Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képesek vagytok elfogadni a...

Képesek vagytok elfogadni a halált ? Féltek tőle ? Én minden nap erre gondolok ès nagyon szomorú vagyok. van valami a halál után ? De akkor minek èlünk, minek ez az egèsz cirkusz, ha úgyis meghalunk ? Egèsz nap erre gondolok.

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 15:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Pszichológus/pszichiáter tud segíteni.

Egyébként, a halál az élet része.

Aki megszületett, az meg is fog halni.

2021. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én képes vagyok elfogadni, nem is félek tőle. Az tényleg nem egészséges, ha egész nap erre gondolsz, én szakemberhez fordulnék.
2021. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Képes vagyok elfogadni a halált, mióta megfelelő ehhez a tudatszintem.
2021. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy van élet a halál után. Sokkal jobb, mint ez a földi. Igazából az az élet, amit most élünk csak egy "próba", hogy méltóak vagyunk- e a halál utáni életre. És igaza van az első válaszolónak. Ha megszületsz, előbb utóbb meg is fogsz halni. Gondolkozz el azon is, hogy mi történne, hogyha nem tudnánk meghalni? Itt lennénk a Földön örökké, öregen, fájdalmakkal küszködve? Jó lenne? Nem, persze, hogy nem. Ezért kell meghalnunk. És különben is, a halál nem feltétlenül rossz. A gondolata talán nyomasztó lehet, mert a legtöbb ember úgy képzeli el, hogy kínok között hal meg, senki nem fog rá emlékezni vagy, hogy itt kell hagynia szeretteit. De ez nem igaz! Lehet szépen csendben, alvás közben is meghalni, fájdalomtól mentesen. És arra is gondolni kell, hogy sok ember számára a halál megváltás. Most nem csak az öngyilkosságra gondolok, hanem arra is, hogy vannak olyan emberek vagy állatok, akik már nem bírnának tovább élni, mert mondjuk súlyos betegségben szenvednek és nagyon nagy fájdalmaik vannak. Nekik a halál olyan ajándék, mint nekünk az élet. Ne félj a haláltól!💜
2021. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
4 válaszoló vagyok. Arra a kérdésre válaszolva, hogy miért élünk, ha úgyis meghalunk, azt tudom mondani, hogy gondolkozz el azon, hogy mennyi jó dolog történt veled az életedben. Mert bizony még a legnyomorultabb sorsú embereknek is vannak szép emlékeik, akár barátaikról, akár valami kis/ nagy állatkáról, könyvről, zenéről, épületről, filmről, szeretetről, szerelemről vagy hasonlókról. És ha találsz valami ilyesmit az emlékezetedben akkor, képzeletben repülj vissza régre, nagyon régre, s gondolj bele mi történt volna, hogyha meg sem születsz, és nem éled át azt a szép emléket? Nem arra születünk, hogy egész életünkben a halálon rágódjunk.Éljünk, amíg van rá lehetőségünk!💜💪
2021. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen... Mindenkinek igaza van, aki most ide írt. Tudom, hogy ez egy természetes dolog. Vagyis agyilag felfogom. De képtelen vagyok beletörődni. Most egyik nap még bevásárolunk, főzünk, dolgozunk, másik nap meg már nem vagyunk. Egy idő múlva senki nem fog emlékezni ránk. Hol lesznek azok az emberek, akikkel közös emlékeim vannak. Anyával vajon fogok-e találkozni... Na, arról ne is beszéljünk, hogy mi lesz, ha ő meghal
2021. febr. 28. 16:06
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
3-as vagyok. Biztosan nagyon fiatal vagy még. Ebben a korban ez a normális, hogy így gondolod. Ez idővel változni fog.
2021. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%

Az ember erre van teremtve. Egy nyomorult lény. Ha jobban belegondolok én is rágódom halálon, de aztán esze,be jut, hogy VAN MEGVÁLTÁS!!! Mindenki számára aki elfogadja, hogy VAN MEGVÁLTÁS!! Az összes szerettünk, ismerősünk, ellenségünk, barátunk számára létezik. Mindenkit, akit szeretsz a Földön, a halál után is szeretni fogsz, és találkozni fogsz vele. És nem fognak elfelejteni. Soha. Valakire mindenki emlékezni fog. És egyébként is, kit érdekel hogyha elfelejtenek, mikor már a halál után vagy a szeretteid körében? Akkor már teljesen boldog leszel, minden gondtól mentesen.

A szeretteink elvesztése is nagyon nehéz dolog. Arra kell gondolni, hogy majd találkozunk velük később. Addig is fentről figyelnek bennünket.

2021. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%
3- as válaszolónak is igaza van. Idővel, majd egészen másra terelődnek a gondolataid!💖🥰
2021. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ès szerintetek mi lesz a halál pillanatában ? Egy darabig mèg tènfergünk utána , ha igen, akkor hol ? Vagy rögtön egy másik testben lesz lelkünk ?
2021. febr. 28. 16:24
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!