Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazságtalan volt a tanár...

Igazságtalan volt a tanár részéről?

Figyelt kérdés

Írtunk ma reggel egy dolgozatot, amit internetprobléma miatt nem tudtam leadni. Írtam a tanárnak, hogy ilyenkor mi a teendő, megírthatom-e délutan stb. Mondta, hogy a másik órában (még aznap volt vele egy másik tárgyunk), ott lefeleltet. Mondom oke. Szerintem nagyjából mindent elmondtam, kicsit sokat rizsáztam, de megcolt. Még felelet közben rámírt az egy ötös tanuló, hogy ő nem tudta volna ilyen jól (én négyes vagyok), és hogy ügyes vagyok. Az utolsó résznél, egy verselemzésnél, elmondtam azt amit kérdezett, egy kérdésre nem tudtam válaszolni, de közben bólogatott, hogy oke meg stb. Majd kinyögte, hogy erre az utolsóta 0pontot adott. (Rilke-Archaikus appollo torozbol feleltem, elmondtam, hogy felszólít a változtatásta, hogy szedjük össze magunkat, szebben megogalmazva persze, majd arra nem tudtam válaszolni, higy a művészet által kell ennek megtörténnie.

Adott egy kettest, amire többen is rámírtak utána, hogy ez nem normàlis, meg, hogy ne vegyem magamra. Valamiért sosem kedvelt a tanár, mindig is a lányokat kedvelte, és amikor ötöst is írtam, akkor is cinikus volt, hogy épphogy jószívűségből megadja, meg most az egyszer látom tanultál (négyeseket szoktam írni).

Szerintem nagyon igazságtalan, de főleg ezek az alázások utána..

Vègzős vagyok



2021. febr. 9. 13:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Még azzal kiegészíteném, hogy egy másik osztàlytársam (lány) is hasonlóan járt, de ő szó nélkül újraírta, és a tanár még igazolta neki is a következő órát, mert dogát ír...

Plusz a felelésemben sokkal nehezebb kérdéseket kaptam szerintem, mint amik a dogában voltak.

2021. febr. 9. 13:15
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen mindegy, mert a helyzet adott, alkalmazkodnod kell. Az élet nem az igazságosságról szól. Szokj hozzá.
2021. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Igazságtalan volt :(
2021. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Szard le, ha továbbtanulsz, lesz idő amikor úgy fogsz örülni a kettesnek mint az állat. :D
2021. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy lelki nyomorult, akinek egyetlen szorakozasa, hogy visszaelhet a hatalmaval.
2021. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igazságtalannak mondanám, de természetes, hogy úgy írod le a sztorit, hogy igazat adjunk neked :) Lehet, hogyha a másik oldalt is meghallgatnám, már más lenne a véleményem.
2021. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha teszem azt igazságos is volt a kettes (amit ugyan nem gondolok, de mindegy), akkor is az, hogy a lány osztálytársam újra írhatta, szó nélkül, engem meg lefeleltetett. Egész biztos vagyok benne, hogy puskázott/csalt, mert google teszt volt, ahol a tanár nem kérte, hogy legyen hívás, kamera stb. Plusz ő olyan lány, akinek mindig hirtelen rossta a nete, amikor bejelentik, higy felekünk stb.

Engem a tanárnő leszudott, hogy semmi értelme újra írnom ( én ugyan délutánt mondtam, mert egész nap órák voltak) a csaj gyakorlatilah megoldotta határidőre (15perc), majd kapott még 15 percet. Sokkal több ideje volt megoldani, ellenőrizni.. nekem főleg ez. Meg nehezebbeket kérdezett szóban (több hosszú, kifejtős kérdést). A kegy annyira nem is érdekel, mert most 4,1 ről levitt 3,9 körülre. Így is úgyis négyes vagyok, annyi jegyünk van, nem is változat. Csak a bánásmód és a szándék.

2021. febr. 9. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen mindegy.


Nem számítanak sokat a jegyek, továbbtanulás szempontjából sem.


Ez egy olyan dolog, amit tipikusan nem mondanak a diákoknak, hogy a jegyeid igazán nem számítanak.


Egy jó érettségit kell írni, lehetőleg pár emeltet és nyelvvizsga és szinte bárhova bejutsz.


Szerintem fogad el, hogy ebből a tantárgyból mindig 4-es leszel. Érettségim pedig ott van a javítókulcs, szóbeli feleletnél pedig több tanár, így ott lehet panaszkodni ha egyértelműen rosszul ítélte meg a jegyed.


Itt nagyon nem lehet semmit sem tenni és nincs is értelme. Soha nem fogja bevallani, hogy rosszul értékelt és még jobban megutáltatod magad, azaz ha eddig nem is durván szúrt ki veled a jövőben megpróbál az biztos.


Csak éld túl.

2021. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szüleim is ezt mondták.. túl leszek az érettségin, majd max akkor felhozom neki, de nem tudom, hogy ér-e ennyit. Emeltezek a tantárgyából, szerencsére nem ő fog szóbeliztetni.
2021. febr. 9. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!