Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ask fm en csúnyán beszélek...

Ha ask fm en csúnyán beszélek valakivel, azzal foglalkozik a rendőrség?

Figyelt kérdés
Főként rendőröket kérdeznék! Van egy lány az osztályomban akit nem szeretnek. Rá vettek hogy egy fiókkal írjak neki csúnyákat. Ma azt mondta (mert sejtette hogy az osztályból volt), hogy bementek a rendőrségre és lefogják nyomozni, hogy ki volt az. Ez tényleg igaz lehet? Ennyiért már kinyomozzák? Azt én tudom hogy mennyire tudja befolyásolni az emberek intézkedését egy feldühödött anya mert volt olyan amikor az orvosnál nem akartunk idő pontot kérni és anya felemelte a hangját és már be engedtek pedig magyarok vagyunk.(nem gonoszságból írtam). Tehát foglalkoznak az ügyével vagy csak hazudott? huhh eléggé megbántam.

2014. jan. 31. 19:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

"Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."


Zaklatásnak minősül ezek szerint.


Legközelebb nagyon gondold meg, mit csinálsz. Nemcsak a büntetőjogi következmények miatt, hanem amiatt is, hogy hogy tönkre tud tenni egy lelket az ilyen fajta zaklatás akár neten keresztül is.


"ket kérdeznék! Van egy lány az osztályomban akit nem szeretnek. Rá vettek hogy egy fiókkal írjak neki csúnyákat"

Ennyire meg ne legyél papucs. A nyomok persze hozzád fognak vezetni, akik rávettek, azok meg eltűnnek.

2014. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
És most mi tudok csinálni? amúgy még csak 12 vagyok.Ha ip cím cserélőt használok ami 1 percenként változtatja az ip címet akkor nem tudnak lenyomozni? amúgy már azt az e-mail címet töröltem és az ask fiókot is letiltottam.
2014. jan. 31. 19:21
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen szócikk is wikin, ez is idevághat:

[link]


Nem tudom, hogy IP-cím cserélő megoldás-e, sose voltam ilyen helyzetben, hála az égnek.

Főleg azért kellett volna meggondolnod, mert már 12 éves kortól büntethető vagy!

2014. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
De nem félemlítettem meg csak azt írtam hogy dagadék.
2014. jan. 31. 19:25
 5/45 A kérdező kommentje:
Az is bűn?
2014. jan. 31. 19:26
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Blöfföl.

Ha Facen halálosan megfenyegeted, abból se lenne semmi…

2014. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
ez bíztos?
2014. jan. 31. 19:55
 8/45 anonim ***** válasza:

Persze, mert a rendőrség mindent folyamatban lévő ügyet félbehagy, csak azért, hogy egy 12 éves gyereket lenyomozzanak egy olyan oldalon, ahol ez (és ennél durvább) a sértegetés mindennapos.


IP cím cserével semmire se mész. Simán vissza lehet nyomozni. Ahhoz hogy ne lehessen proxy szerver kellene, de az már más téma.



Összességében, magasról sz@rnak rád, és a kedves anyukát fogják 3x körberöhögni, ha ilyennel fordul feléjük.


amúgy az 1ik válaszoló jól írta: ne legyél papucs.

2014. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

Az ip cim cserélő progit akkor kellett volna használnod, amikor az ask fm-es fiókodtat nyitottad, meg az email cimedet, amit mára kitöröltél.

Az is csak azért, ha esetleg megéznék a rendőrségen, milyen ip-cimről nyitották, ne lehessen olyan gyorsan megtalálni...


Mostmár fölösleges.

2014. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jan. 31. 20:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!