Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor mondjam el...

Szerintetek mikor mondjam el a szüleimnek?.. vagy lehet a kamaszkor a felelős az egészért mert kiváncsi vagyok?

Figyelt kérdés

Na szóval tizennégyéves fiú vagyok. (Azért írtam így mert másképp tilt:D)

Viszonylag korán érő típus vagyok és a szüleimmel is sokat romlott a kapcsolatom. Viszont van egy nagy titkom. Meleg vagyok. Teljesen magabiztalan vagyok. Heteroszexuálisnak vallom magam mert az osztálytársaim cikiznek csak. Ez az egész a kamaszkor miatt van vagy tényleg meleg vagyok?🥺 vagy csak ez egy fellángolás?


2021. febr. 9. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ a szüleid mennyire megértőek. Ha meg lehet velük beszélni ilyesmit, akkor mond el. Ha nem, akkor szerintem még várhatsz vele, amíg biztos leszel az érzéseidben.
2021. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ezt saját magadnak kell érezni.. egyfajta kíváncsiság szerintem mindenkiben van az azonos neméhez, főleg ilyen korban:)

Viszont 14 évesen szerintem azért ez már kialakult benned, hogy kikhez is vonzódsz

2021. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Elég nehéz és összetett kérdések. Konkrét választ nem tudok rájuk adni, mivel nem ismerem a körülményeidet, viszont egy kis iránymutatással szolgálhatok neked.


Az első dolog, hogy tisztáznod kell magadban, hogy a fiúk vagy a lányok (esetleg mindkettő) tetszenek. Ez egyszerűen eldönthető abból, hogy mire gondolsz, kiket nézel meg stb. Fontos, hogy őszinte legyél magadhoz. Ha az önvizsgálat után arra jutottál, hogy csak a fiúk váltanak ki gondolatokat, érzéseket belőled, akkor igen, meleg vagy. Az emberek többsége egyébként 14 éves korára már bőven tudja ezt magáról.

Ezután jön a legfontosabb dolog, hogy ezt el kell fogadni. Ez vagy te, ezen változtatni nem tudsz. Van, akinek kevesebb, van, akinek több idő ez a folyamat, de minél előbb történik meg, annál jobb.


És hogy kinek mondd el? Talán ez a legnehezebb része mindennek, mivel nem lehet tudni, ki hogyan reagál erre. Olykor az elképzeléseinkkel teljesen ellentétes reakciót is kaphatunk attól, akitől nem várnánk. Ez lehet akár pozitív, akár negatív.

Azt tanácsolom, figyeld a szüleid reakcióit, ha feljön valami kapcsán a meleg téma, az már sokat sejtet, de az sem minden. Elmondani ráérsz később is, 4-5 év múlva, bár addigra már valószínűleg bennük is megfogalmazódik a helyzet.


Az osztálytársaiddal pedig ne foglalkozz, mondjanak csak, amit akarnak.

2021. febr. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
02:52 nagyon szépen köszönöm a válaszod nagyon pozitív legyen szép napod!❤️
2021. febr. 10. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!