Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem gyártanak nagy...

Miért nem gyártanak nagy kiszerelést édességből aszalt gyümölcsből, desszertekből? Sajnálom a sok csomagolást kidobni, simán elfogyna a nagyobb is, nemcsak családilag, hanem egyénileg is akár. (vékony vagyok, még mielőtt összekapcsolnák a súllyal)

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem az a cél, hogy az emberek minél többet fogyasszanak ezekböl.
2021. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 István12345a válasza:
100%
Lehet venni ilyen kimérős ládákból is, mint a magvakat.
2021. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Oké, de pl mazsola vagy a gyümölcsös joghurt? Az nem káros, nem is kell mindennap enni, de ha valaki épp azt eszi akkor simán elfogy több is azon az időn belül hogy megromlana.
2021. febr. 16. 14:17
 4/16 A kérdező kommentje:
2 Köszi, ez jó ötlet
2021. febr. 16. 14:17
 5/16 István12345a válasza:
100%
Sajnos én még nagy áruházakban csak magvas kimérős "kis dobozkát" láttam, de piacokon, vagy interneten (esetleg nagykereknél ?!) tuti találsz ilyesmit ahol nagy kiszerelésben is lehet vásárolni!
2021. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem fogy el a romlandóból a nagy kiszerelés.
2021. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerű marketing stratégia. Nem vetted még észre, hogy minden megy össze és egyre vacakabb a minősége? Ez a versenyhelyzet. A gyártók nem mernek nyilvánvalóan árat emelni, így a terméket gyömöszölik egyre kisebb adagokba. Mivel a legtöbb ember nem nézi meg a kilós árat, csak azt, ami ki van írva a polcra, nem is realizálódik bennük, hogy milyen rohadt drága terméket vesznek. Ők csak azt látják, hogy az 50g-os csokiszelet 160ft-ba kerül, az már nem jut el a tudatukig, hogy a kilós ára durván 3200ft. Ha eljutna, akkor találnának olcsóbb alternatívát is.
2021. febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. A cégeknek nem éri meg, legalábbis nem olyan mennyiségben. Pl. ha magamat nézem, én egyedül élek, normális étrendem van, kalóriát is számolok, mert hízékony vagyok... egyszerűen nem eszem meg pl. annyi joghurtot, hogy ne romoljon rám, ne savanyodjon meg. Akkor meg nemcsak a csomagolással pazarlok, hanem a joghurttal is. De ha többszemélyes a háztartás, akkor sem biztos, hogy mindenki ugyanazt szereti / ugyanazt enne napokig. Ráadásul pl. nem mindenkinek van autója, és nem mindenhol érhető el házhozszállítás... van, aki egyszerűen nem bír el annyi kaját egyszerre.

2. Viszonylag sok termékből van nagyobb kiszerelés meg kimérős, annak utána kell nézni, hol kapható, és akkor ott venni. Nem elvárni, hogy a helyi SPAR áruljon nagyobb kiszerelésű dolgokat.

2021. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7

Nem azért veszek kicsi kiszerelést mert hülye vagyok hozzá 😀 hanem ha nem fogy el, dobhatom ki és nem spóroltam semmit.

Magvakból meg csokiból azért nem veszek sokat egyszerre, mert ezek pont olyan termékek, amiknél nehéz megállnom, hogy ne egyem amíg van 😕


Ami olyan, abból a nagyobb kiszerelést veszem meg pl. kutyatáp, mosópor, öblítő stb.

2021. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, egy szóval nem mondtam, hogy te/ti vagytok hülyék, azt mondtam, mi a megfontolás a dolog mögött. Tanultam marketinget :)
2021. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!