Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok, huszonévesek ti mit...

Fiatalok, huszonévesek ti mit csinálnátok másként, ha tudnátok hogy ketten a testvéretekkel 99% eséllyel örököltök majd 3 lakást és 1,5 házat?

Figyelt kérdés

Nem most örökölnétek, de mondjuk a következő 15 évben elég nagy valószínűséggel. Arra értem a kérdést, hogy csinálnátok valamit másként az életben? Vagy ez befolyásolna bármiben titeket a jelenben?


(A 1,5 ház azt jelenti, hogy 1 egész ház és attól függetlenül egy másik ház tulajdonjogának fele, amit a másik felét öröklő egyén is 100% hogy el akar majd adni.)


2020. máj. 1. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ÉN örökölnék 3 lakást és 1,5 házat.
2020. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnék semmit másképp. Úgy fognám fel, hogy ez egy plusz lesz, amit kapok.
2020. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom mit fogok örökölni, de remélem többet élnek még a szüleim, mint 15 évet.

Nem befolyásolja az életemet, tanulok, hogy jó állásom legyen és helyezkedni fogok, hogy jó fizetésem legyen, majd magamnak is veszek egy házat meg 1-2 lakást. Ez a terv...

2020. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apukám 65 éves lesz és kemény alkoholista, a napi 2 üveg bor azért megvan minimum, 120 kiló már. Anyukám rák túlélő, 60 éves, bár egész jó bőrben van. Én is remélem hogy többet élnek 15 évnél, de nem lehet tudni.
2020. máj. 1. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Én kaptam egy lakást a szüleimtől, van egy saját házam, amit ketten vettünk a férjemmel, és örökölni fogok majd még 3 nyaralót, 2 családi házat és egy 4 lakásos társasházat, 2 testvérem van, 3 felé kell majd osztani. Semmiben sem befolyásol a tudat, sőt, nagoyn remélem, hogy még naaaagyon sokáig nem kerül sor az öröklésre, szeretném ha a szüleim még jó sokáig életben legyenek.
2020. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit csinálnék? Semmit.
2020. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem megmondom, mert félek hogy ez a tudat valamikor el fog majd kényelmesíteni észrevétlenül. Én is szeretnék küzdeni az életben és magamtól elérni dolgokat, mint akár egy saját ingatlan, akár egy karrier a szakmámban, akár egy család három gyerekkel.


Csak apukám is pl. egy világ lustája ember, mert a szülei egész életében eltartották (mamám tavaly halt meg, apa örökölt tőle 2 lakást, amiket azóta is le sem szar, se eladni, se kiadni nem akarja őket). Okos lenne, régen rendszergazdaként dolgozott, de ma már udvari sepregető egy óvodában. Leszar mindent, meló után egész nap tévézik, gépezik, borozik. Soha a kisujját sem mozdította. Nem költ sokat, nincsenek nagy igényei, csak a borra való pénz legyen meg és kész.


Én 26 éves vagyok és nem rég kezdtem dolgozni az egyetem után, a húgom 24.

2020. máj. 1. 13:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit csinálnék másként? Nem ülhetek a seggemen, ameddig meg nem kapom az örökségem. Ugyanúgy folytatnám az egyetemet, ha végeztem, akkor dolgoznék, ellaknék egy kis albérletben, ameddig nem lesz saját lakásom. Legfeljebb nem gyűjtenék szigorúan saját lakásra/házra, hanem kicsit lazábban kezelném a pénzem, több mindent megengednék magamnak.
2020. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy élném az életemet. Főleg, hogy azért nem most fogsz még örökölni, hanem esélyes, hogy akár 2 évtized múlva.

Amúgy is, az ilyen szülőtől örökölt dolgok nem az én, hanem a gyerekem lakásgondját oldják meg általában (mivel addigra én már tettem azért, hogy lakásom legyen.)

2020. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem veszek tudomást arról, hogy mit fogok majd egyszer talán megörökölni. Én most élem az életem, most szerzem meg azt, amire szükségem van és remélem, hogy a szüleim minél tovább részesei lesznek az életünket. Szerintem kínkeserves időszak lesz az ő elvesztésük, ami miatt nyilván nem igazán fogok örülni az örökségnek (egyáltalán hogy lehetne?). Vagyis nem tudom és nem is akarom egy ilyen keserű élethelyzetre alapozni az életemet.

Megjegyzem annyi minden történhet még... Pl. a nagypapám az élete vége felé kötött eltartási szerződést az élettársával. Ő örökölt mindent, nem a gyerekei. A párom anyukájának elkattant az agya és egy gyermekére íratta mindenét arra az esetre, ha meghalna.

Szóval én nem javaslom senkinek, hogy abban a hitben próbáljon leélni egy életet, hogy eltapsolom az összes pénzem, mert ha a muterék megmurdálnak, úgy is jó életem lesz a későbbiekben.

2020. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!