Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít, mikor...

Csak engem idegesít, mikor egy tanár/szülô az egész osztályt/mindkét testvért megbünteti, mert valaki közülük valami rosszat tett?

Figyelt kérdés
Meg se hallgatja az osztályt, csak adja a büntetést, pedig biztos van a 20-30 ember közül legalább 5-6, aki semmit nem csinált. Ártatlanokat megbüntetni pedig undorító és mélyen erkölcstelen.

2015. márc. 26. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Oktatnak az életre. Az igazságtalanságra. Hogy bírd majd tűrni. Hogy tudd a hierarchiát.
2015. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerinted tudatosan az életre oktatnak?

Viszont az ilyen tanárokat szerintem jogosan rühellik a diákok.

Én pl. sok mindent eltûrök, de az igazságtalanságit nem, az nagyon fel tud bosszantani.

2015. márc. 26. 21:00
 3/14 A kérdező kommentje:
* igazságtalanságot
2015. márc. 26. 21:00
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van,ez szerintem is rettento bosszanto.Anyam ferje is mindig azt csinalta,hogy ha a fia es a hugom osszevesztek kaptunk mind a 3-an 2 pofont,...
2015. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez a kollektív büntetés:/

Történelemben sokszor előfordult

2015. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Tudatosan? Nem. Nem feltétlenül. Ez egyfajta igazságtétel - ők is átestek ezen. Most rajtatok élik ki a sérelmeit. Tök mindegy, minek nevezzük: egyesek nevelésnek mondják, mások büntetésnek, megint mások életre oktatásnak. Ez tanulták, ebben és így nőttek fel, nem látnak tovább. És egy nagyon pici részem azt mondja, ez kell is valamilyen szinten, mert amíg nem változik a helyzet, úgy, hogy már átestél ilyesfajta szívatáson, könnyebben/jobban/gyorsabban/kevésbé sértve/beletörődve/ismerősként kezeled az ilyeneket kint az életben (munkahelyen pl). Persze szar. Ez nem kérdés. De szokod.


Te érzed jól. És ne hagyd, hogy ez az ellenszenv eltűnjön, lehűljön. A társadalom nagyon nagy része semmit sem tesz. Tűr. Mindenki tűr. Eltűrik a pofátlan adó emelést, a korrupciót, a debil törvényeket, stb. Nem emelik fel a hangjukat és nem mennek ki tüntetni. Nem beszélnek. Csak magukban morognak. Tűrnek.


Te ne tűrj. Buzdítsd a többieket, hogy törjenek ki ebből az egészből. Gyakoroljátok a hangotokat. Kelletek - minél előbb ébred rá a fiatalabb generáció, hogy milyen erő van a kezében, annál közelebb kerülünk ahhoz, hogy javítsunk a (társadalmi, politikai, kulturális, stb) helyzeten. Ne hagyd, hogy birkát neveljenek belőled és a többiekből. Állj ki az igazadért.


Hú, vazze, de forradalmi szöveget rittyentettem ide!

2015. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó!Teljesen igazad van! :)


A vége tetszik xDD

2015. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Elvileg ez arra jó, hogy a többség ne hagyja, hogy 1-2 ember hülyesége miatt őket is megbüntessék.

Vagy az a néhány ember elgondolkodik, hogy amit csinálnak amitt mások is bűnhődnek

Vagy a többiek nyomást gyakorolnak a néhányra, hogy azonnal hagyják abba amit csinálnak.

Persze ez nem mindig (elég gyakran) nem hatásos, de azért nem az a célja, hogy jajj köcsög tanár mindenkit szivatni akar-

2015. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerinted majd a tanárnak arra van kedve és ideje, hogy játsza a döntőbírót? Ez a kollektív bünettés, ha nem tetszik nektek, hogy a hülyék miatt te is szívtok, akkor lerendezitek egymás között. Nincs ma már a tanárok kezében SEMMI eszköz, amivel érdemben fegyelmezni tudnának.
2015. márc. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
#9 Tisztelet. A tisztelet nincs meg. Ha lenne miért felnézni a tanárra, nem kéne ilyenhez folyamodni.
2015. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!