Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem akarsz gyereket?

Miért nem akarsz gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyértelműen a tudatos gyermektelenekhez szól. Senkit nem szeretnék provokálni ezzel. Az én indokaim:

-nem akarom átélni a terhességet és a szülést

-nem akarok éjszaka felkelni hozzá

-Nincs kedvem a pénzemet rá költeni

-nem akarok felelősséget vállalni egy gyerekért

-utazgatni akarunk a párommal, természetesen gyerek nélkül

-nem tudok mit kezdeni velük

-Nincs hozzájuk türelmem

-nyűgnek érzem az egészet

-idegesít a hiszti és a sírás


2021. febr. 13. 12:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Az első pont nálam is.
2021. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én csak bizonytalanságból nem akarok gyereket, mert mindent megszeretnék adni nekik. Nem szülök úgy gyereket, hogy még az se biztos, hogy lesz hol laknunk, lesz mit ennünk. Nem is értem, hogy tudnak mások 2-3 gyereket szülni, úgy hogy az első nevelése is problémát okoz nekik.
2021. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Na igen, ebben is van valami. Sajnos manapság egy fiatal párnak saját magukat is kihívás eltartani, nem még hogy egy gyereket is.
2021. febr. 13. 12:19
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
Én egy másik dharmát választottam.
2021. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Az összes pont, amit felsoroltal.

Plusz:

- undorodom a hanyastol, pisitol, kakitol

- nem akarok ido elott tejeszacskokat a melleim helyett, fogzasrol ne is beszeljunk, milyen fajdalmat tudna okozni

- nem akatok super plusbtampojt sem hasznalni, tudom hogy egx ido után össze szűkül, de van hogy nem. Sosem lennek olyan, mint elotte.

- nem akarok 20 evig aggodni miatta, nem vagyok anyatipus

- mi van ha konplikaviok lesznek, ha beteg lesz a gyerek, sok stressztol megkimelem igy magam.


Aki akar, vallaljon. En azt sem ellenzem, de abba be szóljon bele senki, hogy en mit akarok kezdeni az életemmel.

2021. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó három.
2021. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Kicsit félek, hogy elrontaná a testem, nemiszervem, pénzem nem lesz plusz egy emberre.
2021. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
Nem szeretem a babákat
2021. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
41%
Nekem van egy fiam. Erre a gonosz, pénzközpontú, embertelen nem szülnék. Vágyok még egy ilyen okos kisfiúra, aki Ô lett. De ezt a világot látva, inkább nem. A testem pont lecarom, hogy itt-ott kinyúlt, löttyedt. A fiamnak adtam magamat. Azért vagyok az édesanyja. Odaadom neki a testembôl, amire szüksége van.
2021. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vonz a terhesség, számomra inkább ijesztő és idegen gondolat. Ráadásul komoly maradandó sérülésekret lehet szerezni.

Nem kötnek le a gyerekek, se a babák, se a nagyobbak. Nem találom velük a közös nevezőt.

Hatalmas felelősség, az egész életünket fel kell érte áldozni. Nem szeretném én ezt. Én szertem, hogy azt tehetek, amit akarok.

Nagyon sablon duma, hogy "erre a világra minek" de ebben is van igazság.

Tökéletesen jól érzem magam a párommal, és a kutyáimmal.

Nincs bennem vágy, anyai ösztön.

2021. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!