Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire zavar, ha rosszul...

Mennyire zavar, ha rosszul ejtik ki a neved?

Figyelt kérdés
TÍbor, NÓrbert stb.
2021. febr. 17. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemhogy rosszul ejtik ki a nevem, de mivel nem ilyen szokványos nevem van, sokszor totál másképp is mondják xD Igazából nem izgat annyira, már megszoktam, annyi, hogy kijavítom őket, azt kész.
2021. febr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neved 1.?
2021. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 SAMpernatural ***** válasza:
100%
Én azt nem szeretem mikor Flórinak hívnak, vagy a 3. nevemen :l
2021. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elek, sosem javitom ki a nevem. Egyszer elmondom, aztan hivnak ahogy akar akarnak, akkor is ha tok carul ejtik ki. Engem egyaltalan nem erdekel. Ez csak egy nev.
2021. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SAMpernatural ***** válasza:
100%

Tényleg a külföndiek :D

Erasmuson az olaszok nagyon furcsán mondtak minden nevet, hát ők arról nem igazán tehetnek ,és néhány kiejtés aranyos volt...

2021. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek, az itteni barátaim mai napig nem tudják kiejteni szépen a nevemet, de nem zavar, mert a nevemnek ez ottani verzióját használják. Igazából minden külföldi barátomnak felajánlom ezt, hiszen mindenkinek egyszerűbb.
2021. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az országban egyedül az én családom visel egy bizonyos, külföldi vezetéknevet. Bemutatkozásnál már reflexszerűen hozzáteszem, hogy hogyan kell leírni.
2021. febr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fsms ***** válasza:

Nem zavar. Ha elmész külföldre, vagy nem magyar nyelven beszélőkkel dolgozol, úgyis hozzászoksz.

Ráadásul a kiejtés gyakran függ a dialektustól is pl. Angliában.

2021. febr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
Nekem külföldi nevem van de simán ki lehet mondani, ékezet nélküli, úgy ejtik ahogy írják, mégis sokan hosszú ékezettel mondják ki ami egy tök más nyelven egy tök más név. Kicsit zavar, szoktam szólni, nem várom el hogy elsőre jól olvassa fel pl. az orvos amikor beszólít de amikor valakivel mondjuk együtt lakom vagy együtt dolgozom és többedszerre is rosszul mondja, az idegesít.
2021. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek így rendszeresen rosszul ejtik ill. írják a nevem. Ha ismeretlen teszi akkor nem zavar, de ha már ismerjük egymást akkor az a minimum, hogy megtanulja kiejteni. Pl. volt olyan kolléga aki hónapok múlva is félremondta a nevem, aztán elkezdtem simán csak ignorálni, elengedtem a fülem mellett.. amikor számon kérte egyszer, hogy mért nem fogrdultam meg amikor hívott akkor csak annyit mondtam, hogy azért, mert nem ez a nevem és fapofával tovább sétáltam, érdekes módon másnap már ment neki :D Nincs olyan neház nevem külföldi szemmel sem, szóval nem hiszem el, hogy nem hallja, amikor kimondom bemutatkozáskor, ez már csak színtiszta ignorancia amire nálam nincs mentség.
2021. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!