Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viselnétek el a testvér...

Hogyan viselnétek el a testvéreteket, ha nagyon más, mint ti?

Figyelt kérdés
Én introvertált vagyok, ő extrovertált. Én itthon többnyire sorozatozok/ játszom, míg ő a barátaival videochatel. Én tekintettel vagyok a körülöttem lévőkre (pl. szüleim), ő nem. Én félek kimondani dolgokat, ő akaratosabb. Neki több társasági életre lenne szüksége, nekem pedig több énidőre. Csak az a gond, hogy közös a szobánk, és nem is látszik megváltozni ez a dolog. Engem zavar, amikor ő beszélget valakivel (mindig mindenkinek felveszi a hívást, hiába mondom neki, hogy te miért vagy mindig a hívásban, mikor a barátai közül valaki soha és hogy nem kell mindig felvenni), őt zavarja, hogy nem engedem neki, hogy beszélgessen (suli után is) a barátaival. Amikor pedig játszani hívom vagy mondok neki valamit, nem is figyel rám, vagy visszabeszél, hogy ne dumáljak neki. És ez így megy minden nap. Velem van a baj, hogy a nap 24 órájából nem töltök 12-t a barátaimmal? Ilyen nehéz neki kibírni a délutánt nélkülük? Hogy férjen meg két ilyen különböző személyiség egy térben?

2021. febr. 17. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
??
2021. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ritkán találkozunk, mert külföldön él a testvérem, viszont ugyan ez a helyzet nálunk is.


Ki tud akasztani 2 perc alatt, mindig mehetnéke van "menjünk kirándulni" "menjünk sétálni" "igyunk meg valamit"...nagyon sokszor össze veszünk, mert nekem nincs kedvem menni sehova legtöbbször.


Én úgy viselem el, hogy tudom hogy igaza van és úgy kéne élni ahogy ő él nem úgy ahogy én, vagyis ebbe próbálok bele gondolni.

Én nem szeretem, hogy intro vagyok ez van.

2021. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is megsértődtek, amikor hetente megemlítettem nekik, hogy nagyon örülnék egy saját szobának. Azóta eltelt pár év, most azt nem akarják elfogadni, hogy egy gyerekünk lesz, mert egynek tudunk megadni mindent. Mindig azzal jönnek, hogy ahol elfér egy, ott elfér kettő is.
2021. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3! "most azt nem akarják elfogadni, hogy egy gyerekünk lesz, mert egynek tudunk megadni mindent." Elnézésedet kérem elöre is! Nem akarok fogadatlan prokátora lenni a szüleidnek. De ez a "mindent megadni" nagyon sántit. Az a "minden" biztosan az amire a gyereketeknek szüksége lenne? A testvéri szeretet (és természetesen gyülölet, utálat, ellenségeskedés, ....stb. Amivel tanulja az emberi kapcsolatok kezelését.) akkor kimarad. Pedig ezt (az esetek 90%-ában) nem tudod mással kompenzálni, potolni. Hidd el az többet számit, minthogy tudsz venni neki még egy sipos seggü lovat!
2021. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!