proli módon harsány dudaszóval üdvözli a járdán ácsorgó haverjának, az a bugris, meg visszainteget neki.


Ugye érzed a különbséget a kettő között? ;)

2021. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen így szokott történni. Te ismered a duda használati módját és rövidet nyomsz. Az idióták meg 2-3 másodpercig nyomják folyamatosan vagy többször rávernek hosszú időszakokra köszönés céljából. Közben az összes autós meg kertesi, hogy hol a hiba.
2021. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!