Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/184 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek veled.. mielőtt bármit is emelnek kéne tartani egy nagyon nagy szűrést és reformot.


Az a baj, hogy nincs elég új tanár így a rosszakat nem tudják kirúgni mert nem lenne pótlás, talán ezért lenne jó egy fizetés emelés, hogy több embernek megjöjjön a kedve a tanári pályához. Talán akkor a következőgenerációknak nem ezt kéne elviselni


Vagy pedig jöjjön egy tanítási reform ami kompetens és tényleg betartattják, mert mostanában úgy látszik a helyzet, hogy a tanúlónak van valamennyi kötelessége plusz még az amit a tanár kitalál.. viszont a tanárnak kb csak annyi, hogy járjon be

2021. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/184 anonim ***** válasza:
58%

Most már tökéletesen értem, miért voltak annyira az online oktatás mellett.

Így a megemelt bérük mellé,szép kiegészítés az óra adás.

Sok szülő panaszkodik,hogy a tanárok nagyon felületesek,és elérhetetlenek.

Ők meg otthon munka után vért izzadnak a gyerekkel.

Kicsit furcsának tartottam,hogy a Covid ennyire rácuppant a tanárokra.

2021. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/184 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy sok olyan tanár van, aki teljesen alkalmatlan erre a pályára. Nem szerettetik meg a gyerekekkel a tantárgyat, pedig az lenne a legfontosabb feladatuk! A tavalyi tanévben 7. és 8. osztályosok voltak a gyerekeim. Megszenvedtük a digitális oktatást. Annyi feladatot kaptak, hogy reggeltől estig a számítógép előtt ültek! Pedig eddig mindig úgy szoktattam őket, hogy ne üljenek a gép előtt! Hát, most ennek lőttek! A csúcs az volt, hogy a kisfiam a digitális oktatás alatt testnevelés tantárgyból 1-est kapott! Ebben a tanévben az egyik gyerek már középiskolás, a legkisebb 8. osztályos! A középiskolákat bezárták! A gyerekem hónapok óta egyedül van itthon! Már teljesen depressziós! Egy kalap szar az egész, úgy ahogy van!
2021. jan. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/184 anonim ***** válasza:
84%
Eléggé salamoni jellege van a meglátásomnak, de talán nem lenne hülyeség, ha emelnének a tanárok illetményén. Ugyanakkor nagyon keményen megszűrném a tanárokat abban a tekintetben, hogy alkalmasak-e arra, hogy emberekkel foglalkozzanak, eléggé motiváltak, naprakészek-e arra a kihívásra, amelyben minden munkanapon illene megfelelniük. A "csak bejárókat, tanítgatókat" kegyetlenül kiszórnám a semmibe, akár milyen szinten is képzettek, - mert az oktatás minőségére rányomja a bélyegét a tanár általános hozzáállása, nem teheti meg egy tanár, hogy flegmázik, felelőtlen, jellegtelen, nem akarja átadni azt, amit hivatása lenne átadni. Aki nem bírja az embereket, az ne foglalkozzon emberekkel, ill. keresse tudatosan annak a módját, hogy minél előbb ki tudjon szállni ebből a spirálból! Tehát a bizalmat meg kellene előlegezni az irányukba, de utána oda is kellene figyelni arra egyénre lebontva, hogy mindenki megteszi azt a hétköznapokon, amit emberként megtehet - és amennyiben nem, szankcionálni kell. Sok múlik egy tanáron és ez olyannyira igaz, hogy az igazán jó tanár óráin a legégetnivalóbb zsiványok is tátott szájjal figyelnek, mert annyira le tudja kötni a tanár a tudás átadásának módjával a tanulóit, hogy azoknak eszükbe nem jut semmi mással sem foglalkozni. Volt ilyen tanárom, - tudom, miről irkáltam itt!
2021. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/184 A kérdező kommentje:
Ők is voltak ugyanúgy gyerekek.. Csináltak rosszaságokat. Én a fiamat is sokszor azért értem meg, mert én is voltam ugyanolyan gyerek, aki néha rossz fát tett a tűzre, régebben mikor mondtam neki csak nézett, hogy úristen anya te is puskáztál meg stb.. Fontos a tolerancia, a megértés, emberek vagyunk, a gyerekek meg fiatalok, még csiszolatlanok. Nem vagyok liberális szülő, meg olyan tanárellenes sem mint amennyire látszik most, de ha nem próbálunk néhány dolgot a gyerekeink szemszögéből megvizsgálni, s az ő helyzetükbe képzelni magunkat, akkor miért várja el bárki ( tanár, szülő, nevelő), hogy a gyerek tisztelje őt?? Én mindig ebből indulok ki és eszerint mérlegelnék mindent ha tanár lennék.
2021. jan. 10. 00:20
 6/184 anonim ***** válasza:
67%

Rettentően lekezelő és általánosító az írásod. Azzal kezdted, hogy kimondtad, hogy Facen nem mersz kommentelni. Az itteni megnyilvánulásod alapján egy elég kemény és határozott véleményed van a témában, nem értem miért félsz ezt kimondani.Ez csak egyre utal: elég kétszínű ember vagy, mert a tanár ismerősök előtt nem mered vállalni a véleményed, de itt írsz egy ilyet. A meet órák a tanárok saját belátásaikra vannak bízva, kivéve, ha kötelezővé tesznek valamit. Most lehet azon vitatkozni, hogy ,miből kellene és miből nem, de úgy gondolom, hogy ezt nem lehet számon kérni rajtuk. Sosem tudod, hogy kinek mennyire fekszik ez a helyzet, sosem tudod, hogy kinek milyen az informatikai és számítás-technikai tudása. Hiszem, és tudom azt, hogy minden tanár megtesz mindent ebben a helyzetben is. Pontosan nem tudom, hogy a 2 hét javítási időn miért, akadsz fenn, de meg van határozva, hogy mennyi idő áll rendelkezésre a számonkérések kijavítására, és meg fogsz lepődni, 2 hét áll rendelkezésre. De ha sokallod, nyugodtan matekozz egy kicsit, hogy egy tanár hány osztályt tanít, egy osztályban hány gerek van, egy feladatlapon hány feladat van stb stb. Mindemellett családi életet is kellene élni, jól kellene magát érezni és emberként kellene élni az életét, nem úgy, mint egy robot.

Elismerendő tény, hogy nem minden tanár alkalmas erre a pályára. De az általánosítás hibájába estél te is. Nem akarom elhinni, hogy nem ismersz olyan tanárt, aki alázatosan végzi munkáját, szereti a gyerekeket és szereti amit csinál. Sokan nem is néznek a dolgok mögé, hogy mennyi minden kínt kell elszenvedni a tanároknak. Legyen szó a portfóliókról, a kötelező továbbképzésekről vagy bármiről. És a megbecsülés hol marad? Ma becsülik a tanárokat? A gyerekek becsülik tanáraikat? A szülők becsülik a gyerekeik tanárait? Sőt tovább megyek. Az állam becsüli a tanárokat? Na, Mit gondolsz? Persze, hogy nem, Ezek után én teszem fel a kérdést: emelnéd a tanárok fizetését?

2021. jan. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/184 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló! Tudod nem vagyok kétszínű, de ha kommentben írtam volna facen, akkor a gyermekem itta volna meg ennek a levét, mint ahogy elmondtam, a gyerekem jó par tanára ismerősöm, és azok látnák ezt a bejegyzést. Kiírnám én oly szívesen, csak a fiamnak nem szeretnék rosszat. Ebbe nem gondolsz bele? Rögtön támadni kell? Nem általánosítok, azt mondom, amit látok vagy amit a többi szülő mond az ismerettségemben, ami ugyanez. De ismerek lelkiismeretest tanárt, a fiam magántanárai magánórán nagyon lelkiismeretesek, a magántanárok mind nagyon lelkiismeretesek, nyilván mivel az adott óraért pénzt kapnak, de suliban sajnos nem. Általános iskolában is konkrétan ugyanez volt a helyzet. Portfólió, továbbbképzés. Továbbképzésre én is járok, sokkal többször mont egy tanár, csak tudod én átlagban heti 40-45 órát dolgozok, sőt sokszor hétvégén is online előadást tartok/ vagy résztveszek azon. Nem tudok egyet érteni veled, nem akarlak megbántani, de szerintem a magyar szülők 90%-a egyetértene velem ebben a kérdésben.
2021. jan. 10. 00:48
 8/184 A kérdező kommentje:

Meet óra.. Kedves 6-os válaszoló, nevetséges, amit írsz ne haragudj. ,, A meet órák rájuk vannak bízva, megtesznek mindent.."

1. Elküldi üzenetben az oldalak számát... Ennél többet a kedves Tanár tényleg nem is tehetne.

2. Rájuk van bízva addig, amíg a gyerek is valamennyire hatékonynak/ hasznosnak érzi ezt a dolgot, s megérti a tananyagot. Rengeteg gimnáziumban van arra lehetőség, hogy a tanár bemenjen ebben a helyzetben, s a suli/ tanterem infrastruktúráját használva tartsa meg az online órát.. A fiaméban is elhiheted.

2021. jan. 10. 00:54
 9/184 anonim ***** válasza:
15%
Én igazából a rinyát nem értem. Akinek annyira fáj ez a bérezés, miért nem vált munkahelyet? Nem csak a közalkalmazotti bér létezik a tanári pályán sem. Lehet menni magántanárnak, vállalkozónak, miegymás. Ha annyira szar nekik, váltsanak. Ehelyett ész nélkül szopkodják a rendszert. Igazi szolga magatartást csinálnak. Megy a rinya a bér miatt, de senki sem tesz egy lépést sem
2021. jan. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/184 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan. Ki kényszerítette őket erre a pályára? Senki.az ég világon. Csak tudod mi van. Sok emberből úgy lett tanar, hogy sose akart az lenni, de a családja kikötötte, hogy márpedig te csak diplomás/ értelmiségi lehetsz...
2021. jan. 10. 01:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!