Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képesek vagytok elfogadni a...

Képesek vagytok elfogadni a halált ? Féltek tőle ? Én minden nap erre gondolok ès nagyon szomorú vagyok. van valami a halál után ? De akkor minek èlünk, minek ez az egèsz cirkusz, ha úgyis meghalunk ? Egèsz nap erre gondolok.

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 15:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A köztes létbe kerülsz, ahol regenerálódsz, majd megtervezed a következő leszületésedet és felkészülsz rá. Nem kerülsz rögtön új testbe. Olvasd el Dr. Michael Newton: Lelkünk útjai című könyvét. Sok minden értelmet nyer, letisztul benned.
2021. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Ez az egész élet csak akkor számít, ha emlékszünk rá, tehát Pascalt idézném, hogy a vallásra úgy kell tekinteni, mint egy szerencsejátékra, ahol nem veszíthetsz,hiszen ha van élet utána, akkor azért, ha nincs élet, akkor nem fogsz emlékezni , tehát nem vesztettél semmit. Sokakat (köztük engem is) elriasztottak különböző vallásoktól olyan emberek, mint kedves 8-as,szóval reménykedem, hogy nincsen semmi sem utána :)
2021. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Attól is rettegek, hogy halálos beteg leszek, egyszer csak közli az orvos, hogy Rákos vagyok. Akkor ki tudja, meddig kell itt lenni ès mondjuk a sok beteg èvem, hónapom alatt minden egyes pillanatában tudni fogom,hogy nemsokára meghalok.
2021. febr. 28. 16:33
 14/27 anonim ***** válasza:
Dr. Michael Newton könyve tényleg hasznos lehet számodra. Egyébként szerintem halálunk pillanatában egy darabig tévelygő léleknek érezzük magunkat és aztán, mint aki otthonra talált egy új "testbe" érkezünk, ami igazából nem test, hanem valami egészen más, olyasmi lehet, mint a lelkünk. De ezt igazából csak halálunk pillanatában tudjuk majd meg.
2021. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A rák nem mindig halálos, de értem mire gondolsz. Sok ember él azzal a tudattal a fejében, hogy "Úristen bármelyik pillanatban meghalhatok", meg hasonlók. DE mikor az ember beteg, az egyik legfontosabb, sőt a legeslegfontosabb egy egészséges ember számára is, hogy tisztán tartsa ez elméjét. Enélkül lehetetlen élni. Szóval ha beteg lennél, akkor ne arra gondolj, hogy mindjárt meghalok, hanem arra, hogy még élhetek!
2021. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Meg fogom vásárolni a könyvet. Nagyon kikèszültem már mostanra. Fèlek ès nem látom èrtelmèt èlni.

Vajon megbűnhődünk a következő èletben az elkövetett bűneinkèrt ? Nekem van bőven. Ha tényleg igaz, hogy minden szerettünkkel kapcsolatban leszünk, akkor elkèpzelhető, hogy mondjuk anya nekem a nagymamám Lesz ? Èrezni fogjuk, hogy már találkoztunk ? Èn tisztára össze vagyok zavarodva.

2021. febr. 28. 16:38
 17/27 anonim válasza:
100%

12-es vagyok. Pszichológián tesómnak egyik tanára azt mondta neki, hogy a haláltól nem lehet félni, mivel nem tapasztaltuk meg, csak a hozzá a saját magunk által hozzákapcsolt fogalmaktól. Szóval, ha le tudod győzni a félelmed ezektől, akkor a haláltól sem fogsz félni.

Remélem valamennyit tudtam segíteni 😅

2021. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Èn is szoktam erre gondolni, hogy bármelyik pillanatban meghalhatok.
2021. febr. 28. 16:40
 19/27 anonim ***** válasza:

14 vagyok. Le lehet pdf-ben ingyen tölteni.

12 ez nagyon jó!

2021. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem fogsz bűnhődni a következő életedben a bűneidért. Még a Földön, halálod előtt meg lesznek bocsájtva. És nem kell aggódnod, azért, mert sok bűnöd van, nem vagy egyedül, senki sem bűntelen! Hogyha már nagyon kikészültél, akkor pihenj egy kicsit vagy próbálj meg valahogy kikapcsolódni!😊

(És kedves 12- es válaszoló, én senkit sem akarok semmiféle vallástól elrettenteni, s a nyomorult szót sem pont úgy értettem, ahogy általánosságban használni szokták. Pont ezért jó, hogy létezik halál, mert úgymond eldobhatjuk a "nyomorúságunkat". Sajnálom, ha kétértelmű volt, amit írtam.)

2021. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!