Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a kilátást...

Mit csináljak ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz de nagy szükségem lenne tanácsokra. 2016-ban elkezdtem egy egyetemet amit a depressziom es szorongasom miatt nem tudtam befejezni, viszont en hulye a diakhitelt felhalmoztam. Jelenleg 800.000Ft hitelem van. Otthon Pesten semmire nem volt pénzem mert az albérlet elvitte a fizetésem felét ezért júliusban fogtam magam és kiköltöztem Ausztriába. Rá egy napra megismerkedtem a párommal és 7 hónapig együtt voltunk, viszont most szakított velem és én kegyetlenül szenvedek. Nem ismerek itt senkit mert minden időmet Vele töltöttem és alpvetően is elég zárkózott vagyok. A régi lakásomból is költöznöm kellett mert akive laktam ő hazamegy Magyarországra. Találtam egy szobát amit kénytelen voltam kivenni de a bankgaranciát csak úgy kaptam meg,hogy havi 100€-t kikell fizetnem a lakbéren felül. Egy étteremben dolgozom ami nem életem állása, és a kinti minimálbért kapom. Elkezdtem egy németkurzust,hogy minél hamarabb jobb munkahelyet találjak de ez is elvisz havi 230€-t, így alig marad pénzem egy hónapban. Lelkileg kivagyok,anyagilag padlón, hiányzik a párom, a családom otthon. Hazamenni sem tudok mert visszafele 10 nap karanténba tesznek és pénzem sincs most. Kikellett fizetnem 800€ províziót a lakás miatt de emiatt fizetés előleget kellett kérnem és emiatt következő hónapban még kevesebb pénzem lesz. Totálisan a padlón vagyok. Ti mit tennétek? Jövő héten kezdődik a b1-es kurzusom de nem tudom képes leszek-e megcsinálni. A párom is kegyetlenül hiányzik..mivel egy nappal a kiérkezésem után megismertem és így fogalmam sincs milyen az élet itt nélküle. Nagyon magányos vagyok. Ti mit csinálnátok?


24/L


2021. febr. 19. 11:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen úton járok most. Vagy mégjobban elcseszem az életem vagy emiatt lesz jobb később. Mig együtt voltam a párommal addig volt motivációm mindenre mert Vele terveztem hosszútávon viszont most nem tudom képes vagyok-e itt egy jobb életet teremteni magamnak.
2021. febr. 19. 11:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy így alakultak A dolgaid... sok sikert kívánok neked, és kitartást!
2021. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Képes vagy rá! Fogd fel úgy a helyzetet, hogy ez egy új lehetőség, még ha most szar is. Kijutottál Ausztriába, és új életet kezdhetsz. Építsd fel lassan a kinti életed, és az idő elteltével minden helyre fog jönni. A kapcsolatodban a tanulság, hogy sose egy emberre építs mindent, ismerkedj, barátkozz, hogy legyenek mások is körülötted. Most ez nyilván nem olyan könnyű ebben a helyzetben, de lassan jön a jó idő, és a korlátozásokat is fel fogjak oldani, kicsit megnyílik majd a világ.


Nagyon hasonló szituációt éltem át én is, ugyanúgy meg kellett küzdenem az önállósulással és a magánnyal, mellette a szorongásaimmal, elveszett voltam, a szociális életem a 0-ról kellett felépítenem. De hidd el, megéri, s pont egy ilyen helyzet, amibe úgymond bele vagy kényszerítve, tud hozni olyan változásokat az életedben, amitől később sokkal jobb lesz minden, és sokkal erősebb leszel utána.

Azért pedig gratula, hogy teszel is magadért, van benned már most ennyi erő.


Ha gondolod privátban beszélgethetünk erről, szívesen megosztom a tapasztalataimat, hátha tudok vele segíteni.

25/L

2021. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 2 évvel ezelőtt kezdtem Ausztriában, így van némi rálátásom a dolgokra.


Első körben amìg ilyen szar a helyzet, érdemes olyan állást keresni, ahol a szállás ingyenes.

Sok panzió vagy étterem van (pláne ha elkezdenek megnyitni), ahol keresnek szobalányt vagy konyhai kisegítőt és ott napi 3 étkezés biztosított, plusz a szállás.

Én a helyedben körbenéznék, mert én az elején túlórákkal mindennel együtt, forintra átszámolva 450.000-et kerestem, amit 99%-ban félre is tettem.


Az albérlet baromi sok pénzt elvisz, pláne az első hónapokban, semmi értelme.

2021. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!