Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Falun miért érdekli a postás,...

Falun miért érdekli a postás, hogy mi van a levelemben és a csomagjaimban?

Figyelt kérdés
Anyát próbálja füzögetni a postas, hogy miért kapok innen-onnan levelet, illetve mi van a csomagomban. Mi köze hozzá a postásnak mit kapok?

2021. febr. 23. 09:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Javítva félreolvastam a fáradtságtól ne haragudj. Takarítónak joga nincs turkálni emberek leletei között. Mint írtam munkavállaló rangjaitól függetlenül undorító és a postára vagy orvosra nézve szégyen ha olyat alkalmaznak aki turkál más személyes dokumentumaiban ha még pletykálkodik is az sulyosbítja.


A kérdező helyzete viszont nem ugyanaz, a postás kérdezgeti az anyját szerintem nem mer ismerkedni a lányával és próbál valahogy jelezni hogy szivesen cimbizne a lányával bár igen furcsa módon teszi mert így igen félreérthető helyzetet generál leginkább magának és a lány anyjának és a lánynak is.


De ha nem akkor valaki vmivel sakkban tartja hogy információt gyűjtsön a lányról. Valakinek tetszik és igy probal imponálni hogy majd ha ismerkedik vele akkor majd érdekes módon ugyanazokat a dolgokat kedveli. Azért az ilyen fajta stalkerkodas para. Ahelyett hogy természetesen ismerkedne sülhet el neccesen is. És hát szar érzés is hogy az embert hülyének, kijátszhatónak nézik a tudtán kivül a saját személyes érdeklődése után szaglászva.


Azért nem hiszem hogy szimplán kiváncsi hátha vmi jó cuccot rendelt hogy ő is rendelhessen bár ez sem kizárt, hogy más emberek rendeléséből inspirálódik. Ez olyan mint amikor xx hercegnő felvesz egy ruhát és mindenki beszabadul ugyanabba a boltba hogy ők nekik is legyen olyan mert milyen jó már. 😃 Jobbik helyzet ha csak szimplán cimbizni szeretne és nem tudja hogyan és sután igy sikeredik neki csak.


De mindenképpen kellemetlen mert nem tudni milyen szándék van mögötte. Amit tudunk hogy kiváncsi. Hogy miért azt a lánynak kéne elvileg sejtenie.


Szerintem szimplán csak tetszel neki vagy cimbizne veled és nincs beteges hátsószándéka.


Akkor már tüntek volna el cuccaid és stb és stb.


De azért ha csak ez van mögötte akkor ezt sem így kéne hanem merni megszólítani a másikat ha cimbizni akar.

2021. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
19-es igen ezért fel is jelenthették volna a szüleid ez bűncselekmény és személyiségi jogaidban nagyon neccesen sért. Arról nem is beszélve hogy emberi méltóságodban is megsértett. Illetve az egyetemes emberi jogaidat is nagyon neccesen megsértette. Ráadásul a hipokratészi esküjét sem vette komolyan. Az ilyen orvosokat én nem tekintem orvosnak. Az ilyen orvosnak nem volna joga praktizálni. Bocs tényleg fáradt vagyok.
2021. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Metionin ***** válasza:
22. Anyámnak mindig fontosabb volt hogy mások mit szólnak, mint az hogy nekem hogy esnek a dolgok sajnos. Kis idővel ezután eltűnt ez a doki, másik volt helyette de annak sem mertem semmit mondani ezek után. Gyanítom hogy másvalaki esetét is elpletykálta és azért kellett mennie. Ezek a már említett pletykás nőszemélyek amúgy képesek a főorvost is faggatni de az csak mosolyog rájuk és kedvesen közli hogy de hát tudjátok hogy erről nem beszélhetek. Birka türelme lehet, én nem bírnám. Már rég kirúgtam volna a bagázst.
2021. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Igen valószínű! Amúgy az ilyen minek megy orvosi pályára? Szerencse, hogy más jelentette. Nagyon nagy károkat okoznak az ilyenek a pácienseknek, és azoknak az orvosoknak akik tényleg hivatásból vannak a pályán, és imádják a pácienseiket, és mindent megtennének, hogy segítsenek nekik. Nem csodálom hogy utána már így reagáltál, bár mondjuk egy jó orvosnak ennek tudatában a bizalmat is fokozatosan kellene visszanyernie.


Képzeld el mit él át az a gyerek aki egy nagyon nehéz traumán van túl, és bemegy a szüleivel a boltba ott meg elkezdenek megjegyzéseket tenni, vagy szörnyülködve nézni, vagy ijedten, vagy elkezdik ott random félmondatokat mondani vagy ahogy belépnek kacagnak. Undorító!


De ugyanez felnőtt embernél is, ha valaki így csalódik utána nehéz neki már bízni, de nem lehetetlen, ha azt látja, és tapasztalja, hogy az új orvos aki tisztában van elődje kártételeivel, és ehhez mérten mindent megtesz, hogy visszanyerje a bizalmat, és a páciens azt látja, hogy megbízható, kedves, mindent megbeszél és tájékoztat, és foglalkozik vele és ha kell telefonon is keresi és stb., akkor előbb utóbb meg fognak benne bízni.

2021. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Metionin ***** válasza:
100%

Hát pont átéltem, álltam a pénztárnál és suttogtak hogy nézd, állítólag veri az anyja stb. De hasonló esetek arrafelé gyakran előfordulnak, simán egy szobafestő is van hogy eldumálja a kocsmában hogy xy-nál külön alszik a házaspár meg ilyenek.

Most a kérdezőéknél a postás a levéltitokkal nincs tisztában. Még ha érdekli is valóban hogy mi van a csomagban, nincs annyi esze hogy ne kérdezzen rá... meg az is kérdés hogy másoknál is kérdezősködik-e vagy csak nála. Ha csak nála, akkor nem a levél érdekli hanem a kérdező. Ha meg másnál is akkor csak simán egy pletykás suttyó akit normális helyen meg se tűrnek.

2021. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

#1: Covid miatt év végére húzódott a költözésem egy másik megyébe, egy kisvárosba. Úgy volt, hogy legkésőbb idén tavasszal megyek, de ahova mennék onnan a nem tudnak kiköltözni a covid miatt. Ugyanis akik kiköltöznének onnan az egyiküknél a munkahelyen kevesebb a megrendelés, emiatt kevesebb pénz jön. S az új lakásuk felújítását ebből fakadóan nem tudják kellő gyorsasággal finanszírozni.


#2: Mire kiérnék már elmegy, szóval nem tudom leteremteni, hogy mi köze van hozzá. Anyám szép kedvesen elhessegeti, hogy neki sincs semmi köze hozzá mit kapok.

Amúgy nem csodálom, hogy a falusiakat általánosítják. Én falun lakom születésem óta, de én is általánosságban úgy vélekedek, hogy a falvakat el kell törölni a föld színéről, olyan szinten suttyó paraszt a nagy többség (tapasztalat). Év végén remélhetőleg el tudok költözni kisvárosba, egy másik megyébe. Örülök, hogy megszabadulok ettől a pusztulat falutól.


#3: Igyekszek, hogy elköltözhessek, csak a covid-t én is megsínylem... Még úgy is, hogy elméletileg nem kaptam el.


#4: Nem igazán ismer. Nem is tudom a postásom nevét. :D Anyám "ismerőse", onnan tud egyáltalán a létezésemről.


#5: Inkább lennék "városi sznob", mint falusi suttyó paraszt. Város sokkal kulturáltabb hely és nem igazán érnek rá ott az emberek turkálni mások magánéletében.


#6: Anyám korosztályába tartozó nő. Kétlem, hogy bejönnék neki.


#15: Anyám korosztályába tartozó nő. Kétlem, hogy ismerkedni akarna. :D Amúgy is vannak nálam sokkal "sármosabb" korombeliek a faluban, ha már "pedofil" hajlamai vannak.


#21: Nem vagyok lány. :D Kétlem, hogy ismerkedni vagy cimbizni akarna velem. Amikor elmegyek mellette az utcán, akkor rám se hederít. xD


#22:

2021. febr. 24. 08:20
 27/33 A kérdező kommentje:
-#22:
2021. febr. 24. 08:20
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy milyen nemű vagy te és milyen nemű a postás. Attól még érdekelheti a személyed, vagy valamelyik fiatalabbik csaj ismerősének próbál nyomozni rólad, vagy csak szimplán kíváncsi, és tényleg a pletyi miatt csinálja, illetve az is lehet, hogy csak anyukáddal próbálna cimbizni.


De anyukád jól csinálja.



Amúgy kisvárosban is előfordul sajnos ez, ugyanúgy mint faluba.

2021. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
25-ös sajnálom! Nekem is volt már olyan tapasztalatom, hogy bementem a boltba a pult mögött a nő, és a pult másik felénél a vevő, és ahogy odaértem, összenéztek aztán néztek hosszan engem, és elkezdtek röhögni rajtam, de ott nem mondtak semmit hogy miért. Nem voltam kócos sem semmi ilyesmi, igazából nem tudom mit pletykálhattak rólam, de furcsa volt az egész.
2021. febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Ja és ez egy kisváros!
2021. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!