Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretsz/nem szeretsz segíteni...

Szeretsz/nem szeretsz segíteni másoknak?Ha igen,miért,ha nem,miért nem? Kort is írjatok. 17/f Én szeretek alapvetően,csak néha kihasználták.

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ kiről van szó. Ha nekem is segít, én is segítek neki. Ilyen egyszerű...
2021. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
L/25
2021. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nálam is körülmény függő.

Ha anyagi helyzetem engedné többet is segítenék, de sajnos azt így nem tehetem. Meg nem mindegy az se hogy mit és hogyan tudok segíteni. Volt már olyan, hogy koldusnak adtam ételt és mondta, hogy jól van, de adjak már pénzt is. Na, akkor neki is hiába "segítettem" ha nem is kajára kellett volna neki a pénz, hanem italra, drogra vagy másra. Inkább adhattam volna azt is olyannak akinek tényleg étel kellett volna, nem csak pénz.

Szóval az ilyen esetekben mikor cigi kellene, vagy piára pénz azzal nem szívesen segítek. De ha valakinek csak a napját kellene kicsit feldobni abban bármikor. Itt is annyi szomorú lehangolt emberre írogattam már, egy egy vicces videóval, képpel, esetleg egy egy kedves üzenettel. A való életben is ha tudok szívesen segitek bárkinek bármi apróságban. Szeretném hogy jobb hely legyen a világ általam, de sajnos nekem nincs akkora vagyon a zsebemben, mint pl Mészárosnak, hogy tudjak valami maradandót is alkotni. Meg nincs is akkora befolyásom hozzá. Pedig tényleg több 100 milliárd forinttal, ami ugye újra is termelődik a cégek által lehetne változást elérni. Akár csak egy új munkahely teremtésével, hogy több család kapjon munkát, akiknek kevés a jövedelmük, de így jobban élhetnének. A gyereküknek is jobb sorsuk lenne. Vagy javítani a közbiztonságot, kamerákkal vagy más eszközökkel. Adományozni, vagy nehezebb sorsú jótanuló gyereket támogatni. Annyi lehetőség lehetne még pluszban, ha vagyonosabb ember lennék.

Így csak tényleg annyit tehetek, hogy pár embernek szebbé teszem 1-1 napját ha tudom, vagy segítek nekik valami egyszerű dologban. Tényleg azt kívánom, hogy bárcsak többet tehetnék azokért, akik tényleg megérdemlik a segítséget, de sajnos nem tehetem.

2021. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az emberek nagy része sajnos kihasználja a másikat. Sokat segitettem már másoknak, a szüleim is, aztán mindig azt hallottuk vissza, hogy a hátunk mögött elhordtak mindennek. Nekem már semmi bizalmam nincs az emberek felé. Sajnos nagyon el van romolva a világ és ez egyre rosszabb lesz
2021. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem segítek senkinek, csak akit ismerek, és kedvelek/szeretek. 25N
2021. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát... nem nagyon. Az a baj, hogy egyszer segítek jó szívvel, de utána elvárják és egyre több kell.


Drága szüleimnek és vőlegényemnek van az energiám, és másra nem vagyok hajlandó annyi időt szánni.


Egész pofátlanok tudnak lenni egyesek már. Szóval egy segítség még oké, de utána békén lehet hagyni.

2021. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én segítek, persze engem is kihasználtak mdr elég durván párszor, de az én lelkem tiszta! Azt mondják a karma visszaadja a jócselekedeteinket! Nos egész apró részletekben és nem egészen úgy, ahogy az ember számítaná mégis azt mondhaton, hogy kapom vissza, mert bár nem jelentős pozitív változások folynak le az életemben, de mindenben meglátom a lehetőséget, ami velem történik!
2021. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!