Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Falun miért érdekli a postás,...

Falun miért érdekli a postás, hogy mi van a levelemben és a csomagjaimban?

Figyelt kérdés
Anyát próbálja füzögetni a postas, hogy miért kapok innen-onnan levelet, illetve mi van a csomagomban. Mi köze hozzá a postásnak mit kapok?

2021. febr. 23. 09:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
24%

8-as ne legyél bunkó! Talán te is turkálsz más személyes cuccaiban, ha így reagálod le?


Amugy már a megfogalamzásod is hibás. A címzett nem tud postázni. A címzettnek postáznak. :)

2021. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%
Falun èlek. Soha nem kèrdezte meg egyik sem mit rendeltem. Vagy mi van a levèlben.
2021. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

4-es egy már felbontott levélnek van nyoma, bármennyire is profi, vannak már eszközök amikkel ezt is tudják bizonyítani.


Nem a múlt században vagyunk.

2021. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
24%
Azért érdekli, mert hátha lesz a küldeményekben valami, valami olyan dolog, amit információként tovább tud vinni, továbbadni amerre jár, és jó lesz róla beszélgetni másokkal, kvázi valami szaftos pletyka kerekedhet belőle. Posta:😣
2021. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
52%

Az ilyen emberek vagy azért csinálnak ilyet, mert így akarnak ártani másnak, vagy azért mert betegesen oda vannak a másikért, és nem tisztelik a másik személyes jogait.


Nem hinném, hogy azért mert hogy megvédje a másikat valami csúnya zaklatótól.


A te helyzetedben mivel túlságosan kíváncsi, szerintem nem tudja, hogy ismerkedjen veled.



De mint írtam vannak olyanok akik értékekre utaznak, de mivel csomag ha valami gyanús akkor azt egyből tudod is jelezni a posta felé, ergo ha valamelyik postás ilyet csinál az nagyon ostoba. Ha levél akkor meg érdemes úgy kérni a levelet, hogy elsőbbségivel, és ajánlva, mert azt le tudod követni.

2021. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenkor a legjobb a dezinformáció.

Mond el,hogy több kérőd van az országban és ők küldik az ajándékokat.

2021. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
ez ugyanaz a kérdező, akiről mindig pletykálnak a postahivatalban, pont amikor ő belép? :)))
2021. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Metionin ***** válasza:
52%
Falun egyszerűbb pletykálni, mert mindenki ismer mindenkit. Itt nem a postás a lényeg, ha valakinek ilyen a természete, akkor pletykálni fog akárhol dolgozik. Meg fog nézni és kérdezni mindent amihez hozzáfér és továbbadja. Komplett ilyen családok vannak a szülővárosomban (kisváros aminek egy része korábban falu volt), az egyik ilyen nő pont anyámmal dolgozik, orvosi rendelőben takarítanak. A nő kinyitogatja a fiókokat, beleolvas az elöl hagyott táppénzes papírokba, kikérdezi a várakozókat és mindezt otthon megbeszéli a hasonlóan pletykás családjával. A férje ilyen kőműves-féle, akárhova hívják, otthon kibeszéli hogy hol milyen a ház, milyen gépek vannak, mennyire gazdag az illető. A lányuk irodában dolgozik, szintén elmeséli az ügyfelek problémáit a családi vacsoránál, aztán ezen csámcsognak. És egy csak egy család, rengeteg ilyen van. Ezeknek tök 8 hogy épp mi a foglalkozásuk, pofázni és kutakodni fognak mint ahogy azoknak is akik nem ilyen természetűek, ők meg nem csinálnak ilyet akkor se ha megtehetnék.
2021. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
66%

18-as nem minden faluban ilyenek, mint írták a postást sem érdekli mi van a levélben vagy a csomagban, azonban az nem változtat a tényen, hogy pl. egy orvosi aszisztens ha ilyet művel már rég ki kellett volna rúgniuk.


Amúgy nem ártana egy felsőbb ellenőrzés az ilyen helyeknek sem, mert aztán meg azért zárják be a postát, orvosi rendelőt, mert az emberek nem bíznak majd bennük és elvándorolnak.


Nekik sem érdekük, hogy munka nélkül legyenek.


De ezek nagyon súlyos szabálysértések és bűncselekmények is. Pláne, hogy a páciensek orvosának titok tartási kötelezettsége van, és ez rá nézve iszonyat nagy szégyen, ergo az asszisztens is a szerződéskor aláírta a titoktartási kötelezettségét, és ha ezt megszegi és más holmijaiba turkál, akkor onnantól kezdve nem csak kirúgást érdemel hanem bírósági pert! Az orvosa is, ha nem tett ellene semmit.

2021. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Metionin ***** válasza:
100%
19. Én mondjuk takarítóról írtam de anno ugyanebben a városban a gyerekpszichológus elpletykálta a boltban amit mondtam neki, pedig őt már tuti kötötte volna a titoktartás. Érdekes ez, én is sokszor mondom amikor anyám meséli hogy normális helyen már rég kirúgták volna az ilyeneket a pcsába de ott nem úgy van. Rengetegen dolgoznak haveri alapon intézményekben, elnézik ha szabálytalanságot követnek el. Engem azonnal reptetnének ha pl. egy név említésével is megszegném a gdpr-t, ezek meg dolgoznak. Oké hogy nem minden faluban megy ez, kell hozzá szerintem a befogadó környezet is. Ahol soha semmi sem történik, ott lehet hírértéke annak hogy a Kovácsné terhes, míg van ahol ez nem áll meg mint pletykatéma. Ha a lepcses szájú, kutakodó személy ilyen környezetbe kerül, akkor nincs közönsége és ha kifog egy normális munkahelyet, hamar megtanul repülni. De ahol biztonságban tudja magát, ott csinálni fogja.
2021. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!