Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyasfajta ember/szakm...

Létezik olyasfajta ember/szakma/foglalkozás, ami foglalkozik olyan emberekkel akiknek sok emlékük elveszett?

Figyelt kérdés
Immár 5 éve, hogy engem egy elég erős trauma ért, és azóta maximum az utóbbi 2-3 évet tudom felidézni viszonylag pontosan. Viszont az az előtti emlékeimet homály fedi, néha egy-egy részlet felbukkan, de szinte semmire sem emlékszem. És kezd idegesíteni ez az állapot. Egy ideig nyugtattam magam, hogy okkal felejtettem el ezeket. De érzem, hogy fontos emlékeim is vannak ott, ami számomra kell. Csak nem tudom mi. Kaotikus mi? Szóval szeretném a segítségeteket kérni. Tudom. Néhányan hülyének fognak tartani.

2021. febr. 9. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond?
2021. febr. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Amnéziás tünetekkel pszichológust, pszichiátert kell keresni.
2021. febr. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Naplót nem írtál esetleg? Hipnózis gondolom elő tudná hozni az emlékeidet.

Különös dolog lehet. Én sok mindent szívesen elfelejtenék. De lehet, hogy az ember hiába felejti el, belül ugyanúgy dolgozik és akkor már tényleg jobb mindenre emlékezni. Barátaidat, rokonaidat is megkérhetnéd, hogy meséljenek, hátha fel tudnak eleveníteni neked emlékeket. Én jártam már úgy, hogy a naplómban elolvastam valamit, amit már rég elfelejtettem, de elolvasva visszajött az emlék teljesen.

2021. febr. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hipnozissal foglalkozo szakember.
2021. febr. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Remenykedjunk, hogy nem daraboltad fel az asszonyt 2-3 eve!? :) Azert en megneznem, hogy van-e friss betonozas a garazsban, hatha beugrik valami :)))
2021. febr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Naplót nem írtam, arról tudnék. Az ember az emlékei miatt tudja, kicsoda is valójában, határozza meg a személyiségét. Én nekem is megvan a személyiségem, de nem tudom, miért lettem ilyen (Félreértés ne essék, nem vagyok pszichopata, mint ahogy az ötödik kommentelő feltételezi)

Köszönöm azoknak a válaszát, akik megértették, a kérésem/kérdésem.


#5

Szellemes megjegyzés... Nem vagyok sem őrült, sem pszichopata. Egyszerűen keresem a választ, miért vagyok aki. És úgy sejtem, emlékeim között van a válasz.

2021. febr. 9. 09:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt esetleg valamilyen baleseted?


Ajánlom Douwe Draaisma A felejtés könyve c könyvet, ezt a temát boncolgatja.

2021. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Nem nem volt balesetem. Egy hozzám közel álló hozzátartozómat veszítettem el. Elég fiatalon.

2021. febr. 9. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!