Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csomagszállító futárnak...

Csomagszállító futárnak szokás/illik borravalót adni?

Figyelt kérdés

Még nem nagyon vettem át csomagot életemben futártól, nem tudom, hogy szokás-e nekik is adni borravalót, vagy csak a pizzafutároknak stb.

7310 Ft lesz a csomagom, az gáz lenne, ha adnék neki 7 ezret, +apróban 310-et? Vagy inkább csak adjak neki 7500-at?


2021. febr. 25. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Olyan, hogy "illik", nincs. Én nem szoktam futárnak borravalót adni, max akkor ha nincs nálam apró. Ha arra kérnek, hogy a pontos összeggel fizess, akkor nyugodtan fizethetsz 7310 forintot.
2021. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én nem szoktam adni, és teszek rá, hogy illik-e. Nagyon meg kell gondolnom ígyis, hogy mennyit, és mire költök. Van amikor pontosan 2-300 forintok miatt nem veszek meg magamnak valamit, úgyhogy biztos, hogx pontos összeget fog kapni a futár, de általában előre szoktam utalni, vagy online fizetek. Ha adok is borravalót az nagyon max 50 ft.,ha úgy jön ki az apró. Egyébként szinte minden héten rendelek, mivel nem nagyon van időm vásárolni járni.


Ne haragudjatok futárok, ez nem ellenetek szól. Hiába nem keresek rosszul, és nem éhezek, ha nem fognám meg a pénzt onnan ahonnan tudom, bizony hamar lent találnám magam.

2021. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez a "szokás" alapvetően a kedvességben és a jóindulatban gyökeredzik - ha gyakorolni szeretnéd ezt a gesztust, bárkinek adhatsz borravalót, legfeljebb nem fogadják el (a kisbolti eladók, pl., elfogadhatják, az üzletek pénztárosainak viszont nem szabad). Én magam nagy elkötelezettje vagyok, és szinte mindig adok borravalót - a fodrásznak, a futárnak, a péknek, stb... -; odafigyelést, törődést fejezhetsz ki ezáltal, amit mások meg gyakran meg is hálálnak.
2021. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Ez akkora kedvesség, hogy ezért alacsony a fizetésük, mert tudják, hogy a borravalókból többet keresnek mint a napi bérük.


A pincérnek adok borravalót, sőt valahol már bele is van kalkulálva az árba, szintén úgy a csaposoknál a fesztiválokon. A pizzafutárnak nem tudsz panaszkodni, elviszi A-ból B-be az ételt, ennyi. Én nem tapasztaltam semmilyen hálát akárhányszor adtam, sőt.


Én úgy gondolom, hogy alapvetően a munkavállalónak kötelessége legjobb tudása szerint elvégezni a feladatot, és ha ezt díjazzák is, azt a munkáltatója teszi.


Ma már inkább elvárás lett a borravaló, de mint mondtam, tisztelet a kívételnek (pincér).

2021. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
A futárnak is illik sajnos, mert eleve úgy vannak bejelentve, hogy a bérük nagy hányada borravalóból jön össze. Amúgy meg sok múlik egy futár jóindulatán, szóval nem árt velük jóban lenni.:)
2021. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontos osszeget szamold ki es pontosan add oda. Szamara az a legnagyobb ajandek!!en mindig igy adom .
2021. febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általában van extra óhajom sóhajom (dobja be a házelőtt álló kocsiba, adja be ide oda stb) én mindíg adok.
2021. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!