Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezért kötelezhetnek pszichiátr...

Ezért kötelezhetnek pszichiátriai kezelésre? Esetleg gyógyszeresre?

Figyelt kérdés

16/l

Egy ideje gondolkodom azon, hogy el kéne menni pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Javarészt azért, hogy többet tudhassak meg mind magamról, mind más emberekről, akikkel kontaktusba kerülök. Amolyan tanulásként tekintek rá.

Vannak azonban olyan gondolataim és vágyaim, amelyek a társadalom által elfogadott normáktól eltérhetnek.

Kérdésem az lenne, hogy ezek közül melyek azok, amik veszélyeztethetnek engem? Sem kötelező terápiára, sem szülői bevonásra nem szeretném, ha sor kerülne, a gyógyszeres kezelés pedig teljes abszurdum (bár szerintem olyanra nem lenne szükségem).



Mazochizmus:

Kisebb korom óta gyakran gondolkodom és komolyan vágyakozom arra, hogy valaki/valakik ,,enyhén" megkínozzanak: megkötözés, verés, megerőszakolás, köröm tépés, vágások, szúrások/szurkálás, ostorozás, égetés, fojtogatás, elektromos sokkolás, vagy akár a melleim levágása...

Az egyetlen ok, hogy nem kezdek el komolyan keresni valakit, aki hasonló dolgokat tesz velem, az az, hogy ha egyszer lekötöznek, akkor nem tudom biztosítani azt, hogy nem ölnek vagy nyomorítanak meg (megvakítás, bedrogozás stb...) amit inkább kihagynék.



Gyilkolási vágy:

Az elmúlt 2-3 évben jelent meg nálam az ilyesmiken való gondolkodás.

Mindig is adrenalin függő voltam, és imádtam harcolni. Legyen szó ökölharcról, politikáról, versengésről vagy vitatkozásról, mindet imádom.

Ahogy elkezdtem nézni durvább sorozatokat/filmeket/animéket egyből elkezdett jobban izgatni a téma.

Szadista nem vagyok, és nem is izgat az ártatlan, harcképtelen emberek mészárlása annyira, viszont amennyiben megtámadna valaki, nem félnék embert ölni (sőt) :)

Egyébként olyan munkahelyre is megyek -ha felvesznek- amiben lehet esélyem hasonló vágyaimat kiélni (katonaság/rendőrség), !de nem csak emiatt tetszenek ezek a pályák!

Viszont mindenki szerencséjére nem akarok börtönbe menni, így sosem akarok, és remélhetőleg nem is fogok senkit sem illegálisan meggyilkolni.

Van életem, nem akarom egy börtönnel elrontani.



Fiatalkori trauma, és öndiagnózis:

Sosem voltam ezekkel pszichológusnál, így ez a rész (is) teljesen az interneten, tapasztalataimon, és a saját ítélő képességemen alapszik.

Alapvetően inkább extrovertált lennék, azonban általános iskola 1. osztályától kezdve minden osztálytársam megvetéssel nézett rám. Folyamatos kiközösítésnek, szóbeli és (ritkán) testi bántalmazásnak voltam kitéve 6-14 éves koromig az osztályom egy része által.

Kb 12 éves koromra szerintem antiszociális személyiségzavarom alakult ki ettől, mert szinte minden tulajdonság egyezik: felületes báj, idegeskedés hiánya, megbízhatatlanság, gyakori hazudozás, bűntudat hiánya, empátia hiánya, szociális normák szándékos megszegése, egocentrikusság és szeretetképtelenség, felelőtlenség. Aztán persze mivel személyiségzavar, nem tudtam és nem is akartam felfogni, hogy velem van a baj.

Ez akkor kezdett elmúlni, amikor a lányoknál megszokott, 16 éves kor körüli erőteljes érzelmi ingadozási időszak beköszöntött nálam. Ekkor voltam először képes szeretetre 12 éves korom óta, illetve felismertem eddigi lehetséges személyiségzavaromat.

Vannak dolgok, amik egyébként nem változtak 4 év alatt, illetve mivel éppen most távozok ebből az érzelmi rémálomból, újra előjönnek ezek közül viselkedési formák.


A kiközösítés és a furcsának bélyegezés oka pedig szerintem egy enyhe autizmus (volt).

Ahogy elkezdtem a gimnáziumot egy másik iskolában, egy autista gyereket tettek az évfolyamunkra, aki szellemileg elég fejlett, hogy ne kelljen máshol tanulnia. Nem telt bele sok időbe, és egyből megláttam benne a régi, és a jelenlegi énemben a hasonlóságot.,,Fura" helytelenül kommunikáló ember volt, aki nem tudja mikor mit milyen hangsúllyal és hangerővel kell mondani, akárcsak én. Nem sokkal később megismertem 2 nálam fiatalabb gyereket, akik szintén önmagamra emlékeztettek.

Családom egy kis része, illetve egy barátom is valamilyen szinten egyetértett ezen spekulációmmal.

Jelenleg egyébként próbálkozom megtanulni, hogy milyen helyzetben mi a normális reakció, de sajnos minden egyes szituációt egyszer át kell élnem, hogy rájöhessek, hogy az előbb rosszul csináltam, így talán majd 40 éves koromra nagyjából normális leszek (happiness) .-.



Őrület érzése:

Nos, erről próbáltam keresni interneten, de nem sokat találtam, így inkább leírom mi is ez:

Egy 14 éves korom óta érezhető nagyon erős (jó) izgalmi állapot, amely ma már nehéz légzést is kiválthat, tipik őrült vigyorgós, nevetős arccal a fejemen

Főleg akkor érzem, amikor gyilkosságokról gondolkodom/olvasok (pl történelmi cikkek, tankönyv)

Egyébként ez a legjobb érzés, az összes közül amit valaha éreztem.

(szeretet, szerelem, boldogság, dicsőség, testi érzések)



Öngyilkossági gondolatok:

Nem akarok öngyilkos lenni ugyan, de heti szinten előjön ez a gondolat. Úgy érzem meg kéne halnom, és egy részem ezt is szeretné. Nem érzem magam sem fizikailag (gyenge vagyok), sem pedig intelligencia terén elégnek.

Küzdősportolok(kyokushin karate, k1) és tanulok jelenleg(egyetemre), és épp ezért érzem, hogy így van, mert folyamatos negatív visszajelzést kapok mindkét téren.

A többi dologgal ellenben, szerintem ez tipikusan a korommal járó dolog, szóval lehet, hogy kinövöm, de azért fontosnak tartottam megemlíteni.



Vágdosás:

Az egyszem emberrel akivel igazi baráti kapcsolatot tudtam kialakítani, és valós szeretet(nem szerelem) is éreztem iránta, gyakorlatilag elárult 3 hónapja, azóta pedig kevesebbet beszélek emberekkel, így egyre őrültebbnek is érzem magam.

1 hónapja elkezdtem apró vágásokat ejteni magamon, aminek szerintem az előző történethez köze lehet.

Ösztönösen nagyon félek a dologtól, tehát ha lassú vágásról van szó, akkor még olyan mély sebet sem tudok ejteni, ami vérzik, csak ha ütögetem/szurkálom magam :D

Mivel ilyen kicsik a sebek nem is veszik észre itthon, és nem is veszélyes magamra nézve, de azért ezt is leírtam.


Rajongás veszélyes/tömeggyilkos emberek iránt:

A legtöbb haverom azt hiszi - szerencsére - hogy viccelek, de tényleg imádok sok politikust vagy kitalált szereplőt ilyen-olyan irodalmakban.

Pl: Youjo Senki - szociopata gyilkos főszereplő, FNAF - purple guy, Putyin<3, Hitler(fajelméleten kívül) stb...


A fent leírt dolgok közül egyik sem zavar, sőt szeretek ilyen lenni, amilyen vagyok.


Ha elfelejtetted a kérdést, mire ideértél:

Kérdésem az lenne, hogy ezek közül melyek azok, amik veszélyeztethetnek engem? Sem kötelező terápiára, sem szülői bevonásra nem szeretném, ha sor kerülne, a gyógyszeres kezelés pedig teljes abszurdum (bár szerintem olyanra nem lenne szükségem).



2021. febr. 20. 03:39
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Én nem olvastam végig sem..Nyugodtan mehetsz orvoshoz!
2021. febr. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Külön kérnélek meg rá hogy keress fel egy pszichiáter kérlek az egész társadalom érdekében. 😪
2021. febr. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nincs kényszergyógykezelés ;), de nagyon beteg vagy.
2021. febr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Kiélheted mazohista vágyaidat ha találnál olyan embert, akiben megbízól. Javaslom a magamfajta spirituális embereket, akikben hatalmas a jóság és nem a társadalom agymosott szemszögéből vegetálnak, hanem sajátosan, természethez hűen gondolkodnak.


A harci imádatod csupán vitalitás kérdése. Ez teljesen egészséges. Én a legjobb barátommal minden találkozónk alkalmával karatézunk. Bár én kímélem őt, ő engem nem( ez nekünk így jó). Hosszút írtál, ezért nem fogok mindent kifejteni, de bízz bennem a többi is teljesen normális.


Még nem olvastam magát a diagnózist de eddigi szövegedből süt az átlagon felül önismeret és értelmi szint.


Szerintem nem.csak az enyhe autozmus volt az ok. Az átlagon felüli emberek több mint 95%át kiközösítik kiskorukban.


Az őrülethez kapcsolódó izgalmi állapotod teljesen normális. Ritka, amikor valaki széleskörben tudja megtapasztalni saját elméjének rezgéseit. Inkább izgatottság ez nálad, mint őrület, csak az örülettel van összefonódva.

Azért tartod ezt a legjobb érzésnek, mert ezzel vagy képes elérni a legintenzívebb, legmagasabb rezgést. A többi érzelemnek/érzésnek is meg van a maga magas verziója, csak azokat még nem tapasztaltad.

Az egységérzet a legjobb érzés ami létezik.


Nem a korod miatt van öngyilkossági érzeteid csak rásegít. Milyen negatív visszajelzéseket tapasztalsz mindkettőből?


A vagdosásról nem írtál eleget, hogy tudjam miért van, de azt mondod, hogy elhagyott egy barát, így talán a negatív dolgaidat akarod feldolgozni fizikaival kompenzélva( tökre csak tipp).


Én csak a nagy elmékért rajongok, s talán nálad is ez lehet. Meg ők szabadabbak voltak, mint mi.


Majdnem mindegyik veszélyeztethet, ha nem vagy magaddal kontrollban, de nálad egyiktől sem félnék. Nem olyannak tűnsz, akinél ezek akármelyike súlyos betegségbe burjánozna át.



Szeretnélek megismerni, kicsit segíteni is. Meg hasonló is vagyok hozzád, biztos adna mindkettőnknek a kapcsolat, de nincs elvárásom. Rád is írok.

2021. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 October15 ***** válasza:
54%

Most nem azért de a köröm letépés, mell levágás az mióta enyhe kínzás? :D Qrva magas lehet az ingerküszöböd.

Kicsit kevesebb Ero-guro-ra masztizás és elmúlik. XD

Ami tényleg a "mazo" kategória az meg... hajrá. A kutyának nem ártasz vele amíg olyannal csinálod akiben meg is bízol.


Amit leírtál annak a 90%-áról üvölt, hogy azt se tudod miről beszélsz. [Az ASD /Autistic spectrum disorder/ rész különösen vicces volt.]

Amit gyilkolási vágyként aposztrofálsz az kb annyi, hogy hát az ember alapvetően hajlandó ölni, persze civilizáltak vagyunk ezért ha valaki megkérdez róla akkor nyilván hárítunk. De a valóságban adott körülmények között az emberben bizony az életösztön erősebb mint a moralitás. + Nyilván adódhat olyan helyzet ahol effektíve morálisan helyes vagy legalábbis nem igazán megkérdőjelezhető ha megölsz valakit. [Lásd saját magad vagy mások védelme, szolgálatteljesítés stb.] Szimplán túl sok fölös időd van + valamiért az emberek túlnyomó többségével ellentétben elgondolkodtál pár önismereti kérdésen, csak hát éppen a fucked up 16 éves érzelmi intelligenciád / szmemélyiségfejlődésed okán totál félreértetted a kapott választ. Nyugi ~5 év múlva majd jobban megy ez az önismeret dolog.


A vagdosást rengeteg féleképpen meglehet közelíteni. Egyrészt afelől, hogy milyen biokémiai folyamatok idézhetik elő a vágyat, vagy maga a sérülés milyen folyamatokat indít el, az ezekhez köthető addikció kialakulása, a pszichológia felől [hibás személyiségfejlődés, traumák stb, esetedben mindkettőből akad bőven], kultúrális-szociális irányból lásd negatív megerősítés [ami szintén adott] stb. Itt annyi történik, hogy akár biokémiával, akár pszichológiával akarjuk leírni az történik, hogy az éppen aktuális krízist hibásan kezeled. Alapvetően a test elég sok mindfuck dolgot tud produkálni, prioritási sorrendet állít fel a sérülések között, nem engedi eljutni a fájdalom ingert az agyba stb. Szóval alapja van a dolognak csak ekkor jön be a pszichológia és közli, hogy egy krízist nem úgy kezelünk, hogy "belőjük" magunkat, szerotoninnal, dopaminnal, meg adrenalinnal.


Maradjunk a realitások talaján, ha már minden áron valamiféle pszichiátriai diagnózisra vágysz akkor ajánlanám figyelmedbe a bipoláris személyiségzavart. Lényegesen valószínűbb mint az, hogy egy magasan funkcionáló autista, vagy atipusos autista vagy és erre 16 évig nem jött rá senki.


Rajongás Hitlerért meg a többi félőrült diktátorért: Gyere töri szakra, nagyon meme dolgokat tanulunk róluk. :D Errefelé ez mondhatni szakmai előfeltétel.


Annyi viszonylag biztos, hogy közel nem vagy annyira kattant mint hiszed, ugyanakkor nem is tartasz ott a személyiségfejlődésedben / önismeretben ahol gondolod. Más részről viszont attól azért távol álsz, hogy okod legyen arra, hogy még mindig kitartsanak a korábbi negatív megerősítések. Annyira azért nem merészkednék messzire mint a 4. aki képzeletben már vagy 3x meg d... meg valahova a felső 5%-ba katapultált téged saját magával együtt. :D De annyi biztos, hogy valószínűbb egy hibás önértékelés mint az, hogy valaki legit gyenge legyen aki 3 küzdősportot tanul meg katonának akar menni. 16 évesen meg az lenne a fura ha helyes lenne az önértékelésed és ennél előrébb járnál a személyiségfejlődés, önismeret terén szóval azt sem hinném, hogy hülye lennél az egyetemhez vagy csak úgy általánosságban, hogy a korodhoz képest ne lennél rendben IQ / EQ terén. De nyilván ismerek csajt aki nem Dextert nézett 16 évesen hanem Jung-ot olvasgatott szóval azért az 5%-tól még messze vagy. [Bár ki tudja az nem derült ki, hogy Jungot olvasgatsz-e.]

2021. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hmm köszönöm a válaszokat, de azt még teljesen még nem tudom, hogy akkor most ezek közül van-e olyan, amit jobb, ha nem mondok egy beszélgetésen a pszichiáternek, ha nem akarok kötelezően oda járogatni.


Egyébként nem vagyok egy nagy észkombájn, 2 internetes (azaz nem pontos) mensa teszt alapján 110-125 körüli IQ-m lehet.

Ami visszajelzés van, hogy nem vagyok erős/okos, az az, hogy lassan értem meg a matekot általában, illetve edzésen mindenki erősebb nálam, és nem is érzem magamon, hogy erősödnék, vagy jobb lennék.

Mivel minden nap tanulok, és majdnem minden nap edzek így mindennapos ez a fajta visszajelzés.


Sajnos nem olvasok Jung-ot, sőt ezidáig nagy szégyenemre nem is tudtam, hogy ki ez a bácsi. Inkább képregényt, vagy fantasy/egyéb irodalmi regényeket olvasok, de tervben van pár ,,hasznosabb" könyv is :D

2021. febr. 20. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért mindig legyen eszedbe ha a beteges vagyaidat majd egyszer úgy döntesz ki fogod élni majd akkor a bőribe megtanítják neked hogy mi az igazi fájdalom :) ott majd igazi férfiakal leszel ōszezárava akik majd kéz alá fognak venni! Nyugi majd az ágyban is kapni fogsz egy meglepit 😂 🙏
2021. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Pszichiáter. A szüleidet be fogják vonni, de csak annyit fognak tudni, hogy elmentél a dokihoz. Azt nem, hogy miért. Mell levágás?! Szerintem jobb, ha sietsz az orvoskereséssel.. nem rosszból mondom. A többi annyira nem vészes, de arra készülj fel, hogy nincs az a pszichiáter, aki ne írna fel gyógyszert. Nem miattad, hanem alapból mindenki kap, aki elmegy.
2021. febr. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hova megy, ha allamira akkor kap de ott segiteni se fognak neki erdemben ( tapasztalat) ha maganhoz ott meg lehet beszelni h melyik kezeles a legoptimalisabb es nyilvan ha tenyleg kell bogyo akkor o is fogja mondani
2021. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!