Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy TikTok-on...

Miért van az, hogy TikTok-on egyesek a semmivel lesznek híresek?

Figyelt kérdés
Csomószor olyat látok TikTok-on, hogy valaki semmilyen egyedi tartalmat nem állít elő, egyáltalán nem kiemelkedő, de mégis több tízezres like számok jelennek meg a videóin. 150-200K követőket szereznek aránylag többen, úgy hogy valaki aki jóval minőségibb videókat csinál, csak 10K követővel rendelkezik. A TikTok milyen alapon dobja ki a videókat? Random embereket miért kap fel hirtelen a rendszer? Nem értem...

2021. febr. 10. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert az emberek ízlése nem egyforma, és ami neked "semmi", az lehet, hogy másoknak tetszik. És ugyanez fordítva, ami szerinted tök jó meg érdekes, az valaki más számára lehet, hogy "semmi".
2021. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkit "kidob" a tiktok, olyan nincs, hogy valakit nem. Az, hogy mennyire lesz elterjedt egy adott tiktok attól függ, hogy azok az emberek, akik látták a videót hogy reagálnak rá. Ha van 2 videó, és mindkettőt kirakja az algoritmus pl 1000 ember fyp-ére, de az egyik videót 900an rögtön továbbgörgetik, míg a másik kap mondjuk 700 likeot, akkor ezentúl a népszerűbbet több embernek fogja mutatni az algoritmus, mint azt, ami megbukott a nézők figyelmének megszerzésén.

Mindenki ugyanonnan indul.

Innentől pedig nem beszélgetünk nagyon igazságtalanságról, csak arról, hogy neked személy szerint más az ízlésed mint másoknak.

2021. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez a "híresség" meg népszerűség már rég elvesztette a jelentősségét vagy az értékét. csak egy üres kifejezés lett.


ahogy a 2-es is írja, mindenkinek van lehetősége kikerülni és látnia egy csomó embernek a posztját...onnantól meg csak egy öngerjesztő folyamat.

2021. febr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem én, de rengeteg olyan szituáció is van, amit írtam is, hogy teljesen átlagos egy oldal, ugyanolyan mint egy 5K-s, sőt régebb óta meg is van a profilja, de valamiért a másikat aki nem is régóta kezdte, meg bekövetik 100 ezren. Úgy hogy szinte ugyanolyan a tartalom. Tudom hogy javarészt úgy működik ahogy leírtátok, hogy minél több like annál több fy-ban lesz benne, de kétség kívül valakinél megbokrosodik a tiktok és ok nélkül elkezdi hypeolni, vagy visszaszorítani. Ennek mi az oka?
2021. febr. 11. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!