Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy életem álmát nem érhetem el, és összetört a világom?

Figyelt kérdés

Nem tudok tovább küzdeni. Vagyis tudnék, de nincs értelme.

Röviden a sztori: profi sportoló akartam lenni (most mindegy a sportág).

De akárhogy küzdöttem, akármennyit áldoztam rá, akármennyit edzettem pluszban, szó szerint BÁRMIT csinálhattam, nem hozta a várt eredményt. És ha egy embernek nincs sikerélménye, kiég. 8 évig MINDENT beletettem hogy elérjem az álmaim...

De nehéz döntést hoztam; az energiát, lelkesedést, munkát, amit a heti 7 edzésbe és 2 meccsbe teszek, inkább olyanra fordítom, aminek lesz eredménye is. A tanulás olyan, hogy amit beleteszel, azt vissza is kapod. Úgy döntöttem elkezdek dolgozni abban a szakmában amit most megszerzek, mellette képzem magam.

Egyrészt felszabadító gondolat, hogy mostantól nem hiába fogok küzdeni, mert minden belefektetett percem megtérül, másrészt vannak kétségeim.

A sportágam eléggé sok (pillanatnyi, nem hosszútávú) sikerélményt adott. Mivel tudnám helyettesíteni? Egyáltalan szakadjak el tőle, és teljesen mást próbáljak, vagy ugyanezt csak alacsonyabb szinten?

Kicsit felborulna a világom. Az edzés a "nap fénypontjaként" beállította a napirendemet is: suli-tanulás-edzés-edzés kipihenése. Viszont nem tudom elképzelni hogy mondjuk munka után van egy szabad délutánom, amit csak órák hosszat tanulással töltsek. Van barátom, de hétköznap nem ér rá. Mit lehet csinálni tanuálson és edzésen kívűl délután?:(

Hogy dolgozzam fel a lelkemben azt a gyászhoz hasonló érzést ami (ki merem mondani) gyakran depressziós tüneteket okoz? Hogy dolgozzam fel hogy elcsesztem 20 évem, és gyötör a mi lett volna ha... (előbb észhez térek, többet tanulok, stb) érzés?

Akinek volt hasonló, mesélje el nekem mit csinált, minden segítő szándékot szívesen fogadok. Bunkózást nem kérek.



2021. febr. 25. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Még sokra viheted ilyen nagy szorgalommal, hajrá!
2021. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól látod, ezt meg kell gyászolni, idő lesz elengedni.

Ez nem könnyű időszak, ugyanezt éltem át az első vállalkozásomnál, ami egy ideig jól működött, ezzel képzeltem el az életemet, aztán be kellett zárnom, és valami egész másba belekezdeni.


Azon sem csodálkozom, ha most még nagy a zűrzavar benned, hogy mi legyen ezután. Ez egy fordulópont az életedben, és nehéz a semmiből hirtelen más célt találni.


A legjobb szerintem, ha ezt az alkalmat egy új kezdetnek tekinted. Biztos vagyok benne, hogy a sport sok mindent adott neked - nemcsak sikerélményeket, hanem karakterformálásban is. Ezt tudod továbbvinni magaddal, bármerre is tartasz.


Azon célszerű eltűnődnöd, hogy szeretnél-e a sportág közelében maradni bármilyen más területen. Vagy annyira fáj, hogy inkább csak szurkolóként vagy egyszerű nézőként szeretnél kapcsolódni hozzá a továbbiakban.

2021. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igy nehéz, hogy nem tudjuk melyik sportág, de nekem az a tapasztalatom, hogy profi sportoló nem egyik napról a másikra lesz az ember. Általában már gyerekként látszik ki lesz junior, senior szintű versenyző és sajnos minden sportolónak tisztába kell lennie abban, hogy bármikor véget érhet a karrierje pl. egy sérülés már holnap kettétörheti a karriert. Szerintem neked érdemes lenne elgondolkodni, hogy érdemes-e úgy is sportolni, hogy nem leszel profi? Egy sportág űzése rengeteget tud adni akkor is, hogyha nem vagy profi. Vagy egyszerűen lezárni ezt a szakaszt az életedben. Nem hiszem, hogy elcsesztél 20 évet, egy sport nevel, tanít, erősít. Most pedig új kihívások várnak.
2021. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Életed álma akkor tört volna össze, ha balesetet szenvedsz és nyaktól lefele lebénulsz. Na, akkor nézhegethettél volna. Nem jön össze midnig minden amit szeretnénk, tudni kell újratervezni az életünket. Még egy párszor fogod, szokj hozzá.
2021. febr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztaljon a tudat, hogy rajtad kívül az emberek 90%-ának nem sikerül úgy az élete, ahogy akarta.
2021. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Majd megtanulsz azzal dolgozni, ami jut.
2021. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pretorius25 ***** válasza:
Talán annyit tennék hozzá, olvasva a többieket, hogy talán nem lehetne ebben a sportágban edzőként megmaradnod?Végülis 20 évet foglalkoztál vele. Biztosan lehetne ezt a tudást így edzőként is kamatoztatni.
2021. márc. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!