Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Covidból kigyógyultak! Milyen...

Covidból kigyógyultak! Milyen érzés volt, mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
Rajtam átment még tavaly májusban, 3 napos magas láz, amilyen gyorsan, angolosan jött, úgyis távozott. Az influenza jobban ki szokott készíteni gyerekkoromban. Semmi hosszútávú negatív hatást nem veszek magamon észre, ugyanúgy működik a tüdőm is. Tévét azóta nem nézem, minél több negatív hatást szeretnék kizárni, szabályokat persze betartom, de kicsit azonban abszurd, mennyien rettegnek tőle, mind meghalunk, mintha attól jobb lenne. De ti mit tapasztaltatok, akik átestek rajta?
2021. márc. 5. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet erre válaszolni. Én 21 éves vagyok és ha nem vagyok kontaktszemély meg se tudom, hogy beteg vagyok, mert semmilyen tünetem nem volt. Barátnőmnek volt tünete 2-3 napig, láz/hőemelkedés, az egyik barátomnak szintén, másik ismerősömnek nehezére esett gyógyulás után sportolni, az egyik barátom anyja vagy két hónapig volt beteg és 5 hétig volt kórházban, olyat is tudok aki 60 éves ennek ellenére épphogy megérezte, de olyat is ismertem személyesen, aki meghalt... Mindenkin másképp csapódik és ez nem attól függ, hogy hány éves vagy vagy mennyire vagy egészséges
2021. márc. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pedig én úgy gondolom, hogy az immunrendszer erőssége igen is a legtöbbet számít. S a tévé, rádió nagyon nem ezt teszi, a legkárosabbak, s nem azzal van a baj természetesen, hogy tájékoztatnak, hanem, ahogy, s főképp az idősekre nézve káros, akikre még veszélyt jelent a depresszió is a bezártságtól, vagy inkább az elzártságtól. Nagyon összetett kérdés.
2021. márc. 5. 14:21
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Egyik rokonom kórházban volt több hétig élet-halál között, pedig sportol, nincsen alapbetegsége. Elhízott, alkesz -cigis rokonom meg csak súlyos lázas volt. Még sorolhatnám, igaza van az előzőnek.

Ezért nem értem, amikor azzal az "érvvel" jönnek, hogy csak a rossz fizikai állapotban lévő embereket, alapbetegségeseket viszi el...

2021. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Aki több hétig kórházba került, az nem néz tévét...kicsit unalmas már ez a média a hibás dolog, miközben a legtöbb ezzel érvelő az összes jöttment álszakértőnek hisz, aki a youtube-on mond valami marhaságot.
2021. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as a saját működésünkről is vajmi keveset tudunk, nem tudom lehet-e hinni a pszichoszomatikában, hogy egy-egy negatív hír milyen elváltozást okozhat egy egységes, egészséges szervezetben is, fogékonnyá téve bármilyen betegségre az egészséges szervezetű embert is, a lelkület megint más téma. Épp olyan felelőtlenek, mint azok, akik nem veszik fel a maszkot, ugyanezen tévé adok beszélgetős műsoraiban nem nagyon látok senkin.
2021. márc. 5. 14:29
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es neked unalmas, de sajnos én az ismerőseimen, családtagjaimon látom, hogy mennyire káros. Egyáltalán nem kéne félvállról venni, s tenni kellene ez ellen.
2021. márc. 5. 14:30
 7/15 A kérdező kommentje:
én az* az én*
2021. márc. 5. 14:30
 8/15 A kérdező kommentje:
S nem csak közvetlenül káros, hanem közvetetten is.
2021. márc. 5. 14:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ott a mononukleózis (csókbetegség). Az is olyan, hogy a legtöbb ember full tünetmentesen esik át rajta, de néhányan kórházba kerülnek, fertőzés után hónapokig májnagyobbodásuk lesz.

Egy volt osztálytársam és volt lakótársam szívta meg a környezetemben.


Nem tudni, mi az oka. Biztos valami genetikai, valami banális dolog más a szervezetben.



A koronavírus is olyan, hogy egyszer gyengébb egészségű embernek semmi baja se lesz, másszor makk egészségest megvisel.

2021. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2, Számít és nem vagyok se orvos, sőt, különösebben tájékozott se, de azt, hogy nekem és a hatvan éves rokonomnak nem azonos erősségű az immunrendszerünk (és a 19 éves makk egészséges csajomé nem gyengébb) azt ki merem jelenteni.
2021. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!