Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen német nyelvű videóst/po...

Milyen német nyelvű videóst/podcastet ajánlotok?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, 1 éve sikeresen nyelvvizsgáztam, de azóta mivel (sajnos) nem voltam rákényszerítve nem is használtam annyit, de nyilván nem akarom, hogy elkopjon a tudás. Téma tekintetében igazából nem vagyok válogatós, egyelőre örülnék ha találnék valakit, akit tudnék nézni/hallgatni.

2021. febr. 17. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Zeit Verbrechen - bűnügyekkel foglalkozik, szórakoztató


Unter Pfarrerstöchtern - a Zeit Verbrechen női tagja meséli el a Bibliát a testvérével, ez is szórakoztató nem vallásosként is, tényleg ismeretterjesztésre mennek


Verbrechen von nebenan - ez is bűnügyes


SWR2 Wissen - mindenféle ismeretterjesztő dolog 20-30 percben, a mai adásuk pl. a dühről szól


Ezek mind podcastek, eléggé (vagy teljesen) professzionálisak, szóval szinte hochdeutsch.

2021. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szereted az utifilmeket, akkor a WDR Wunderschön adásait nézd! Youtube-on is fenn vannak, de a Mediathek-ben is.


A Quarks adásai is nagyon jók - az előző által említett ismeretterjesztő kategóriában.


De ha mondasz elsődleges érdeklődési területet, szívesen ajánlok még műsorokat. Rengeteg mindent megtalálsz az ARD / ZDF / regionális adók médiatárában.


Krimiparódia témakörben a Mord mit Aussicht nagyon jó! :-))))


Vagy a Tatortreiniger.

2021. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem nézek német videósokat, így konkrét nevet nem tudok mondani, de pl. a YT keresőjébe ugyanúgy beírhatsz keresőszavakat (németül), mint a Google-ba, és találhatsz ezáltal szimpatikus embereket, a neked szimpatikus előadásmóddal, stb. Pl. hobbidat, vagy valamilyen témát, ami érdekel.
2021. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindhármótoknak!

#2 Igazából a sportok alapvetően szerves részei a mindennapjaimnak, így az természetesen érdekel, de pont a szókincs miatt mindenféle témában hallgatnék/néznék. Akár ilyen sima sztorizós, pl utazós podcast is simán mehet.

2021. febr. 17. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Easy German kedvenc!
2021. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!